Naujienų portalas

9 klausimai pieš Kalėdas Agnei Sabulytei

Šv. Kalėdos jau visai arti. Į devynis Ltlife.lt klausimus atsako žavingoji Agnė Sabulytė. Ji yra žinoma dainininkė, aktorė, kūrybinių projektų iniciatorė, dainų tekstų autorė. Šį kartą Agnė atvirauja apie gražiausią metų šventę.

Ar laukiate Kalėdų?

Laukiu. Kiekvienais metais laukimas kitoks, – su daug įvairiausių prieskonių viso nueito kelio per tuos metus. Kartais jos labiau džiaugsmingos, kartais labiau apmąstymų laikas. O šiuo metu jos dar pagardintos vaikų nekantrumo ir džiugesio.

Ar vaikystėje tikėjote seneliu Šalčiu?

Taip, tikėjau, ir gan ilgai, iki ketvirtos klasės. Ir netgi jau, kai žinojau, kad po eglute dovanas palieka tėvai, vis tiek laukdavau šv. Kalėdų ryto ir to netikėtumo momento prie eglutės vyniojant dovanas dar su pižama…

Kaip dažniausiai švenčiate?

Šv. Kalėdos – kai cinamonu kvepiančiuose namuose laukiame visų. Su dovanomis, šypsenomis ir daug daug muzikos.

Kokias dovanas dovanojate ir labiausiai laukiate?

Dovanas rinkti – malonumas, tačiau kai šv. Kalėdų laikotarpiu jų skaičius išauga iki begalybės, tai šiek tiek vargina, nors stengiuosi tam nepasiduot  Dovanas renku pagal jausmą, – vidinis balsas padiktuoja, ką turėčiau tam žmogui nuo savęs šiais metais padovanoti. Dovanojimas – tai ritualas, tai magija.

Ar puošiate savo namuose eglutę ir kokia ji?

Taip. Mūsų namuose puošiama kvepianti eglutė. Vaikai jau nuo lapkričio vidurio pradeda laukti tos akimirkos. Tas jų spurdantis džiugesys primena man savo vaikystę, kai lygiai taip pat laukdavau kada tėtis parneš į namus eglę.

Ar teko būti Laplandijoje?

Ne. Neteko. Turbūt čia viena iš tų dovanų, kurią reikėtų suplanuoti vaikams ir sau…(juokiasi)

Ką galvojate apie Lietuvos miestų šventines egles?

Kiekvienas miestas ruošdamasis Kalėdoms išgyvena tarsi konkurso stadiją (juokiasi) , kas papuoš eglę įspūdingiau. Kartais tos varžybos atneša ne kiek gražius, kiek juokingus rezultatus. Miesto eglė yra traukos centras šventiniu laikotarpiu ir smagu, kai ji skoninga, subtili, kvepianti stebuklu iš pasakos.

Jūsų receptas Lietuvos žmonėms- kaip gražiais sutikti Kalėdas.

Receptų daug ir kiekvienas turi atrasti savąjį. Man šv. Kalėdos – tai susitaikymo, harmonijos, ramumos, stebuklo metas, kvepiantis meduoline tešla, prieskoninėmis arbatomis ir gerumu.

Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Jums gali patikti