Naujienų portalas

Operos solistas Rafailas Karpis: „jaukumo recepto autorė – mano žmona“

Lietuvos Nacionalinio Operos ir Baleto Teatro solistas Rafailas Karpis dalinasi pozityvumo receptais ir atvirauja apie savo šeimyninį gyvenimą. Rafailas- mylimas publikos artistas, visad pilnas pozityvios energijos su tikra šypsena. Tiesa, šiuo nepaprastu karantino laikotarpiu visi ieško pozityvumo.

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Ryte dažniausiai iš lovos keliauju tiesiai į dušą, tada į virtuvę. Kiaušinienė, puodelis kavos ir pirmyn į darbus.

 

Dabar ir žiemą daugiau leidžiame laiko namuose- koks jūsų namų jaukumo receptas?

Jaukumo recepto autorė – mano žmona Diana. Mano užduotis tą tvarką ir jaukumą palaikyti, vykdyti elementarius buities darbus. Dabar, kai iš tiesų, daugiau laiko leidžiame namuose, žaidžiame įvairius stalo žaidimus, stengiamės vis susigalvoti kažką nuveikti kieme. Nors ištiesų, tikrai nemažai laiko praleidžiame lauke, kieme, stengiamės kasdien pasivaikščioti ar lauke pabūti bent kelias valandas.

Jei jūsų draugai nusiminę, kaip juos paguodžiate, palaikote?

Na tikriausiai tam ir esame draugai, kad galėtume vienas kitą palaikyti ir ne būtinai žodžiais, kartais palaikyti galima tiesiog buvimu šalia ir dėmesiu, kuris leidžia draugui suvokti, jog kur bebūtum, mano mintyse bei širdyje Tau visuomet bus vietos.

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

Geros nuotaikos receptų gali būti nemažai (juokiasi), vienas kuris niekada nenuvilia – mankšta arba treniruotė.

Jūsų gardžiausias patiekalas namuose?

Mėgstu kazane gaminti plovą, pagal uzbekišką receptą, taip pat dažnai gaminu baklažanų suktinukus. Na ir kartais save palepinu jautienos didkepsniu (šypsosi).

Smagiausias priminimas iš vasaros?

Smagu prisiminti vasaros atostogas Kretoje, neįtikėtina, bet ant vienos tavernos stogo išvydome šunį, paklausę vietinių sužinojome, jog tai jo mėgstama vieta. Katinas ant stogo tikrai nenustebintų, bet šuns ten išvysti tikrai nesitikėjau. Taip pat smagu prisiminti išvyką į Rusnę bei pamario kraštą, kuris yra dar mažai pažintas, bet toks nuostabus ir paslaptingas, jog manau, kad būtinai netolimoje ateity jį aplankysime.

Kur planuojate keliauti kitais metais ar šią žiemą jei leis aplinkybės?

Kol kas apie keliones sunku net pagalvoti…. neįsivaizduoju, bet tikiuosi, kad nurimus virusui į galvą spontaniškai šaus teisinga mintis (šypsosi).

Kokia paskutinė skaityta knyga ir kino filmas jums paliko stipriausią įspūdį, ką rekomenduotumėte?

Rekomenduoju serialą the Crown, biografinis serialas apie Didžiosios Britanijos karalienę Elžbietą antrąją aprėpia didelį istorijos laikotarpį ir vaizdingai mums nutapo skirtingus 20 a. 2 pusės dešimtmečius, labai taikliai atskleista epochos dvasia.

Kaip sutikote Kalėdas?

Kalėdas sutikome su šeima, šeimyniškai, šiltai ir jaukiai.

Kas jus labiausiai palaikė per pirmąjį karantiną?

Buvimas su šeima.

Kokia veikla ar žaidimu, apvienijančiu visą šeimą, pasidalintumėte?

Mes visi drauge dažėme tvorą, puikus užsiėmimas bei labai džiuginantis rezultatas (juokias).

Ką darote ar veikiate, kai jaučiatės labai prislėgtas ar liūdnas?

Stengiuosi judėti, bet su vaikais liūdna nebūna, jie geriausiai motyvuoja ir išblaško visas negandas.

Kaip palaikote socialinius santykius su kitais?

Telefonas, zoomas, FB….

Kokiais bendravimo būdais be įprastinio pokalbio telefonu galite pasidalinti?

Grupiniai skambučiai su vaizdu, labai pasiteisino

Teatrai ir kiti kultūriniai renginiai apriboti ar nėra galimybių kol kas juose saugiai dalyvauti. Kaip palaikote savo dvasinį – kultūrinį gyvenimą?

Pasivaikščiojimas lauke, skaitymas, maisto gaminimas, sportas, manau gerai viską suderinus, galima visai neblogai leisti laiką.

Pasidalinkite muzikos kūriniu, trumpu skaitiniu, vaizdu, video, kuris teigiamai jus pakrauna visai dienai ir yra geros nuotaikos užtaisas?

Aš esu „bitlomanas“, jų muzika mane pakrauna nuteikia, nuramina, motyvuoja, man asmeniškai, tai patikrintas užtaisas, bet…. kiekvienas turi atrasti savo.

Jums gali patikti