Naujienų portalas

Įtampa, nuo kurios neįmanoma pabėgti: filmas „6 dienos“ atskleis pasaulį sudrebinusią

Pagal tikrus įvykius pastatyti filmai žmones visuomet paliečia labiausiai, mat nejučia į juostos herojų kailį įsijaučiame ir patys. Ir nors neretai žinome, kokia yra baigtis, įtampa neapleidžia ne tik filmo metu, bet ir jam pasibaigus. Būtent tokiai patirčiai su TV3 pakvies šio „Šeštadienio gero kino vakaras“ ir filmas „6 dienos“.

1980 metų balandžio mėnesį Didžiosios Britanijos gyventojai išgyveno tikrą košmarą – tuo metu Londone įvykdytas prieš Irano ambasadą nukreiptas teroro aktas. 6 nuo galvos iki kojų ginkluoti teroristai ne tik užėmė ambasadą, bet ir visus tuo metu ten dirbusius 26 žmones paėmė įkaitais. Mainais už tai jie reikalavo į laisvę paleisti Irano kalėjime kalinčius nusikaltėlius.

Šalies valdžia su teroristais derybas vedė net 6 dienas. Laikas nuolatos tiksi, tačiau teroristai kantrybės neturi – grasina atsikratyti bent vienu įkaitu per valandą. „Įtampa čia pastatyta ant laukimo. Laukimo, trukusio šešias ilgas dienas. O laukė čia visi. Teroristai – kol bus įgyvendinti jų reikalavimai, įkaitai – kol bus išlaisvinti, Didžiosios Britanijos Specialiosios oro pajėgos (SAS) – kol gaus leidimą imtis veiksmų, na, o dalis žiūrovų, turbūt lauks, kada gi tas veiksmas“, – sako TV3 kino apžvalgininkas Laurynas Stonkus.

Anot L. Stonkaus, neretai tokius filmus esame įpratę stebėti kitaip – juose netrūksta greičio, veiksmo, ir, svarbiausia, kovos scenų. Tačiau realybė neretai būna kitokia, o filmas „6 dienos“ atskleidžia būtent tai.

Daugiau apie filmą skaitykite L. Stonkaus apžvalgoje: https://bit.ly/3HyhNsH

Įtampos kupinas filmas „6 dienos“ – jau šiandien, 21.30 val. per TV3!

Jums gali patikti