Naujienų portalas

Prezidentas pasveikino Vokietiją Vienybės dienos proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Vokietijos Prezidentą Franką Walterį Steinmeierį ir visus šalies gyventojus Vokietijos Vienybės dienos 31-ųjų metinių proga.
Sveikinime Prezidentas pažymėjo, kad šiais metais minime Lietuvos ir Vokietijos atkurtų diplomatinių santykių 30-metį. „Man buvo labai malonu Jūsų kvietimu apsilankyti Vokietijoje ir drauge pažymėti šią sukaktį. Naudodamasis proga norėčiau padėkoti Jums už šiltą sutikimą ir atvirą pokalbį aptariant aktualius mūsų šalims klausimus“, – rašoma šalies vadovo sveikinime prisimenant šių metų rugsėjį vykusį vizitą.
Prezidentas taip pat pabrėžė, kad ši svarbi ir prasminga sukaktis atvėrė naujų dvišalio bendradarbiavimo galimybių ekonomikos, kultūros, švietimo ir mokslo srityse ir svariai prisidėjo prie abiejų šalių gyventojų draugiškų ryšių stiprinimo.
Pasak Prezidento, Lietuvą ir Vokietiją sieja ne tik glaudus dvišalis bendradarbiavimas, bet ir tvirta partnerystė tarptautinėse organizacijose: „Pagarba europinėms vertybėms ir sutampantis požiūris į Europos ateitį ir esminius tarptautinės darbotvarkės klausimus lemia sėkmingą bendradarbiavimą ES, NATO ir tarptautinėse organizacijose.“
Sveikinime šalies vadovas padėkojo už solidarumą ir svarų Vokietijos indėlį stiprinant Lietuvos, Baltijos regiono ir kartu viso Aljanso saugumą. Prezidentas Vokietijos gyventojams palinkėjo sveikatos, vienybės ir visokeriopos sėkmės.
Prezidento komunikacijos grupė
Jums gali patikti