Naujienų portalas

10 blic klausimų kvėpavimo mokytojai Daliai Beatai Kasmauskaitei

Dalia Beata Kasmauskaitė – Kvėpavimo mokytoja, autorė, keliautoja, Kėpavimo terapijos mokėsi pas žymiausius pasaulio mokytojus, 2010m. įkūrė VšĮ „Kvėpavimo terapijos centras“, veda Kvėpavimo seminarus Lietuvoje ir užsienyje, ruošia Kvėpavimo terapijos specialistus. Išleido knygas „Dalios Beatos užrašai“ (2013m.) ir “Dvasinio Kvėpavimo subtilybės” (2018m). Šiandien labai įdomiai moteriai uždavėme dešimt klausimų.

Kas yra jūsų stiliaus ikona?

Alma Adamkienė

Kur labiausiai norėtumėte nukeliauti? Kodėl?

Keliauju gana dažnai. Eilę pastarųjų metų kasmet keliauju į Tibetą. Šiemet rugpjūčio mėnesį vėl ruošiuosi ten vykti. Nepaisant didelio atstumo, dvasiškai tarp Tibeto ir Lietuvos juntama gili bendrystė. Taip pat myliu kalnus, nes kalnai suteikia gyvybinės jėgos, juose būnant apsivalo protas ir širdis, juose būnant savaime atkrenta neesminiai dalykai, kaip kažkas pasakė: „Aš myliu kalnus, nes jie padeda man pasijusti mažu. Jie padeda atsirinkti, kas yra svarbu.“

Be kokio daikto neįsivaizduojate savo gyvenimo ?

Tolimose kelionėse esu gyenusi asketiškomis sąlygomis su minimaliu daiktų kiekiu, daugiau daiktų ir nepasigesdama. Grįžusi į šiuolaikinę buitį galvodavau priešingai, kad dabartinėje visuomenėje mus supa per daug daiktų.

Kokią didžiausią staigmeną esate patyrę?

Kuomet skrendant į Tibetą lėktuve ir praktiškai jau leidžiantis, staiga paskelbė, kad dėl karinių priežasčių mes nesileisime Tibeto sostinėje Lhasoje, o toliau skrisime 2000 km į Kiniją, kai tuo tarpu Tibete manęs jau laukė. Tuomet tikrai norėjosi sušukti: „Sustokite, man reikia išlipti !“.

Man visada staigmena yra gamtos grožis, mylinčios žmogaus akys.

Kur dažniausiai praleidžiate atostogas?

Himalajų kalnuose ir Lietuvos pajūryje, Nidoje.

Jei turėtumėte galimybę pabūti kito žmogaus kailyje, kuo norėtumėte tapti ?

Dažnai matau, kad žmonės ir gyvendami savo gyvenimą nebūna iki galo savimi, jiems trūksta tikrumo būnant „savame“ kailyje, ką jau kalbėti apie „svetimą“. Žmogus gražiausias, kuomet jis yra savimi.

Su kokia žvaigžde norėtumėte nueiti į pasimatymą/pietų/vakarienės?

Su Jo Šventenybe Dalai Lama

Kokie yra jūsų hobiai?

Pirmiausia, mano darbas man yra didžiausias hobis – man labai patinka tai, ką veikiu gyvenime, tam atiduodu visą save, nes myliu žmones, kurių daug sutinku savo veikloje.Labai patinka dainuoti. Mėgstu rinkti ir parsivežti namo įvairius akmenis iš kalnų. Skaityti, daug skaičiau nuo ankstyvos vaikystės. Mokytis vis kažko naujo (pvz., lankyti dainavimo, grojimo indišku instrumentu ar tibetiečių kalbos pamokas).

Drabužis, be kurio neįsivaizduojate savo garderobo?

Ilga iki žemės elegantiška suknelė.

Jei gautumėte burtų lazdelę, ką pirmiausia su ja nuveiktumėte?

Norėtųsi ja paliesti žmonių širdis, kad iš žmonių širdžių išnyktų visas matomas ir slepiamas skausmas, kančia, liūdesys, ar nepasitikėjimas, ir iš žmogaus širdies vidaus pakiltų tai, ką kiekvienas žmogus turi giliai širdyje – meilė, džiaugsmas, laimė, gėris, ramybė, ir jis galėtų visa tai netrukdomai skleisti.

 

Dalia Beata Kasmauskaitė – Kvėpavimo terapijos mokyklos bei Všį „Kvėpavimo terapijos centras“ įkūrėja ir vadovė, kvėpavimo terapijos mokyoja, veda kvėpavimo terapijos seminarus Lietuvoje ir užsienyje. Ji pasižymi išskirtiniu unikaliu gebėjimu iš žmogaus kvėpavimo „nuskaityti“ informaciją apie patį žmogų. Jos profesionalumas, didžiulė dvasios jėga ir ypatingo subtilumo gelmė, besąlygiškas pasišventimas darbui, tikėjimas ir atvirumas pelnė Daliai Beatai seminarų dalyvių meilę, pripažinimą tarp kolegų bei Mokytojų Lietuvoje ir už jos ribų.

Kvėpavimo praktikos paslapčių Dalia Beata sėmėsi seminaruose Lietuvoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Indijoje, Vokietijoje, kuriuos vedė pripažinti kvėpavimo terapijos meistrai ir žymiausi pasaulio kvėpavimo mokslo mokytojai.

Unikalius Meistro gebėjimus Dalia Beata išugdė savarankiškai studijuodama mokymus, atlikdama praktikas, atkakliai siekdama vidinės harmonijos. Gilių ir atkaklių studijų rezultatas – išugdytas unikalus kvėpavimo diagnostikos gebėjimas, kurį Meistrė naudoja savo praktikoje.

Siekdama atnaujinti būties ir vidinę harmoniją, Dalia Beata nuolatos keliauja į keliones. 2013 metų rugpjūtyje Dalia Beata keliavo vienu sudėtingiausiu piligriminių maršrutų Tibeto aukštikalnėse.

Meistrė nuolat veda sąmoningo kvėpavimo seminarus įvairiose Lietuvos vietovėse, ruošia kvėpavimo terapijos specialistus. Siekdama nesavanaudiškai padėti žmonėms patirti kvėpavimo terapijos teikiamą naudą, Dalia Beata rengia projektą „Kvėpuok Lietuva“. Jo metu daugelyje Lietuvos miestų vyksta kvėpavimo terapijos seminarai už laisvanoriško dydžio auką. Juose kasmet dalyvauja šimtai žmonių.

Dalia Beata tobulina ir atnaujina seminarų bei sesijų vedimo techniką, kuria individualų jų vedimo būdą ar pobūdį. Žinios yra ne kaupiamos sau, o subtiliai transformuojamos, kad tarnauti kitiems. Dalios Beatos svarbiausias veiklos principas – laisvė. Meistrė nekaupia pasekėjų, vyksta ten, kur yra kviečiama, dirba su tais, kas ateina. Kvėpavimo terapijos Meistro patirtimi, pastebėjimais bei įžvalgomis ji pasidalino knygose „Dalios Beatos užrašai“, kurią išleido 2013 metais, ir „Dvasinio Kvėpavimo subtilybės“, kuri išleista 2018m.

Jums gali patikti