Naujienų portalas

Prezidentas pasveikino Vokietiją Vienybės dienos proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir Lietuvos gyventojų vardu pasveikino Vokietijos Federacinės Respublikos Prezidentą Franką Walterį Steinmeierį nacionalinės šventės – Vienybės dienos – proga ir palinkėjo šaliai sėkmės bei klestėjimo.
Sveikinime Lietuvos vadovas teigia, kad prieš 29 metus įvykęs Vokietijos žmonių susivienijimas išlieka prasmingu laisvės ir demokratijos pergalės pavyzdžiu, įkvepiančiu kitas pasaulio tautas siekti nepriklausomybės bei tvirtai žengti demokratijos keliu.
„Džiaugiuosi, kad dvišaliai Lietuvos ir Vokietijos santykiai kaip niekad tvirti – mūsų šalys yra sąjungininkės ir partnerės. Esame bendramintės Europos Sąjungoje, kartu sprendžiame kylančius bendrus iššūkius, siekdamos užtikrinti gerovę ir saugumą viso žemyno žmonėms“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.
Prezidentas prisiminė buvusį valstybių vadovų susitikimą, kuris įkvepia ir toliau vystyti abipusiu pasitikėjimu ir bendromis vertybėmis grįstą dialogą visais šalims ir Europai aktualiais klausimais, taip dar labiau sustiprinant Bendrijos vienybę.
Pasak Prezidento, Lietuva ypač vertina svarų Vokietijos įnašą, didinant NATO pajėgų efektyvumą, ir yra dėkinga už Prezidento Franko Walterio Steinmeierio asmeninį indėlį, plėtojant valstybių bendradarbiavimą saugumo srityje.
Prezidento komunikacijos grupė
Jums gali patikti