Naujienų portalas

Laida „Pasaulis pagal moteris“: ko bijo garsiausias Lietuvos veterinaras Paulius Morkūnas?

„Žmogaus širdis yra didelė, tačiau gyvūno širdis yra kur kas didesnė savo atsidavimu ir meile. Gyvūnas visada bus šalia, nesvarbu, kokiame gyvenimo etape esate – pakilime ar duobėje – jums jis aukoja visą savo gyvenimą“, –  neabejoja šio sekmadienio laidos „Pasaulis pagal moteris“ svečias veterinaras Paulius Morkūnas.

Bene žymiausio Lietuvos veterinaro P. Morkūno gerus darbus išgarsino televizijos laida „TV pagalba“, kurioje jis, negailėdamas nei jėgų, nei laiko, gelbėja gyvūnus. Dažniausiai tai būna apleisti iki kritinės ribos augintiniai, tačiau, kaip pastebi Paulius, daugelis jų šeimininkų tiesiog neturi galimybių laiku kreiptis į veterinarą.

„Jei Vilniuje ar Kaune, augintiniui vos kelis sykius sukosėjus šeimininkai tuoj pat jį registruoja vizitui pas veterinarą internetu, tai kaime veiksmas yra lėtas, ten rasti sergančiam gyvūnui veterinarą yra sudėtingiau. Juolab, kad dažnai nėra ne tik galimybių nuvežti augintinį pas veterinarą, bet ir lėšų, ir man dėl to labai skauda širdį. Tokių gyvūnų yra labai daug, tačiau vienas visos Lietuvos augintinių juk neišgydysiu“, – atvirauja laidos vedėjos Kristinos Rimienės pašnekovas.

 Žinomumo kaina

Veikla laidoje „TV pagalba“ įnešė daug pokyčių, ne tik žinomumą ir gausesnį būrį pacientų, bet ir didesnę atsakomybę. Nenuostabu, kad Pauliaus dienotvarkė suskaičiuota minučių tikslumu. Keliasi jis 4 val. ryto, o vakarus bei savaitgalius visada stengiasi praleisti su šeima, kuri jį besąlygiškai palaiko. Darbų, anot Pauliaus, tikrai pagausėjo, „minusas tas, kad visur spėti negaliu, o dirbti padrikai, neatsakingai aš nemėgstu ir negaliu, visus darbus stengiuosi atlikti kokybiškai ir kruopščiai“.

Panašu, kad nuoseklumą Paulius visada mėgo: vaikystės svajonė tapti gyvūnų gydytoju išsipildė, tobulos žmonos ieškoti nereikėjo – jiedu užaugo kartu kaimynystėje, draugystė, galima sakyti, prasidėjo bendroje smėlio dėžėje. Vaikiška bičiulystė stiprėjo, kol peraugo į šiltesnius santykius. Mylinti žmona – vienas iš vyro sėkmės garantų, tad Paulius neslepia, kad šeima jam be galo svarbi.

 Klaidoms nėra vietos

Laidos svečias Paulius neslėps, kad jo darbe yra ir liūdnų momentų – tai situacijos, kai gyvūnui padėti nebeįmanoma ir viskas baigiasi mirtimi. Klaidoms jis kelio nepalieka ir neabejoja, kad veterinarai neturi mokytis iš klaidų, jie turi padaryti viską, kad tų klaidų daugiau nebebūtų, juk ant kortos – mylimų augintinių likimai.

Laidos vedėja K. Rimienė domėsis, kuo reikia šerti savo augintinius, kad jie būtų sveiki, o vizitai pas veterinarą – net patį geriausią – būtų kuo retesni. Juk sveikas augintinis yra tas, kuris šeriamas jam tinkančiu ir kokybišku ėdesiu. Laidos svečias Paulius ne tik papasakos, ką daryti, kad augintinis būtų sveikas, bet ir parodys laidos žiūrovams savo augintinį, kuris nepaliks abejingų.

Laidos rubrikoje „Floristinis desertas“ vedėja K. Rimienė atskleis, kaip galima prikelti senus daiktus naujam gyvenimui, juk labai dažnai namuose turime nostalgiją keliančių daiktų, kurie vertingi prisiminimais iš pačios vaikystės. Paslapčių dėžutę vedėja dekoruos džiovintomis gėlėmis, dekoratyvine juostele, tačiau nebus jokių ribų fantazijai: dekoruoti galite pačiais įvairiausiais, nieko nekainuojančiais dalykais, tereikia… apsidairyti.

Jums gali patikti