Naujienų portalas

Lietuvos vėliavą olimpinių žaidynių atidaryme neš S. Jablonskytė ir G. Titenis

Tokijo olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija, kaip ir visos žaidynės, bus kitokia nei įprasta. Šį kartą šalių parade dalyvaus tik sportininkai, o dėl sugriežtinto atvykimo į Olimpinį kaimelį, tikėtina, jų bus gerokai mažiau.
Šiais metais pirmą kartą olimpinių žaidynių istorijoje vėliavą neš ir sportininkas, ir sportininkė. Lietuvos trispalvė atidarymo ceremonijoje patikėta plaukikui Giedriui Titeniui ir dziudo imtynininkei Sandrai Jablonskytei.
„Renkant vėliavnešius turėjome atsižvelgti ne tik į sportininkų pasiekimus, bet ir į varžybų tvarkaraštį. Atidarymo ceremonijoje dalyvausiantys atletai užtruks mažiausiai 5 valandas. Tie, kurie į ceremoniją atvyks iš aklimatizacijos stovyklos Hiracukoje, į viešbutį grįžtų tik 3 val. nakties. Be to, nemaža dalis sportininkų dar nebus atvykę į Japoniją.
Esame dėkingi Giedriui ir Sandrai, už tai, kad priėmė šią atsakomybę, neabejoju, kad Lietuvos trispalvė Tokijo olimpiniame stadione plevėsuos išdidžiai“, – sakė olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
Europos vicečempionas, pasaulio čempionato trečios vietos laimėtojas Giedrius Titenis – vienas labiausiai patyrusių Lietuvos olimpinės rinktinės narių. Tokijo olimpinės žaidynės jam – jau ketvirtosios.
„Nešti šalies vėliavą olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje – ne tik didelė garbė, bet ir atsakomybė. Esu dėkingas, kad ji buvo patikėta man, tai bus išskirtinė patirtis“, – sakė G. Titenis.
Dziudo atstovė S. Jablonskytė – olimpinių žaidynių debiutantė. Sportininkė šiais metais Europos čempionate užėmė 5 vietą.
„Tikrai nesitikėjau, kad man teks ši garbė. Tai pirmosios mano žaidynės, o apie vėliavos nešimą net nesvajojau, todėl dabar šiek tiek jaudinuosi. Jaučiu didelę atsakomybę, man garbė būti tarp tų sportininkų, kurie yra nešę trispalvę žaidynių metu“, – sakė sportininkė.
Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija liepos 23 dieną Tokijo olimpiniame stadione vyks 14 val. Lietuvos laiku.
Jums gali patikti