Naujienų portalas

Paminėta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

„Nuo tarpukario minima kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, kartu pagerbiant ir karo po karo partizanų žygdarbius, šiandien kaip niekad svarbi. Informacinio karo laikais partizanų pasiaukojimo vardan Lietuvos laisvės įamžinimas yra vienas pilietinės savimonės ir patriotiškumo atraminių polių“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Jis kartu su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu šiandien, gegužės 15 d., pagerbė Lietuvos partizanus bei jų vadus, tuo pradėdami tradicinės Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginius.

„Partizanų žygdarbiai bei pasiaukojimas yra pavyzdys bei įkvėpimo šaltinis dabartiniams Lietuvos kariams. Jaučiame didelę pagarbą visiems, kurie tikėjo ir kovojo dėl Lietuvos laisvės. Visuomenės dėmesys partizanų nuopelnams kovoje už Lietuvos laisvę ir jų atminimo pagerbimas yra svarbus, nes palaiko mūsų kovos dvasią, stiprina tikėjimą savo jėgomis nugalėti net ir stipresnį priešininką,“ – sako Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas V. Rupšys.

Ministras R. Karoblis kartu su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu, lydimi Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos karių, aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos padėjo gėlių prie Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos pirmininko, 1949 metų vasario 16 deklaracijos signataro, ketvirtojo Lietuvos Prezidento, partizanų generolo Jono Žemaičio – Vytauto paminklo. Taip pat apsilankė ir Antakalnio kapinėse, padėjo gėlių prie Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado, Lietuvos valstybės vadovo, kovojusio su sovietų okupacija, Adolfo Ramanausko-Vanago bei prie paskutinio Aukštaitijos partizano, Vyčio kryžiaus ordino kavalieriaus, kario savanorio Antano Kraujelio – Siaubūno kapų.

Partizanų žygdarbiai šią savaitę prisimenami visoje Lietuvoje – Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių kariai pagerbia atminimą Nepriklausomybės kovų ir karo po karo dalyvių – vadų, partizanų, jų rėmėjų ir ryšininkų, jų žūties ar perlaidojimo vietose – iš viso 35-iose atminties vietose.

Tradiciškai trečiąjį gegužės savaitgalį minima Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena susijusi su tarpukariu gyvavusia Kariuomenės ir visuomenės susiartinimo diena. Grupės karių ir visuomeninių organizacijų atstovų iniciatyva pirmą kartą ši šventė buvo surengta 1935 metais. Atkūrus Nepriklausomybę tradicija buvo tęsiama ir šventė rengiama trečiąjį gegužės savaitgalį skirtinguose šalies miestuose. Šiemet Marijampolėje turėjusi vykti šventė dėl koronaviruso pandemijos protrūkio persikėlė į virtualią erdvę.

Jums gali patikti