Naujienų portalas

Lietuvos žvaigždės prisijungė prie gražios akcijos: tą padaryti galite ir jūs

Medis nuo senų laikų daugeliui yra gyvybės ir amžinybės simbolis. Būtent pasodinti po medį buvo kviečiamos ir Lietuvos garsenybės, kurios pasirodė atgimusiame roko festivalyje „Rockmergė“.

Ukmergėje vykusio festivalio metu garsūs atlikėjai bei grupių nariai pasodino po medelį ir taip sukūrė simbolinę „Roko giraitę“. Tokia gražia tradicija buvo siekiama ugdyti meilę gamtai bei perduoti ją iš kartos į kartą: festivalyje pasirodę atlikėjai kasmet užsuks pažiūrėti, kaip auga jų medis, o nauji dalyviai pasodins po savąjį.

Grupės „Makchu Pikchu“ narys Gediminas Andriškevičius tvirtino, kad tokia iniciatyva jį bei grupės narius labai nustebino bei nuteikė pozityviai: „Tai yra fantastiškas dalykas. Net mes turime savo medį, abejoju, ar „Metallica“ turi savo, – juokėsi jis. – Tikiuosi, kad po 20 metų mūsų giraitė virs visa „Roko giria“, o mes patys irgi kasmet atvyksime aplankyti tiek medelį, tiek festivalį“, – kalbėjo G. Andriškevičius.

Prie medelių sodinimo akcijos taip pat prisidėjo ir atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle. Jausminga daina apie brolį, išjojusį į karą, širdis suvirpinusi dainininkė neslėpė džiaugsmo.

„Mano pušelė augs ir visiems padės jaustis labai gerai. Čia yra Lietuva, čia yra mano broliai, sesės, kurie su kiekvienu spygleliu skleisis ir darys pasaulį kuo geresnį, o partizanai iš žemės leis jai augti“, – kalbėjo Bjelle.

Graži iniciatyva taip pat sudomino ir grupės „BIX“ lyderį Saulių Urbonavičių-Samą. Jis šyptelėjo, kad tai – vyro pareiga: „Vyrui priklauso pasodinti medį ir užauginti vaikus. Tą ir darau“, – sakė atlikėjas.

Iniciatyvos „Šimtmečių girios“ bendraautorius Alkas Paltarokas sakė, kad simbolinį medelių sodinimą jie jau tęsia antrus metus. „Prie šios idėjos prisijungė įvairios Lietuvos organizacijos ir įmonės, pilietiškai nusiteikę žmonės. Medelius sodinti yra ne tik smagu, bet ir prasminga. Galima sukurti naują alėją ar giraitę, kurią gali dedikuoti kam tik širdis geidžia. Tai lyg nauja patirtis – sužinoma, kaip pasodinti medį, o kartu įprasminama ir daugiau idėjų. Miškai mums, lietuviams, labai svarbūs“, – sako jis.

Renginio organizatoriai taip pat neslėpė džiaugsmo, kad prie tokios iniciatyvos prisijungė garsios Lietuvos grupės bei atlikėjai: „Džiaugiamės ir tikimės, kad kitais metais galėsime pasidžiaugti ūgtelėjusia giraite bei pačiu roko muzikos festivaliu“, – sakė jie.

Prie šios akcijos prisijungti ir kitus ypač aktyviai ragino ir roko legenda Tomas Krivickas-Psichas. „Nustokite statyti laivus į Marsą, geriau sodinkite medžius mūsų planetoje – Žemėje“, – pridūrė atlikėjas, pasodinęs medį su dukra.

Tiesa, tie, kurie dar šiemet ruošiasi sodinti medelius, turi žinoti, jog reikia pasitarti su medelynais, kur ir kada tai geriausia daryti, kokią medžių rūšį sodinti atitinkamu metų laiku bei kaip juos prižiūrėti.

Jums gali patikti