Naujienų portalas

Lietuvos kariuomenės orkestro kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas: „Įsivaizduokite, ką mes būtume veikę, jeigu karantinas mus būtų užklupęs 2001 metais su NOKIA 3310“

Lapkričio 23 dieną Lietuvoje buvo minima Lietuvos kariuomenės diena. 1918 metais vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos nepriklausomybės aktas. 1918 metų lapkričio 23 dieną sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas. Šventės proga pozityvių minčių užtaisas su Lietuvos kariuomenės orkestro kapelmeisteriu majoru Egidijumi Ališausku. 

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Kaip pradedu rytą? Yra toks juokelis: jau praėjo visi metai, kai nuo pirmadienio „sportuoju“. Rytus skirstau į du etapus. Pirmas, kai keliesi į darbą, tuomet kartais pasiseka padaryti mankštą. Antras  – savaitgalio rytai, o tiksliau vienas iš rytų, paprastai sekmadienis, kai paruošęs pusryčius, dažniausiai iškepęs kiaušinienę, atnešu savo vaikų mamai į lovą, po to kava, pyragėlis ir t.t. O šeštadienį 9 valandą ryto jau žaidžiu lauko tenisą.

Dabar ir žiemą daugiau leidžiame laiko namuose – koks Jūsų namų jaukumo receptas?

Jaukumo receptas – pasigaminti gero dar niekada nebandyto maisto. Per pirmąjį karantino laikotarpį net porą kulinarijos knygų buvo įsisavinta. Geras kinas ir klasikiniai koncertai  Youtube kanalu – taip pat puiku.

Jei Jūsų draugai nusiminę, kaip juos paguodžiate, palaikote?

Draugus guosti tenka gana retai, o jeigu jau taip atsitinka, tai išklausius visas bėdas paguodžiu, nuraminu, o finale pasakau keletą anekdotų ir žiūrėk, padėjo…

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

Geros nuotaikos receptas – tai šmaikštus juokelis arba anekdotas, kai niekas to nesitiki ir nelaukia.

Jūsų gardžiausias patiekalas namuose?

Geriausias patiekalas – orkaitėje kepti šonkauliukai su skrudintomis bulvytėmis, svogūnų laiškų ir naminių pomidorų salotomis. Net nutįso seilė. Ir žinoma lietuviški barščiai.

Smagiausias prisiminimas iš vasaros?

Vasaros prisiminimas: Ventspilio saulė, jūra, Latvijos miesteliai, vietomis atrodė, kad esi Lietuvoje, nes šią vasarą lietuviai kaip susitarę užgulė visą Latviją.

Kur planuojate keliauti kitais metais ar šią žiemą, jei leis aplinkybės?

 Ateinančią vasarą planuoju aplankyti kitą kaimynę iš pietų pusės – tai Lenkiją. Visur esu pabuvojęs, bet Gdynės, Sopoto miestuose  – ne. Su nekantrumu lauksiu kelionės ir žinoma saulės bei jūros.

Ar jau ruošiatės Kalėdoms, ir kaip planuojate jas sutikti?

O taip Kalėdos bus šiais metai turbūt kuklesnės kaip buvo per Velykas, bet manau tėvai ir giminės bus aplankyti. O Kalėdų senelio laiškas jau praplėštas, maišas pildosi.

Kas Jus labiausiai palaikė per pirmąjį karantiną?

Pirmas karantinas buvo kaip kažkokia dovana. Atsirado laiko sau, šeimai, o svarbiausia neužbaigtiems darbams, o jų buvo susikaupę tikrai daug. Liūdesiui visiškai nebuvo laiko, kai visą dieną du 5 ir 6 metų išdykėliai lipo ant galvos.

Ką darote ar veikiate, kai jaučiatės labai prislėgtas ar liūdnas?

Kai jaučiuosi prislėgtas ir liūdnas, tai būna gana retai, išeinu į mišką, kuris yra šalia mūsų namų, arba kai lyja ir labai šalta, sėdu į mašiną ir važiuoju, kur akys mato.

Karantino juokelis: tik įsivaizduokite, ką mes būtume veikę, jeigu karantinas mus būtų užklupęs 2001 metais su NOKIA 3310. Aš visiškai neignoruoju socialinių tinklų, ten visko yra, kas tave pralinksmina akimirksniu. Kai tikrai noriu „pažvengt“ garsiai, susirandu „Comedy Club“ ir, – kokia porą valandų gero juoko.

Pirmo karantino metu dažnai eidavau porą valandų pagroti savo mėgstamu instrumentu birbyne ir kaip mat viskas stodavo į savo vietas, atsirasdavo gera nuotaika, visos negeros mintys kažkur likdavo praeity.

Iš muzikinio gyvenimo, nežinau ar tiks, bet kai prisimenu – visada nesusilaikau nežvengęs.

https://www.facebook.com/taytaylsu/videos/2281733591849119

 

 

 

 

 

 

Jums gali patikti