Naujienų portalas

KK2 siūlo ekskursiją po prabangius politikų namus – kodėl jų vertė tokia maža?

Daugelio politikų namai atrodo labai prabangūs, tačiau deklaracijose nurodoma, kad jų vertė niekinė – nėra nei vieno politiko, kurio namo vertė būtų didesnė nei 220 tūkstančių eurų, o tai reiškia, kad jiems nereikia mokėti papildomų mokesčių.

Laidos KK2 žurnalistai nusprendė atlikti tyrimą ir kartu su turto vertintoju apžiūrėti Seimo narių namus bei išgirsti eksperto nuomonę, kiek tokie statiniai galėtų kainuoti. Visą ekskursiją išvysite šį antradienio vakarą 19.30 val. per LNK.

Olimpinis čempionas Virginijus Alekna gyvena 320–ies kvadartinių metrų privačiame name Pavilnyje. Privačių namų kvartalas saugomas ir pašaliniai patekti į šią teritoriją negali. Ekspertas Arnoldas Antanavičius laidoje sakys, kad tokį namą jis pardavinėtų mažiausiai už 300 tūkstančių eurų. „Seimo nario namas yra kraštinis, erdvus, ir, galima sakyti, kad vertė jo tikrai skirasi nuo tos, kuri yra deklaruota Registrų centre, kadangi jis yra įvertinęs 130 tūkstančių. Toks objektas galėtų būti vertas apie 300 tūkst. eurų“. Jeigu V. Aleknos namas būtų įvertintas realia verte, tuomet parlamentarui tektų mokėti po vieną procentą nuo turto vertės, tai yra po 3 tūkst. eurų per metus.

Seimo narys Juozas Olekas gynena 163 kvadratinių metrų kotedže Šeškinėje. Seimo nario namas įvertintas 130 tūkstančių eurų, pats politikas teigia, kad jokių pretenzijų iš mokesčių inspekcijos nėra sulaukęs. „Tikrai nesamę gavę jokių pretenzijų iš Mokesčių inspekcijos, viską, ką reikia, sumokame. Žemės mokestį tikrai žinau, kad mokame, o ar turto mokestį reikia mokėti, dabar negalėčiau pasakyti“, – sakys J. Olekas. Bet J. Oleko kaimynas tokį pat kotedžą pardavinėja dvigubai brangiau – už 260 tūkstančių eurų.

Socdarbietis Juozas Bernatonis turi 200 kvadratinių metrų namą ir 9 arų sklypą. Namas įvertintas net 276 tūkstančiais eurų, tačiau politikas papildomų mokesčių nemoka, nes namas yra padalintas jam ir žmonai – kiekvienas turi po namo dalį už 138 tūkstančius eurų.

Panašiai turto reikalus susitvarkė ir Remigijus Žemaitaitis. Politikas gyvena prestižinėje Laurų gatvėje. R. Žemaitaitis deklaravo, kad jo namas, stovintis 12 arų sklype yra vertas 224 tūkstančių eurų, bet pusę namo yra užrašyta žmonai.

Visą KK2 tyrimą apie politikų namus ir mokamus mokesčius žiūrėkite šį antradienio vakarą 19 val. 30 min. per LNK.

Jums gali patikti