Naujienų portalas

Kur? Kada? Kaip švęsime Lietuvos 100-metį?

2018 metai Lietuvai yra labai svarbūs ir džiaugsmingi, nes šiemet minimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. 1918 Vasario 16-oji yra pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. Tais metais buvo įkurta nepriklausoma moderni Lietuvos valstybė ir kartu simboliškai atgaivinta senoji Lietuva (1253–1795 metai).

100 metų jubiliejus – kone tinkamiausias metas apžvelgti kokie darbai buvo atlikti, kokie tikslai įgyvendinti ir kuo tapome per šiuos metus. Svarbiausi modernios Lietuvos laimėjimai: „Lietuvos valstybė tapo Europos ir pasaulio istorijos subjektu; susiformavo moderni piliečių visuomenė, suvokianti laisvės ir su laisve susijusios atsakomybės svarbą; Lietuvos valstybei ir visuomenei atvertos naujos veiklos erdvės.“, – rašoma www.Lietuva.lt.

Šiai svarbiai datai paminėti bus rengiami įvairūs renginiai, koncertai bei masiniai susibūrimai. Organizatoriai išskiria tris kryptis ir tris tikslus – pažinti, kurti ir švęsti.

Kaip švęsime Lietuvos 100-metį?

2018-02-16 Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo koncertas Nacionaliniame Lietuvos Operos ir baleto teatre

„Vasario 16-osios ypatingas akcentas bus „Gloria Lietuvai“ projektas, kur 12.30 val. visoje Lietuvoje skambės varpai, kartu Vilniuje bus parodytas specialus muzikinis kūrinys iš šimto svarbiausių Lietuvos bažnyčių varpų. Šis kūrinys bus atkartojamas pagrindiniame koncerte Operos ir baleto teatre ir susijungs su koncerto tęsiniu Katedros aikštėje“, – žurnalistams pasakojo šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.

Taip pat tą dieną visoje Lietuvoje bus organizuojami masiniai renginiai.

2017 07 06 Tautiškos giesmės giedojimas ant 100 piliakalnių.

2018 06 30-07 06 DAINŲ ŠVENTĖ Atidarymo diena, skirta Šimtmečiui.

dainų šventė 2018
Karolinos Pansevič nuot.

Šimtmečio renginių programoje numatyti ir 75 renginiai užsienyje. Ryškiausi įvykiai: Baltijos šalių Simbolizmo paroda Paryžiaus D’Orsay muziejuje, keliaujanti Kauno modernizmo paroda, dirigentės Mirgos Gražinytės-Tylos diriguojami koncertai Niujorko, Berlyno, Birmingamo salėse, Martyno Levickio koncertai, styginių kvarteto „Mettis“ ir Gabrieliaus Aleknos pasirodymai.

Jums gali patikti