Naujienų portalas

Auksutė Ramanauskaitė – Skokauskienė: „Prigimtis užkodavo vertybes, kuriomis vadovaudamasi einu per gyvenimą“

Pasitinkant Šv. Kalėdas apie apie tai, kas mus daro pozityviais ir stipriais, Lietuvos valstybės, kovojusios su sovietine okupacija, vadovo, gen. Adolfo Ramanausko-Vanago ir partizanės, jo žmonos Birutės Mažeikaitės-Ramanauskienės dukra Auksutė Ramanauskaitė – Skokauskienė.

Auksutė Ramanauskaitė – Skokauskienė yra išleidusi devynias knygas laisvės kovų tematika, iniciavusi ir vykdžiusi daugiametį edukacinį projektą jaunimui ,,Laisvės kovų atmintis ateities kartoms”, organizavusi žygius visose 8 -se buvusiose partizanų apygardose – „ Laisvės kovų takais su partizanų vado dukra Aukse“, paskelbusi daugybę straipsnių, skaičiusi pranešimus laisvės kovų tematika ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Kanadoje, Gruzijoje, Lenkijoje, Italijoje. Jos pastangomis yra atstatytas buvęs  tėvo A. Ramanausko Vanago bunkeris Dzūkijoje, Kasčiūnų kaime, pastatyti atminimo ženklai įvairiose istorinėse laisvės kovų vietose.

Auksutė Ramanauskaitė – Skokauskienė dalyvavo septyniolikoje dokumentinių ir dokumentinių- vaidybinių filmų kūrime, padėjo kino kalba pateikti žiūrovui laisvės kovotojų, mūsų tautos didvyrių pilietiškumo pavyzdžius, kurie skatina žmones būti pilietiškais ir atsakingais už valstybės kūrimą.

Kaip geriausia pradėti rytą?

Mėgstu rytą pradėti ramiai. Žinoma, ne visada tai leidžia aplinkybės, bet patinka ramiai dar kartą apmastyti būsimos dienos planus.

Dabar daugiau leidžiame laiko namuose – koks Jūsų namų jaukumo receptas?

Mėgstu prie rytinio kavos puodelio aptarti dienos planus su savo vyru.

Jei Jūsų draugai nusiminę, kaip juos paguodžiate, palaikote?

Esu daugelio patriotinių visuomeninių organizacijų narė: Lietuvos Nepriklausomybės ynimo Sausio 13-sios brolijos ilgametė pirmininkė, šiuo metu garbės pirmininkė. Šilti ryšiai jungia su bendraminčiais. Nors ir telefonu, bendravimas mums yra  labai svarbus. Visada stengiuosi nusiminusį žmogų išklausyti, paguosti. Malonu vėl girdėti jo linksmą balsą.

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

Turėti veiklos, kuri patinka, ir žinoti, kad ji prasminga bei reikalinga ne man vienai .

Smagiausias prisiminimas iš vasaros?

Smagiausia vasara buvo šiais metais, vasario mėnesį Kipre.

Kalėdos,  kaip planuojate jas sutikti?

Šv. Kalėdų laukiame kaip jau įprasta mūsų šeimoje. Tik šį kartą visa šeima susėsti prie vieno stalo nei per Kūčias, nei per Šv. Kalėdas negalės. Bendrausime telefonu ir internetu.

Jums gali patikti