Naujienų portalas

Prezidentas su Emmanueliu Macronu aptarė europinį atsaką į karinę agresiją Ukrainoje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį telefonu kalbėjosi su Prancūzijos Prezidentu Emmanueliu Macronu. Lietuvos ir Prancūzijos vadovai aptarė europinį atsaką į karinę agresiją prieš Ukrainą, paramos Ukrainai priemones ir saugumo stiprinimą Baltijos regione.

Prezidentas pokalbio metu akcentavo, kad Europa turi tęsti agresoriaus izoliaciją tarptautinėje erdvėje, kad kuo greičiau būtų sustabdyti kariniai veiksmai prieš Ukrainą. Pasak šalies vadovo, Vakarų pasaulis turėtų taip pat tęsti pastangas informuoti Rusijos žmones apie V. Putino režimo vykdomus karo nusikaltimus ir sukurti atsvarą Kremliaus propagandai.

„Rusijos žmonės turi teisę žinoti, ką Ukrainoje daro Kremliaus režimas. Žinoti, kad jų sūnūs, vyrai, broliai ten žūsta tik dėl to, kad V. Putinas nusprendė perbraižyti žemėlapį. Rusijos žmonės turi suvokti, kad V. Putinui nėra svarbios ne tik nekaltų ukrainiečių gyvybės, bet ir pačių rusų“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas ragino Prancūzijos Prezidentą paremti Ukrainos stojimo į Europos Sąjungą paraišką, kuo greičiau suteikti jai šalies kandidatės statusą ir pradėti derybas. Prezidentas akcentavo, kad būtina tęsti paramą Ukrainai – karinę, politinę, ekonominę.

Lietuvos ir Prancūzijos vadovai taip pat aptarė svarbiausius jau kitą savaitę Paryžiuje vyksiančio neformalaus Europos Vadovų Tarybos posėdžio darbotvarkės klausimus.

 

Prezidento komunikacijos grupė
Jums gali patikti