Naujienų portalas

Aktorius Eimutis Kvoščiauskas: „Išsikalbėjimas šiais laikas yra labai svarbu. Taip ir paguodžiam vieni kitus“

Apie mėgstamas knygas, prasmingą šeimos kalėdinį žaidimą , vasaros prisiminimus ir kaip kartais reikia sulaužyti taisykles, kad išpildytum savo svajonę su aktoriumi Eimučiu Kvoščiauskiu.

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Na, pas kiekvieną skirtingos profesijos žmogų jis yra skirtingas. Kažkas skuba į dušą ir į darbą, kažkas ruošia vaikams pusryčius, o kažkas gali ilgiau ryte pasivartyti lovoje, pavyzdžiui kaip kad aš, ypač dabar, kai karantinas. Bet kokiu atveju apibendrinant visus siūlau pirmiausia lipti iš lovos, atitraukti užuolaidas ir nusišypsoti rytui, nesvarbu koks oras už lango – saulė šviečia, sniegas krenta ar pilkas dangus.

Raginu jokiais būdais neskaityti naujienų portalų nes paskutiniu metu jie tik depresiją kelia. Geriau rasti įdomesnio turinio internetines svetaines su įdomesnėmis temomis.

Jei Jūsų draugai nusiminę, kaip juos paguodžiate, palaikote?

Šiuo metu visų žmonių psichologinė būklė pavargusi. Taip ir guodžiam vieni kitus. Padejuojam, pasidalinam prisiminimais kaip buvo gerai, arba padėkojam aukščiausiam, kad mums dar nėra taip blogai, toliau gyvenam. Išsikalbėjimas šiais laikas yra labai svarbu. Taip ir paguodžiam vieni kitus.

Smagiausias prisiminimas iš vasaros?

Tai, kad visgi išdrįsau išvažiuoti atostogų iš Lietuvos. Reikėjo valdžiai visiems tai leisti daryti, o ne gąsdinti. Galbūt vasarą būtų daugiau prasirgusių žmonių ir neturėtume dabar tokios  situacijos.

Kur planuojate keliauti kitais metais ar šią žiemą jei leis aplinkybės?

Šiuo metu atostogauju Maldyvuose. Išnaudoju savo dar praėjusio gimtadienio dovaną. Išskridau dar tada, kai nebuvo Lietuvoje karantino. Čia šiuo metu saugu keliauti – aukšti saugos reikalavimai. Suprantu, kad galiu suerzinti daugelį žmonių ir galiu tapti valstybės priešu, bet man mano psichologinė būsena yra svarbiau. Galima saugiai keliauti ir neparvežti viruso. O tikimybė susirgti lygiai tokia pat, kaip ir apsipirkinėti maisto prekių parduotuvėje.

Kokia paskutinė skaityta knyga ir kino filmas Jums paliko stipriausią įspūdį, ką rekomenduotumėte?

Dale Carnege knyga  ,,Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi”. Nusipirkau dar prieš pirmą karantiną . Kaip simboliška, ar ne? Kai dabar tiek nerimo aplink ir nežinomybės.

Filmas – ,,The Peanut Butter Falcon” (Žemės riešutų sviesto sakalas) apie dauno sindromą turintį žmogų, kuris dėl savo svajonės pabėga iš globos namų. Tai filmas apie laisvę. Apie tai, kad žmogaus sukurtos taisyklės kartais turi būti sulaužomos, kad pasiektum savo svajones.

Ar jau ruošiatės Kalėdoms, ir kaip planuojate jas sutikti? 

Kaip ir daugeliui, – tai didžiausia metų šventė, ir mūsų didelė šeima ją švenčiame su senomis ir gražiomis tradicijomis. Bet deja, visgi šiais metais tikrai paisysime taisyklių ir visi kartu nešvęsime. Tai tik dar labiau padidins šventės sakralumą ir kitais metais jos daug stipriau lauksime.

Kokia veikla ar žaidimu, apvienijančiu visą šeimą, pasidalintumėte? 

Na, per tas pačias Kalėdas mūsų šeima vietoj brangių dovanų apsikeitimo aukojame į dėžutę pinigų, o vėliau diskutuojame ir nusprendžiame, kam juos skiriame – vargingai gyvenančiai šeimai, po nelaimių nukentėjusiems žmonėms ar kokiai labdaringai organizacijai. Siūlau ir kitiems išbandyti tokį ,,žaidimą”. Prasminga!

Ką darote ar veikiate, kai jaučiatės labai prislėgtas ar liūdnas?

Paliūdžiu, paverkiu ir toliau einu į rytojų. Gerai kartais paverkti. Taip ir išsivalai blogas emocijas ir tuo pat metu pasitreniruoji vaidmenims, kuriems reikės verkti.

Teatrai ir kiti kultūriniai renginiai apriboti ar nėra galimybių kol kas juose saugiai

dalyvauti. Kaip palaikote savo dvasinį – kultūrinį gyvenimą?

Na, kadangi pats esu iš šios srities, man be galo sunku dėl to, ką išgyvena teatrai, koncertų atlikėjai…

Pats asmeniškai mėgaujuosi festivalio Naujasis Baltijos šokis video filmais, kuriuos kaip alternatyvą gyviems pasirodymams pasiūlo internete.

Mačiau, jog ir Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras rodys užkulisinį gyvenimą. Smalsu. Būtinai pažiūrėsiu.

Pasidalinkite muzikos kūriniu, trumpu skaitiniu, video, kuris teigiamai Jus pakrauna visai dienai ir yra geros nuotaikos užtaisas?

Per pasaulį keliaujantis “Jerusalema flash mobe”. Nuo Afrikos vaikų iki lėktuvų pilotų.

Foto autorė: Arūnė Gudaitytė

 

Jums gali patikti