Naujienų portalas

Menininkė Jolita Vaitkutė prabilo apie savo ligą: „Ilgai vengiau apie tai kalbėti“

Prisipažinti, kad sergi psichine liga Lietuvoje vis dar – tabu, tačiau 25-erių menininkė Jolita Vaitkutė ryžosi iki skausmo atvirai išpažinčiai apie prieš kelerius metus jai diagnozuotą Bipolinį sutrikimą, anksčiau vadintą maniakine depresija.

Jos gyvenime viskas atėjo anksti: pirmasis interviu spaudoje pasirodė vos 15-os, ištekėjo vos po trijų mėnesių pažinties, kai jai tebuvo 21-eri, po to buvo nominuota apdovanojimui už nuopelnus Lietuvai, o dar būdama paaugle Jolita susirgo psichine liga, kuri iki šiol įtakoja jos gyvenimą.

Ilgai vengiau apie tai kalbėti, nes nenoriu, kad būtų kabinama etiketė ar sulaukčiau komentarų, jog prisigalvojau visokių depresyčių“, – jau šį sekmadienio vakarą 20.00 val. portalo 15min laidoje „Edvardas Žičkus. Be ribų“ prisipažins viena perspektyviausių jaunosios kartos Lietuvos menininkių J.Vaitkutė.

Prieš gerus penkerius metus ji pirmoji šalyje garsiai prabilo serganti Bipoliniu sutrikimu – psichikos liga, pasireiškiančia itin stipria nuotaikų kaita: nuo energijos pliūpsnių – iki liūdesio bangų, neleidžiančių nė pakilti iš lovos.

Šiuo interviu labai norėčiau nenuvilti savo psichiatrės, bet kalbėti apie tai reikia, nes šia liga serga daug jaunų žmonių, kurie bijo apie ją prisipažinti“, – laidoje atvirai kalbės Jolita.

Penkiolika metų vyresnis menininkės sutuoktinis prodiuseris Silvestras Dikčius jau seniai išmoko gyventi su žmonos liga. Anot Jolitos, nors artimųjų pagalba labai svarbi, tačiau depresijos kamuojamiems žmonėms būtina profesionalų pagalba.

Matau, kaip kai kurie žinomi žmonės naktimis suaktyvėja socialiniuose tinkluose, atpažįstu jų elgesyje savo ligos požymius – tai arba savotiškas pagalbos prašymas, arba spekuliacija netinkama tema“, – sako Jolita.

Apie gyvenimą su psichine liga – itin atviras menininkės Jolitos Vaitkutės interviu – jau šį

Jums gali patikti