Naujienų portalas

Vasaros energija rudenį: kaip tamsiuoju metų laiku išlikti sveikiems ir žvaliems?

Su mokslo metų pradžia! TV3 laida „Kitsy” savo mažesniems ir jau užaugusiems draugams linki daug saulės, didžiulės energijos ir noro versti kalnus! Šią savaitę pakalbėkime apie energiją ir apie tai, kaip tą vasarišką energiją išlaikyti ir rudenį.

Viena Kitsy bičiulė pasidalino istorija, kuri, galbūt, pasirodys pažįstama ir jums: „Kuo arčiau ruduo, tuo greičiau aš pavargstu. Pabaigiu dienos darbus, skambteliu vyrui ir sutariam, kad šiandien vakarienei vėl kažkas iš šaldiklio: koldūnai, pica, gal žuvies piršteliai. Kad būtų sveikiau, pridedam šviežią agurką ir pomidorą. Net ir vaikai pavargsta greičiau… žiovauja ryte, per pietus ir vakare, nors išsimiega kaip visuomet.“

Tiesa ta, jog yra visiškai normalu jausti energijos trūkumą atėjus rudeniui. Mūsų paros ritmas priklauso nuo natūralios dienos šviesos. Trumpėjant dienoms mums greičiau išsenka jėgos ir reikia daugiau miego. Pasirodo, kad tiems, kuriems vasarą užtenka 7 valandų miego, rudenį ir žiemą tam pačiam jėgų balansui išlaikyti dažnai prireikia net ir 9 valandų miego. Palaikyti žvalumą, energiją ir sveikatą šiuo metų laiku yra rimtas iššūkis, tad dalinamės tikrai veikiančiais patarimais, padėsiančiais visai jūsų šeimai.

Vasaros džiaugsmai ne tik vasarą

Kas jums siejasi su vasara? Kepti ant laužo pietūs, ilgi pasivaikščiojimai lauke, jūra, skrydis oro balionu, ledai ir daug viso kito! Įdomu tai, kad atėjus rudeniui daug žmonių vasaros džiaugsmus supakuoja į nematomas dėžes ir padeda į atokų minčių kamputį laukti kitos vasaros. Mūsų patarimas – neskubėkite! Jei atvėsus orams ir negalite šokti į jūrą ar nusiraškyti šilauogių tiesiai nuo krūmo, vasaros džiaugsmus atraskite kitoje aplinkoje. Pasidarykite sveikų ir energizuojančių ledų, sėdėdami balkone vietoje kokteilių su ledukais mėgaukitės šilta arbata, nerkite į vandenį iš šiltos pirties, o oro balionu skriskite žiūrėdami į spalvą keičiančius miškus ir miestus. Nepaleiskit vasaros džiaugsmo, tiesiog suteikite jam kitas formas.

Energijos užtaisai: skanūs ir sveiki

„Mūsų šeima jau suvalgė žiemai užšaldytas braškes, o dar net ruduo neprasidėjo“, – papasakojo viena mama praėjusią savaitę. Tiesa ta, kad rudenį vitaminų tiesiai iš vaisių ir uogų gauti kur kas sudėtingiau, o ir saulės, duodančios vitamino D, gerokai mažiau. Ryte pabundame jau patamsyje (taip taip, dabar saulė pateka tik apie pusę septynių), įsineriame į jaukius megztinius ir įsipilame kavos… po to dar vieną ir dar vieną. Išgeriate kokiais dvejais puodeliais daugiau nei šiltą vasaros dieną, tiesa? Rekomenduojame sveikesnę alternatyvą: energijos užtaisai su guaranos uogomis, ciberžole arba imbieru iš Sun365. Ypač patartina jei jaučiate pirmuosius tamsiojo metų laiko pervargimo arba peršalimo simptomus. Taip pat nepamirškite sulčių ir glotnučių, tik rinkdamiesi pasitikrinkite, kad šie gėrimai būtų švieži, nepasterizuoti ir be pridėtinio cukraus, antraip galite perdozuoti cukraus ir nuo to jūsų savijauta tik suprastės. Na, ir žinoma, rudeniniai vaisiai ir daržovės – valgykite šviežius arba virkite, troškinkite ir eksperimentuokite su visa šeima.

Ramybė ir energija kaip yin ir yang

Ar ir jūs nejučia pradedate šypsotis, kai vaikštote po rudeniu kvepiantį parką? O ar būna tas minčių prašviesėjimas, kai išeinate iš ofiso ir įkvepiate gaivaus oro? Energijai palaikyti labai svarbu grynas oras ir… kvapai. Uoslės pojūtis yra tiesiogiai susijęs su smegenų zona, kuri reguliuoja mūsų emocijas bei nuotaikas. Tam tikri kvapai gali energizuoti, išlaikyti mus žvalius, kiti kvapai nuraminti, dar kiti sukelti galvos skausmą ir nerimą (daugiau apie kvapus pakalbėsime kitą savaitę). Tam, kad būtume energingi, vakare turėtume atsipalaiduoti, nurimti ir pasiruošti miegui. Įdomu tai, kad tvarka nuteikia mus raminančiai, todėl svarbu, kad prieš miegą susitvarkytume tiek namus, tiek mintis. Juk miegas yra tiesiogiai susijęs su energija, tad jei jaučiate, kad norite ilgiau nusnūsti, nueikite miegoti anksčiau. Juk energijos šaltinis – saulė rudenį taip pat užmiega anksčiau.

 

„Kitsy“- šeštadieniais ir sekmadieniais 8 val. ryto per TV3!

 

Jums gali patikti