Naujienų portalas

Makalius apie kruizus: kelionės kruizu – vos nuo 400 eurų, o baimės nepagrįstos

Sakoma, kad leistis į kruizą reikėtų bent vieną kartą gyvenime vien tam, kad patirtum visiškai kitokius įspūdžius. Galimybių tam begalės – šiandien tarp gražiausių pasaulio vietų kursuoja virš 300 kruizinių laivų, dar kitaip vadinamų šiuolaikiniais miestai ant vandens. Įdomu tai, jog net 4 iš 5 keliautojų kartoja kelionę kruizu.

Leistis į kruizą – nėra brangu

„Daugeliui vis dar atrodo, kad kruizas – tai brangi kelionė. Bet tikrai taip nėra. Ji gali kainuoti panašiai kaip ir atostogos Turkijoje, Graikijoje ar Ispanijoje”, – patikina kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius.

Pasak keliautojo, yra dvi galimybės renkantis kruizą: įsigyti tik plaukimą kruizu, patiems susidėliojant programą ant kranto, arba pirkti pilną kelionės paketą. Patikrintus kruizus, kuriuos rekomenduoja Makalius, vykdo kompanijos „MSC Cruises” laivai, plaukiojantys visame pasaulyje.

„Savarankiškų paketų kainos asmeniui prasideda maždaug nuo 400 eurų, pilnų paketų kainos – nuo 600 eurų. Keliaujant dviem suaugusiesiems ir vienam arba dviem vaikams iki 12 m., kai visi asmenys apgyvendinami vienoje kajutėje, vaikams kelionės kaina siekia tik apie 140 eurų (uosto mokesčiai)”, – paaiškina Makalius.

Kruizų kainos, pasak R. Širvinsko, apima ne tik numatytą nakvynių skaičių pasirinktoje kajutėje, bet ir gerokai daugiau: pradedant nuo pilno maitinimo iki laivo teatre vykstančių pasirodymų. Visgi reikėtų žinoti, kad nors vanduo, kava ir arbata bufeto restoranuose yra nemokama, kiti gėrimai kruizo metu yra apmokestinami. Vanduo buteliuose kainuos apie 2-3 eurus, alkoholinis kokteilis – apie 6 eurus. Jeigu norite tikrų „viskas įskaičiuota” atostogų, už specialią kainą galima įsigyti gėrimų paketus, į kuriuos įskaičiuoti tiek alkoholiniai, tiek nealkoholiniai gėrimai.

„Ekskursijas galima įsigyti ne tik kelionių agentūrose, bet ir pačiame laive ar sustojimo uostuose, kur, tik išlipus iš laivo, pasitiks įvairių paslaugų, pramogų organizatorių atstovai”, – sako Makalius.

Keliautojas pataria susiplanuoti išlaidas atvykimui iki numatytos išvykimo vietos ir tai nėra tik skrydis: „Patarčiau atvykti į išvykimo uostą diena anksčiau nei numatyta. Kartais tai yra vienintelis būdas užtikrinti, kad nepraleisite savo laivo, kas nutinka dažniau, nei manote. Be to, yra ir kitas privalumas – kitą dieną šviežiomis galvomis ir pailsėję po kelionės leisitės į naujus nuotykius”.

Atostogos be rūpesčių

Šiandieniniuose kruiziniuose laivuose galima sutikti barmenus robotus, gyventi kajutėje, turinčioje virtualų balkoną, laipioti dirbtinėmis uolomis, čiuožinėti čiuožykloje, mokytis šokti, žaisti krepšinį, klausytis gyvos muzikos ar žiūrėti spektaklį. Nemažai jų turi įrengtus kino teatrus, meno galerijas, bibliotekas, čia galima užsiimti joga ar surengti verslo susitikimą.

Tam, kad keliautojas žinotų, kas vyksta laive, kiekvieną dieną į kajutę pristatomas specialus laikraštis su svarbiausia kelionės informacija. Veiksmo laive tikrai labai daug, todėl toks laikraštis, gaunamas kasdien, padeda susidėlioti dienos planus.

„Kruiziniai laivai išties neriasi iš kailio siūlydami vis įdomesnes ir unikalesnes paslaugas, kad jame plaukiantys ne tik būtų laimingi ir patenkinti, bet ir norėtų dar ir dar sugrįžti. Visgi kas rytą atsibusti vis kitame mieste ar net kitoje šalyje, vadinčiau pačia geriausia kruizo dalimi”, – sako R. Širvinskas.

Makalius tokias keliones vadina atostogomis be rūpesčių, nes tinkamai pasirinkus norimą laivą ir maršrutą, o ypač, įsigijus pilną kelionės paketą, nieko daugiau daryti nereikės: „Įprastoje kelionėje turi pasiruošti tikrai gerokai daugiau: rasti skrydžius, pervežimus, vietinį transportą, apgyvendinimą, nekalbant apie ekskursijas ir kitas pramogas. Čia nereikia blaškytis, ieškant traukinių ar keltų tvarkaraščių, tampytis lagaminų. Įsigijus pilną kelionės paketą, niekuo rūpintis atostogų metu nebereikės”.

