Naujienų portalas

Pasodinti ąžuolai – “Vėtros giria”. Žinomi žmonės sodinimo šventę dedikavo J. Noreikai – Generolui Vėtrai

Sekmadienį vaizdingoje vietoje prie Didžiokų piliakalnio buvo pasodinta giria Jonui Noreikai “Generolui Vėtrai” atminti. Čia susirinko iki šimto Lietuvos inteligentijos atstovų: mokslininkų, pedagogų, menininkų, teisininkų, visuomenininkų, o taip pat ir pramogų pasaulio, verslo, Šaulių sąjungos, skautų bei kitų organizacijų atstovų.

Idėja pasodinti atminimo girią J. Noreikai susilaukė didelio visuomenės palaikymo

Ideja pasodinti girią “Generolui Vėtrai” atminti gimė vasarą, kilus visuomenės nepasitenkinimui del Laisvės kovotojo atminimo lentos nukabinimo Vilniuje (šiuo metu ten pakabinta nauja lenta). Iniciatyvos “Šimtmečių girių” autoriai paskelbė konkursą ieškodami vaizdingos vietos privačioje žemėje, kur galėtų būti pasodinta atminimo giria. Konkursas susilaukė didelio visuomenės palaikymo socialiniuose tinkluose, tad buvo nuspręsta organizuoti renginį.

“Šimtmečių girių” akcijose dalyvauja tūkstančiai

Pilietinė iniciatyva „Šimtmečių girios” jau kelis metus skatina inicijuoti medžių sodinimus,kuriuose jau sudalyvavo tūkstančiai veiklių žmonių, tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Ši iniciatyva per realius darbus kuriant gražesnę Lietuvą skatina puoselėti vienybę, iniciatyvumą ir ekologiją “- pasakoja iniciatyvos autoriai.

Įspūdingoje istorinėje vietoje gims parkas su giraitėmis Laisvės kovotojams atminti

Simbolinė giria „Generolui Vėtrai“ atminti buvo pasodinta šalia Didžiokų piliakalnio ir vienos iš sunaikintų Didžiosios kovos apygardoje veikusių partizanų vadavietės. Ąžuolai Jonui Noreikai pasodinti Gediminaičių stulpų forma vaizdingame kelio vingyje prie senojo Molėtų plento. Istorijos mokslų daktaras, archeologas, Valdemaras Šimėnas džiaugiasi, kad atminties išsaugojimo projektas buvo įgyvendintas jo giminės žemėje, kuri buvo paskirta jo seneliui savanoriui, kaip Laisves kovu dalyviui. Šioje vietoje žuvo jo giminaičiai partizanai. V. Šimėnas su sūnumis planuoja čia sodinti ir kitas giraites Laisvės kovų dalyviams, o ateityje šį būsimą parką bus siekiama padaryti atviru lankymui.

Danguje didžiulė istorinė Lietuvos vėliava, prie laužo – istorinės dainos

Dalyviai ąžuolus sodino skambant dainininkės A.Sabulytės laisvės kovų ir pasaulio aukso fondo dainoms. Aplink sodinančiuosius kelis ratus apsuko sraigtasparnis pasidabinęs įspūdingo dydžio istorine Lietuvos vėliava. Šventės dalyviai vėliau prie laužo dalinosi įspūdžiais, vaišinosi šaulių paruoštomis vaišėmis, kartu su grupės „Ugniavijas“ vyrais dainavo senovės lietuvių ir partizanų dainas.

Būdamas antinacinio, žydus gelbėjusio pogrindžio globėju pasirašė įsakymus, kurie skaudina dalį Lietuvos visuomenės

Renginio sveikinimo kalboje buvo pabrėžta, kad Lietuvos ir jos laisvės kovotojų juodinimu, Lietuvos tautų kiršinimu labiausiai suinteresuota priešiškai nusiteikusi kaimyninė valstybė. Generolas Vėtra sabotavo SS legiono steigimą ir lietuvių mobilizaciją į Vokietijos kariuomenę. Jis buvo aktyvus antinacistinio ir antisovietinio pasipriešinimo organizatorius ir dalyvis, nukentėjęs nuo abiejų okupacinių režimų. “Nors Jonas Noreika ir buvo antinacistinio žydus gelbėjusio pogrindžio globėju, jo pasirašyti įsakymai dėl žydų izoliavimo, žiūrint iš šių dienų perspektyvų, skaudina dalį Lietuvos visuomenės. Visgi jo kova už Lietuvos laisvę, pasiaukojimas ir aukščiausia auka neleidžia jo pamiršti. Tikime, kad Lietuva nepamiršta savo vaikų..“- minėjo kalbėjusieji renginio atidarymo metu.

Planuojama sodinti giraitę Pasaulio teisuoliams

Iniciatyvos autoriai informavo, kad jau ieškoma partnerių suorganizuoti girios sodinimą Pasaulio teisuoliams pagerbti. Renginyje dalyvavę žydų gelbėtojų, partizanų, tremtinių vaikai ir vaikaičiai, Lietuvos žydai, pakviesti prisidėti ir dalyvauti šiame sodinime, bei patiems imtis iniciatyvos ir organizuoti kitas vienybės skatinimo ir medžių sodinimo veiklas.

Jums gali patikti