Naujienų portalas

Pirmoji „Stiprūs Kartu“ savaitė – 2,5 tūkstančio savanorių ir po 200 skambučių per dieną

Į pagalbos prašymus visoje Lietuvoje kasdien atsiliepiantys pilietinės iniciatyvos „Stiprūs Kartu“ savanoriai prašo kitus žmones būti atsakingais. Pažįstant ar matant asmenis, kurie nedrįsta kreiptis pagalbos, juos prašoma registruoti www.stipruskartu.lt puslapyje arba skambinti pagalbos numeriu 1827.
Praėjus savaitei nuo projekto pradžios, prie Nacionalinio savanorių koordinavimo centro prisijungusių skaičius jau siekia 2,5 tūkstančio ir kasdien auga. Piliečiai siūlosi prisidėti įvairiausiais darbais, pavyzdžiui, pagalba medikams.
Per „Stiprūs Kartu“ projekto savaitę jau įgyvendinta virš 300 užregistruotų prašymų. Projekto organizatoriai įsitikinę, jog ateityje skaičius stipriai augs.
Kasdien skambučių centro savanoriai sulaukia vidutiniškai 200 skambučių. Žmonės skambina įvairiais klausimais: prašydami pagalbos, norėdami pasikonsultuoti ar tiesiog pabendrauti.
Viena iš Nacionalinio savanorių koordinavimo centro vadovių Inga Naruševičiūtė sako, kad pasitaiko ir apgaulingų skambučių.
„Kartais pasitaiko ir piktnaudžiavimo atvejų. Tad skambučių centro savanorių darbe itin svarbu jausti ir atpažinti taip vadinamus „netikrus“ atvejus, kai prašomos pagalbos iš tikrųjų nereikia. Buvo atvejis Jiezne, kai maitinimo paslaugų įmonės savininkas Algis Lipkevičius nuvyko padėti vargstančiai senutei su pilnu glėbiu maisto, o nurodytu adresu rado alkoholiniais gėrimais besisvaiginančią kompaniją“, – teigia I. Naruševičiūtė.
„Stiprūs Kartu“ projekto skambučių centras dirba 7 dienas per savaitę nuo 9 iki 17 valandos. Trumpuoju numeriu 1827 piliečiai gali pranešti apie senyvus žmones ar šeimas, kurioms ypač reikia pagalbos. Centras neteikia medicininės pagalbos ir nesuteikia finansinės paramos.
„Skambučių centro savanoriams tenka susidurti ir su truputį agresyviai nusiteikusiais asmenimis arba tiesiog norinčiais padiskutuoti įvairiais klausimais. Žinoma, stengiamės tokių atvejų išklausyti, bet ilgai diskutuoti negalime dėl kitų, pagalbos laukiančių, skambučių. Todėl mūsų centro darbas ne tik prasmingas, bet ir suteikiantis naujų patirčių“, – sako I. Naruševičiūtė.
Pranešti apie žmones, kuriems pagalba yra žutbūtinai reikalinga, arba prie iniciatyvos prisidėti patys galite – www.stipruskartu.lt.
Jums gali patikti