Naujienų portalas

Art Deco šiandien: detalės akiai, funkcionalumas kasdienai

Prakalbus apie funkcionalius namus, nejučia šiuos siejame su šiuolaikiniu stiliumi, net minimalistiniu braižu. Ar kada susimąstėte, kad ne tik palyginus nauji, bet ir šimtmečius gyvuojantys interjero stiliai puikiai prisitaikė prie šių dienų vartotojo lūkesčių? Pavyzdžiui, praėjusio šimtmečio pradžioje tiesiogine ta žodžio prasme sužibėjęs Art Deco.

 

Art Deco šimtmetis: kas išliko, kas keitėsi?

Vienas išraiškingiausių stilių siejamas su 1920-ųjų Prancūzija. Nedaugelis žino, jog po ištaigingomis detalėmis slepiasi ir technologijų revoliucija. Aptakiomis formomis, tiksliomis geometrinės figūros buvo savotiškai švenčiami modernūs išradimai, kurie leido to pasiekti. Art Deco įkvėpimo šaltinių gausu: pirmtaku vadinamas Art Nouveau, kubizmo menas, futurizmas, pastebimi net fovizmo, egiptiečių meno bei klasikinės antikos elementai ir kiti.
Kaip šis braižas interjere atrodo šiandien? Toks pat unikalus, kiek modernesnis, su dar stipresne funkcionalumo ir tvarumo išraiška. Pavyzdžiui, ieškoma ne tik ilgaamžės, patogios sofos, bet išskirtinės sofos lovos su miegamu mechanizmu, ne tik stalo, bet stalo transformerio. Kitaip tariant, šiandien prabanga – sidabru, auksu, kristalais – kerintis stilius paremtas naujausiais šių dienų išradimais bei technologijomis.

 

Kaip sukurti Art Deco namus šiandien?

Interjero dizaineriai pabrėžia, kad ir koks tai stilius bebūtų, kiekvienas baldas, detalė ar akcentas, pirmiausiai, turi turėti aiškią funkciją ar net kelias paskirtis. Gyvenant itin greitu tempu, svarbu, kad erdvė suteiktų daugiau poilsio nei reikalautų mūsų dėmesio. Be viso to, žinoma, žavingasis Art Deco pasižymi jau šimtmetį gajais bruožais. Taigi, kokie pagrindiniai elementai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį, kuriant funkcionalius, išraiškingus namus?

 

1. Spalvos

Art Deco siejamas su auksinėmis, sidabrinėmis, dramblio kaulo, juodos spalvos, dažnai lakuotomis dekoracijomis bei detalėmis. Ekspertai ragina tai prisiminti, renkantis pagrindinių bei papildomų spalvų paletes. Su minėtais atspalviais dera sodrūs geltonos, raudonos, žalios, mėlynos bei rožinės tonai, tiek ryškūs, tiek pasteliniai. Jei norisi ramybės, puikiai tiks rusva, smėlio spalvų paletė.
2. Medžiagos

Art Deco neatsiejamas nuo blizgių paviršių. Jei naudojamas natūralus medis, šis būtinai poliruojamas, neretai dengiamas spalvoto lako sluoksniu. Kadangi vyrauja atspindį kuriantys daiktai, tokiame interjere nemažai metalo, stiklo elementų, chromuotų, žalvario, sidabro detalių. Beje, atspindžiai kuria įdomius sprendimus, suteikia erdvumo, šviesos žaismo.

 

3. Raštai

Art Deco įkvėpti namai kupini įvairiausių raštų: vyrauja lapų, šakų, geometrinių figūrų motyvai, zigzagai, stilizuoti gyvūnų bei apnuogintų žmonių kūno formų puošybos elementai. Nors braižas pasižymi išskirtine elegancija, čia aptakūs paviršiai neretai „įrėminti” griežtose, kampuotose formose. Moderniose šių dienų stiliaus interpretacijose tokie raštai derinami su šiuolaikiniais sprendimais.
Kone kiekvienas stilius šiandien gali būti funkcionalus. Galbūt posakis, jog pirmiausiai reikia ieškoti praktiškumo, šiandien nebe toks aktualus. Tad drąsiai ieškokite unikalaus grožio, mat greičiausiai jame slypės dar bent kelios funkcijos!
Jums gali patikti