Naujienų portalas

Omanas švenčia 51-ąsias Nacionalinio renesanso metines

Lapkričio 18 dieną Omane iškilmingai pažymima viena svarbiausių valstybės švenčių – Nacionalinė diena. Nuo 2020-tųjų pradžios, kai Omano sultonu tapo Jo Didenybė Haithamas Bin Tarikas, ši diena švenčiama kaip Naujojo renesanso simbolis: Omanas pasiryžęs ir toliau vykdyti visapusiškas reformas, siekdamas ekonominės, socialinės ir kultūrinės gerovės visiems šalies gyventojams.

Valstybės mastu vykstančios pertvarkos esminis tikslas formuluojamas tuo pačiu ir paprastai, ir ambicingai: visa, kas daroma, turi būti naudinga šaliai ir jos žmonėms. Tuo tikslu Omane šįmet iš dalies pakeistas Pagrindinis įstatymas. Viena svarbiausių naujovių, susijusių su kasdieniu gyvenimu, – įvestas privalomas vidurinis mokslas, nes, orientuodamasis į inovacijomis pagrįstą ateitį, Omanas siekia išsiugdyti kaip galima daugiau vietos talentų; tai atitinka prieš kelerius metus patvirtintos valstybinės programos „Omano vizija 2040“ tikslus.

Siekiant modernizuoti politinę sistemą, šįmet sultonas H. Bin Tarikas paskelbė specialų dekretą, kuriuo išplečiamos dviejų lygių Valstybės tarybos funkcijos. Ji, be kita ko, per specialų komitetą kontroliuoja už kovą su Covid-19 pandemija.

Akcentuodama rūpestį jaunąja karta Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų ministerija sukūrė specialų interneto portalą, kuriame talentingi menininkai, atlikėjai ir įvairiausių sričių kūrėjai galės demonstruoti savo kūrinius ir inovacines idėjas. Kita vertus, vyriausybės rūpesčiu įgyvendinama speciali programa, kurios tikslas – sukurti jauniems omaniečiams 32 tūkstančius naujų darbo vietų.

Panašių tikslų siekia neseniai įsteigtas Omano moterų sporto, kultūros ir inovacijų klubas. Jis moterims atvers dar daugiau galimybių prisidėti prie įvairiausių iniciatyvų.

Bene svarbiausia šiųmetė naujovė švietimo sistemoje – steigiamas visiškai naujas Technologijų ir taikomųjų mokslų universitetas, kurio padaliniai veiks visuose Omano administraciniuose reginiuose. Sprendimas dėl universiteto steigimo priimtas 2021 metų birželio mėnesį.

Be to, artimiausiu metu Dukumo ypatingojoje ekonominėje zonoje bus įsteigtas naujas universitetinis koledžas, o visoje šalyje – šešios naujos vidurinės mokyklos. Dabar Omane veikia 2430 įvairaus lygio mokyklų, vienuolika valstybinių ir privačių universitetų, o taip pat aštuoniolika privačių koledžų. Šalyje gyvena 5,1 mln. žmonių.

Artimiausiais metais tikimasi gana sparčios ekonomikos plėtros: iki 2025-tųjų imtinai Omano bendrasis vidaus produktas turėtų kasmet ūgtelėti vidutiniškai po 3,2 procento. Kaip iki šiol, ypatingo vyriausybės dėmesio susilauks su nafta ir dujomis nesusiję ūkio sektoriai: naujųjų technologijų, žemės ūkio, žuvininkystės ir žuvivaisos, maisto produktų gamybos, transporto, sandėliavimo ir logistikos, o taip pat įvairių tipų pramonės įmonės.

Rugsėjo mėnesį paskelbtoje Tarptautinio valiutos fondo ataskaitoje prognozuojama, kad Omano ekonomika šįmet augs 2,5 proc., o 2023-taisiais ekonomikos plėtra sieks 4,2 procento. Reitingų agentūra „Standard & Poor’s“ šįmet paskelbė pagerintą Omano ekonomikos vertinimą – jo perspektyva „pozityvi“ (buvo „stabili“).

Omano sultonato konsulato Lietuvoje informacija ir nuotraukos

 

Jums gali patikti