Naujienų portalas

Modernus J. Marcinkevičiaus „Mindaugas“ didingai atgims Lietuvos šimtmečio išvakarėse

Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimui ruošiama įspūdinga renginių puokštė. Vieno iš jų praleisti bus nevalia. Vasario 16-osios išvakarėse Rusų dramos teatre vyks šiuolaikinis Justino Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ pastatymas.

Režisierė Marija Simona Šimulynaitė istorinę poemą pavertė moderniu šokio ir vaizdo spektakliu, kurio premjera įvyko Valdovų rūmuose šią vasarą minint Karaliaus Mindaugo karūnavimą. Išskirtinį spektaklį istoriniame kieme stebėjo apie 6 tūkst. žiūrovų. „Mindaugas“ tiesiogiai buvo rodomas per LRT „Klasikos“ kanalą.

„Kai rodėme premjerą Valdovų rūmuose, buvo vasara, liepos mėnuo. Būtų liūdna, jei tokio pasisekimo sulaukęs projektas būtų tik sezoninis. Todėl nusprendėme jį perkelti į teatro sceną. Spektaklį Rusų dramos teatre žiūrovai turės galimybę pamatyti Lietuvos šimtmečio išvakarėse, vasario 15 dieną. Bilietus „Tiketoje“ galima įsigyti jau dabar, – džiugia naujiena dalinosi režisierė M. S. Šimulynaitė. – Pasitarus su mūsų partneriu LDK Valdovų rūmais, buvo nutarta , kad „Mindaugas“ turi gyvuoti ir tęsti savo misiją vienyti Lietuvą, keliauti per įvairius šalies miestus, būti matomu ir paklausiu patriotišku lietuvišku vilties nešėju. Ypač 2018-aisiais metais.“

Modernaus ir šiuolaikiško spektaklio kūrėja atkreipia dėmesį, kad šiuo metu Lietuvai kaip niekad reikia vienytis, skatinti jaunąją kartą domėtis lietuvių istorine dramaturgija ir savo tautos praeities galia.

Po „Mindaugo“ premjeros Valdovų rūmuose režisierė sulaukė vertinimų, jog isotrinis spktaklis, kaip ir 1989 metų Baltijos kelias, su neapsakoma vienybės galia jungė lietuvių tautiškumą ir vienybę.

„Pamenu, po premjeros apėmė panašus jausmas, kai aktoriams ir šokėjams su ašaromis akyse plojo atsistoję keli tūkstančiai žmonių, – pasakojo režisierė. – Mindaugo nemirtingumą puoselėjantis projektas šaukte šaukia apie tai, kad jaunoji karta turi imtis veiksmų ir keisti šalį, kad turi kovoti už savo pažiūras tam, kad Lietuva progresuotų ne sovietine kryptimi, kas akivaizdžiai vyksta dabar, o judėtų nauja kryptimi, važiuotų naujais bėgiais, sukurtais mūsų pačių – jaunosios kartos – drąsios, nebijančios pokyčių.“

Todėl šiuolaikinio meno kūrėjos tikslas – pritraukti jaunąją žiūrovų kartą. Geriausia tai daryti bendradarbiaujant su jaunąja artistų karta ir mąstyti šiuolaikiškai. J. Marcinkevičiaus poemos herojai – brandūs 50–60 metų vyrai. Tačiau režisierė nusprendė suburti jauną artistų komandą.

„Mindaugas“ yra Lietuvą vienijanti drama, todėl režisierė aktorių ieškojo ne tik Vilniaus, bet ir kituose šalies teatruose – Panevėžio Juozo Miltinio, Kauno dramos teatre. Projekte taip pat šoka profesionalūs Baltijos Baleto teatro šokėjai. Mindaugo vaidmenį atlieka Panevėžio J. Miltinio dramos teatro aktorius Jonas Čepulis. Iš viso spektaklyje vaidmenis kuria 13 jaunų vyrų ir viena aktorė – Morta.

Po pastatymo Valdovų rūmuose aktoriai sulaukė daug liaupsių, nes scenoje stebint profesionaliai jų atliekamus vaidmenis sunku suprasti, kur aktoriai, o kur Baltijos baleto teatro meistrai. Būtent toks ir yra režisierės tikslas – pasiekti, kad aktoriai susilietų su šokėjais ir scenoje neliktų dviejų skirtingų polių.

Modernų rūbą spektakliui suteikusi M.S. Šimulynaitė stengėsi laikytis J. Marcinkevičiaus beveik prieš 50 metų parašytos poemos kontūrų. Todėl žiūrovai išvys pilną kūrinį, kurio tematika aktuali ir šiomis dienomis.

Spektaklio „Mindaugas“ pastatymas Rusų dramos teatre įvyks vasario 15 dieną, Lietuvos šimtmečio išvakarėse.
Bilietus platina www.tiketa.lt

Jums gali patikti