Naujienų portalas

J. Mačiulis – apie krepšinio aikštelėje patirtus kuriozus ir neįtikėtiną serbų triuką: teisėjai to nepastebėdavo

Daugybę pergalių savo gyvenime skaičiuojantis buvęs krepšininkas, o dabar trenerio asistentas Jonas Mačiulis gali pasigirti ne tik įspūdinga karjera, bet ir tokiomis pat kvapą gniaužiančiomis istorijomis, apie kurias tie, kurie profesionaliai nežaidžia krepšinio, tikriausiai niekuomet nė nepagalvotų. Žinomas vyras jau šį trečiadienį apsilankys TV3 laidoje „Gero vakaro šou“ ir čia atskleis dalį jų.

Visą gyvenimą žaisdamas krepšinį Jonas buvo apsuptas vyrų, o štai namuose viskas yra atvirkščiai – kartu su žmona jiedu augina tris dukreles. Vis dėlto naujos J. Mačiulio pareigos – Kėdainių jaunių krepšinio klubo trenerio asistentas –kartais leidžia pasijusti taip, tarsi augintų ir berniukus. Tiesa, pats Jonas laidoje juokaus, jog tokio tėvo, matyt, daugelis iš jų išsižadėtų.

Anot J. Mačiulio, jaunieji sportininkai retai kada supranta, kad profesionalus sportas – kančia. „Bet profesionalus sportas toks ir yra. Kadangi kiekvienas nori uždirbti daugiau už tave ir gauti šlovės, yra taip – arba tu, arba tave. O dabar visi nori būti gražūs, mieli, faini, pasifotografuoti „Instagrame“ ir turėti ten daug draugų. Bet tai nėra sportas. Jie pamiršta apie tikrąją sporto esmę“, – sakys jis.

Krepšininkų uždarbis, anot J. Mačiulio, taip pat priklauso tikrai ne vien nuo taiklumo. „Ne, tu gauni už visą paketą – kaip tu sugebi pasikeisti, kaip tu gyveni, kaip gyveni aikštelės gyvenimą, kaip atrodai prieš „Instagram“, ką darai atėjęs į tokį šou“, – vardins jis.

Laidoje J. Mačiulis papasakos, kodėl nusprendė baigti savo krepšininko karjerą, o prisiminęs jaunystės dienas, atskleis neįtikėtinų faktų apie tai, kaip krepšininkai vieni kitus bandydavo paerzinti krepšinio aikštelėje. Baisiausia, ant Jono, kad tokie dalykai yra kone nepastebimi – joks teisėjas to nepamato.

„Visi žinome tokį žaidėją Praną Lubiną, kuris tuo metu buvo didžiulė žvaigždė – apie jį netgi yra rašę skundą, kad jis yra per aukštas ir negali žaisti būdamas 198 centimetrų ūgio. Žinote, ką su juo darydavo? Jis bandydavo centruoti, o jam į šonus durdavo su adatėlėmis. O teisėjai to nematydavo“, – neįtikėtinomis istorijomis dalinsis Jonas.

Vis dėlto daugiausiai tokių provokacijų krepšinio aikštelėje mokėdavo serbų žaidėjai – kai kurių iš jų J. Mačiulis teigs negalintis pamiršti iki šiol: „Jie stovi prieš tave, žiūri veidas į veidą ir moka labai gerai kaip purkštuku apspjauti tiesiai tau ant veido. Tu stovi, tau spjaudo į veidą, o teisėjas nieko nemato. Atsisuki į teisėją, sakai, tu matai, kad mano visas veidas apspjaudytas? O jis tau ir sako: „Prakaitas“. Dabar už tai, manau, iškart grėstų diskvalifikacija. Tačiau tai – serbų mokykla, o jie būdavo pasiekę visai kitą lygį.“

 Neįtikėtinos provokacijos krepšinio aikštelėje, trenerio asistento darbo ypatumai ir archyvinė medžiaga iš pirmojo J. Mačiulio interviu – jau šiandien, 19.30 val. laidoje „Gero vakaro šou“ per TV3!

Jums gali patikti