Baimės – nepagrįstos

Paklausus ne vieną kruizinį laivą išbandžiusio R. Širvinsko, dėl ko dažniausiai žmonės nerimauja ar abejoja leistis į tokio pobūdžio keliones, keliautojas atsako, nors požiūris keičiasi, kai kurie stereotipai kartojasi metai iš metų.

„Kai man pasako, kad kruizai yra „pensininkų rojus” ar tai tik jiems skirtas keliavimo būdas, vis pagalvoju, kad tikrai norėčiau jau dabar būti tuo senjoru, – juokiasi Makalius, į pirmąjį kruizą išvykęs būdamas 28-erių, – Aišku, tuomet irgi buvo įvairių minčių prieš išvykstant, bet visuomet norėjau išbandyti visus įmanomus keliavimo būdus ir įsitikinti pats, kiek girdimose kalbose yra tiesos”.

Makalius sako, kad niekuomet keliaudamas kruizais nesijautė nekomfortabiliai, kalbant apie amžių: „Nežinau, kaip reikia išguiti tą stereotipą iš mūsų galvų, bet visose kelionėse kruizais mačiau ir jaunimo kompanijas, ir jaunas poras, ir šeimas su vaikais. Yra laivų, kur vaikų laisvalaikiui ir pramogoms skirti atskiri aukštai, o ir vakarėliai laivuose vyksta iki pat ryto. Žinau, kad paauglius sudominti sunkiausia, bet kai įrengti naujausių žaidimų kambariai ar laivo kavinėje aptarnauja robotas, tai net ir jiems daro įspūdį”.

Keliautojas taip pat pastebi, kad norintys pasirinkti kruizus, dažniausiai bijo, kad laive juos „užsups” ar ištiks klaustrofobija.

„Kruizinis laivas – nėra mažas laivelis, kuriame gali taip lengvai „užsupti”. Kruizai yra milžiniško dydžio, išjudinti tokį laivą nėra taip paprasta. Jeigu juose kamuotų jūros liga, nebūtų jais tiek daug keliaujančių. Jei bijote dėl galimo negalavimo, pasiimkite medikamentų, kurie pagerintų savijautą, o jei jų ir nepasiimsite, visada padės kiekviename laive budintys gydytojai. Nerimaujantiems dėl klaustrofobijos, siūlyčiau rinktis aukščiau esančią kajutę su langu ar balkonu, kad visuomet matytumėte besikeičiančius vaizdus. Kitose vietose ją pajusti sunku dėl didelių laivo apimčių”, – sako Makalius.

R. Širvinskas sako sulaukiantis klausimų ir apie tai, ar nenusibos tie patys jūros vaizdai: „Iš patirties galiu pasakyti, kad tikrai ne. Priešingai – negali nulipti nuo denio vien dėl supančių vaizdų, čia norisi ir palydėti, ir pasitikti saulę, stebėti laivo manevrus, jausti gaivų jūros dvelksmą ir absoliučiai tyrą orą. Negali nusibosti ir dėl to, kad laivas kasdien atplaukia vis į naują vietą”.

Dar yra manančių, kad kruizai yra nesaugūs keliauti, nes laivas gali kur nors užplaukti, užsidegti, nuskęsti ar kad neužteks gelbėjimosi valčių. „Kalbos arba mintys apie nesaugumą dažniausiai kyla iš nežinojimo, kaip laivai pasiruošę ar iš to, kad kai kurios katastrofos buvo labai garsiai ištransliuotos, įsimintinos, jaudinančios ir kviečiančios sunerimti, o kas bus, jeigu. Remiantis statistika, akivaizdu, kad kruizai – vienos saugiausių kelionių. Krante tikrai gerokai daugiau pavojų nei jūroje”.

Keliautojas patikina, kad renkantis tokio pobūdžio kelionę, reikia atsižvelgti ne tik į norimą maršrutą, bet ir į poreikius atitinkantį laivą.

„Šiandien laivų yra daug ir skirtingų, pradedant propaguojamomis vertybėmis, požiūriu į tvarumą ar į maisto kokybę, baigiant pramogų pasiūlomis. Tarp laivų yra didelė konkurencija, dėl ko visuomet laimi keliautojai. Visgi turint tam tikrus lūkesčius, rekomenduojama daugiau pasidomėti: žinoti ne tik kur plauksite, ką aplankysite, bet ir ko tikėtis pačiame laive, kas įskaičiuota, kas ne, kokios pramogos, apgyvendinimo sąlygos. Jei visa tai žinosite, patikėkite, jūsų kelionė bus tikrai nuostabi ir norėsis ją pakartoti kituose vandenyse ir kitose šalyse”.

Jums gali patikti