Naujienų portalas

9 klausimai per Kalėdas Edvardui Žičkui

Edvardas Žičkus garsus TV laidų prodiuseris ir vedėjas, žurnalo „Stilius“ redaktorius. Šiandien dalinasi šventine nuotaika su Ltlife.lt skaitytojais.

Ar laukėte Kalėdų?

Kūčios ir Kalėdos laukiamiausios mano šventės. Jei vaikystėje tai buvo dėl dovanų, tai dabar dėl galimybės vienoje vietoje išvysti visą savo šeimą ir dar legaliai gardžiai prisikirsti pilvus (juokiasi)

Jūsų įsimintiniausia šventė, nutikimas per Kalėdas?

Deja, jis nebuvo labai smagus. Per visus 37-erius savo gyvenimo metus tik kartą esu praleidęs Kalėdas ne su artimaisiais, nes… Kūčių popietę popietę nutariau pats tapti Kalėdų seneliu. Labdaros paramos fondo ALGOJIMAS vykdomos tradicinės gerumo akcijos „Ištiesk gerumui ranką“ puslapyje išsirinkau vieno vaikučio anketą ir taip įsijaučiau į geradario vaidmenį, kad nė pats nepajutau, kaip susipakavęs didžiulį batutą ir mano tuo metu mažytį Mini Cooperį, prisidėjęs pilną bagažinę kitų dovanų leidausi į glūdžius miškus ieškoti to vaiko šeimos namų. Viskas baigėsi tuo, kad tiek užsikalbėjome su šeima, jog nepastebėjau, kad ėmė snigti. Deja, mano kelionė atgal į Vilnių buvo beprotiškai sunki, keliskart teko vaduoti mašiną iš pusnų, o namo grįžau visas šlapias, pervargęs ir… kone artėjant vidurnakčiui. Laimei, kad mano šeima suprato neatvykimo į Šiaulius priežastį, o viską kompensavau jau kitą rytą.

Kaip dažniausiai švenčiate?

Linksmai, sočiai, nuoširdžiai ir su pačiais brangiausiais.

Ar vaikystėje tikėjote seneliu Šalčiu?

Senelio Šalčio paslaptį įminiau dar darželyje, nes buvau labai landus ir protingas. Kai tėvus „prirėmiau“ prie sienos, jiems nebeliko kur trauktis, tad tiesą sužinojau gana anksti. Bet nuo to laiko pats tapau tėvų ir močiutės sąjungininku projekte „Kalėdų Senelis“.

Kokias dovanas dovanojate ir labiausiai laukiate?

Aš pats dovanų jau seniai nesureikšminu, nes man didžiausia dovana – laikas su šeima ir artimaisiais, o dovanoju tai, kas jaučiu, kad pradžiugins man brangius žmones. Prisipažinsiu, kad dovanas Kalėdoms renku visus metus, jas parsivežu iš visų kelionių, tad ištikus Kalėdoms, man tereikia viską originaliai supakuoti. Štai ir šiemet, kažkas gaus dovaną parvežtą iš Niujorko, kažkas iš Jordanijos, Stambulo, Varšuvos…

Ar papuošėte savo namuose eglutę ir kokia ji?

Su metais vis labiau mėgstu puošti elgę. Ji didelė, išdabinta senais žaisliukais, kai kuriuos iš jų paveldėjau net iš savo prosenelės.

Ar teko būti Laplandijoje?

Pernai apsilankiau Laplandijoje, paspaudžiau ranką Santai, o kelionė atmintin visam laikui įstrigo dar ir dėl to, kad į Šiaurės Ašigalį keliavau su pačia Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite.

Ką galvojate apie Lietuvos miestų šventines egles?

Man visos jos šventinės ir aš niekaip nesuprantu tų, kurie kasmet nutaria rengti kažkokias varžytuves, tarsi tuščius grožio konkursus, kurio miesto gražesnė, didesnė, prabangesnė, įspudingesnė… Tada prasideda burnojimai, spjaudymaisi, o man tai neturi nieko bendro su Kalėdomis ir šventėmis. Kažkoks liūdnas Grinčo sindromas.

Jūsų receptas Lietuvos žmonėms- kaip gražiais sutikti Kalėdas.

Siūlyčiau atverti širdis šventėms, atsikratyti streso, pykčio, blogų minčių, apsivalyti vidų, o tada išsikuopti namus, juk į juos atkeliaus ne tik Kalėdos, bet ir brangiausi žmonės. Dar derėtų nepamiršti atverti širdies gerumui, nes tik dalinantis juo su kitais, gerumas sugrįžta mums patiems.

 

Jums gali patikti