Naujienų portalas

Pozityvumo receptai su Išgyvenimo mokyklos įkūrėju Augustu: „nebevartokite žodžio karantinas“

Išgyvenimo mokyklos įkūrėjas ir instruktorius, laukinės gamtos ir ginklų entuziastas, atsargos karys. Žmogus kuriam metuose trūksta mėnesių, o paroje valandinis yra aktyvus Lietuvos Šaulių Sąjungos narys. Jei pabandytų išvardinti, kas jis toks yra – matyt gautųsi telefonų knygos ilgio sąrašas. Augustas save linksmai apibūdina kaip “Indijana Džonsą” ir kultūringą verslininką, dievobaimingą šeimos žmogų, o kartais ir nutrūktgalvį, kuris mėgsta pirmus kartus. Jo šūkis: “svarbiausia – tyrinėti”!  

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Kadangi karantinas praktiškai nepakeitė mano dienotvarkės, tad geriausio ryto receptas taip pat nepakito. Geriausia rytą pradėti: pabudęs kokią 10-15 min. žiūriu į medžių viršūnes ir dangų. Lėtai išsirangau iš miegmaišio, šiek tiek prasitampau. Jau amžius nebe tas, kad striksėčiau iš miegmaišio, kaip prieš 10 metų (juokiasi). Susipakuoju miegmaišį, susisuku kilimėlį ir einu prie laužavietės. Laužas dažniausia per naktį būna užgesęs, bet žarijų dar būna. Įpučiu ugnį ir ruošiuosi pusryčius. Dažniausia miške, tai būna kiaušinienė ir juoda, kaip smala kava.

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

Taisyklė Nr. 1:  nebevartokite žodžio karantinas. Pastebėjau, kad vien šis terminas slegia žmones. Tai laikini apribojimai, kurie ankščiau ar vėliau baigsis. Visa gamta, miškai, ežerai, pajūris, pievos, takai ir parkai yra AT-VI-RI! Eikite į gamtą į erdve, vienas, su šeima, su draugais ar savo augintiniu. Yra begalė vietų, kur dar nesate buvęs pasinaudokite tuo. Jei visgi privalote likti namie, tokiu atveju – yra svarbu režimas.

Taip Jūsų diena įgaus prasmę ir tam tikrą balansą. Pamenate, kad pabrėžiau miegmaišio susitvarkymą? Būtent, ir namuose turi būti tas pats, atsikėlus, pasiklojate lovą, pasportuojate, tada dušas ir tada kimbate į nuotolinį darbą. Darbas per atstumą tai nėra galimybė keltis 7:55 ir 8:00 su „bliūdeliu“ sausų pusryčių sėdėti prie kompiuterio. Viskas išlieka, kaip buvo, tik jūsų namai dar ir biuras. Kaip ir miško stovykloje aš turiu miegojimo, valgymo, darbų ir mokymosi vietas. Taip turi būti ir Jūsų namuose, miegamasis – nėra Jūsų darbo kambarys. Jei būsto plotas įpareigoja tai daryti toje pat patalpoje, kuri miegate, nedrypsokite ant lovos ir nešildykite savo pilvo kompiuteriu. Dirbkite prie stalo ir dirbkite taip lyg per petį visada gali žvilgtelit Jūsų viršininkas.

Rytais kelkitės įprastai, Jums net patiks, nes turėsite daugiau laiko sau. Jei tik lieka laiko skubu padirbėti su ginklu. Pasiimu „MantisX“ treniruoklį ir stengiuosi atlikti, bent 100 „sausų“ šūvių. Turiu tikslą tobulėti ir tas mane veža. Vakare vėl, kartojame – sportas arba bent 30 min. pasivaikščiojimas. Be abejo laisvalaikis – tik susitvarkius savo darbo stalą. Juk biuro „bardake“ mes nemiegame!

Jūsų gardžiausias patiekalas namuose?

Labai mėgstu “grilinti”, nors nesu “grilio” meistras. Greičiau esu “grilio” improvizuotojas, darau tai, kas šauna į galvą. Ir 99,99 procento šeima lieka pamaloninta. Na, o tas nelemtas 0,01 procento -tenka virti makaronus (juokiasi). Bet ir juos gaminant galima gerokai papankuoti.

Kas jus labiausiai palaikė per pirmąjį karantiną?

Tiesa sakant,  palaikyti mane niekada nereikia, bent kol kas nereikėjo. Man metuose trūksta bent poros mėnesių, o paroje bent 5 valandų. Per pirmąjį apribojimą labiausiai motyvavo išsikelti tikslai. Juk galima veikti tai, kam nelikdavo laiko, pasauliui šiek tiek sulėtėjus buvo puiki proga skirti laiko sau. Tvarkiausi savo miško sklypą (miško valymo darbai), vakarais su žmona arba kaimynu važiuodavome žiūronais stebėti stirnų, begeriant arbatą skaičiuodavome jas. Leidau sulą, tad kas vakarą eidavau parsinešti šviežios klevų ir beržų sulos. Bet daugiausia laiko skyriau budėjimams su Lietuvos Šaulių Sąjunga, su būriu stengėmės būti kuo naudingesni krizinėje situacijoje.

Ką darote ar veikiate, kai jaučiatės labai prislėgtas ar liūdnas?

Ieškau priežasties. Nes viską galima daugiau ar mažiau pataisyti ir pagerinti. Tam tikri iššūkiai versle? Sėdu į automobilį ir keliauju į mišką, o ten ramiai pamąstau, ką galiu daryti, kad būtų geriau, kaip pagerinti, kaip išeiti iš tam tikros padėties.

 

Foto iš asmeninio archyvo.

Norite daugiau sužinoti apie „Išgyvenimo mokyklą“ spauskite nuorodą

https://www.facebook.com/I%C5%A1gyvenimo-mokykla-676787099005487

Jums gali patikti