Naujienų portalas

Pozityvo receptai su Mariumi Šmitu: „niekada nesustokite mokytis – tai stebina ir kelia nuostabą bei džiaugsmą“

Pozityvo receptais dalinasi Marius Šmitas, visiems puikiai pažįstamas muzikos pasaulio atstovas ir keliautojas.

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Svarbiausia ryte prabusti ir giliai giliai įkvėpti! Ir iškart padėkoti pasauliui, kad esi čia, gyveni ir gali jausti. Mano rytas prasideda aktyviais kvėpavimo pratimais ir lediniu dušu – tai duoda nepakartojamą aktyvumo užtaisą visai dienai. Tada pasileidi muziką ir pirmyn!

Dabar ir žiemą daugiau leidžiame laiko namuose- koks jūsų namų jaukumo receptas?

Mano namai yra ten kur esu. Kaip žinia, pastaruosius dvylika metų pastoviai buvau kelionėse ir namai/būstai keitė vienas kitą kaip kaleidoskopo paveiksliukai. Nesiplėsiu apie šiltus kraštus – juk atsakymai yra lietuviams – tik išduosiu paslaptį, kad ir dabartiniu metu laikinai strigęs Lietuvoje beveik nesėdžiu namuose. Bet būnant Lietuvoje tokiu šaltu metu tai būtinas atributas gyva ugnis – idealiausia kaime sodyboje krosnis ar židinys. Jei mieste tai gelbsti žvakės ir tinkamai parinkti smilkalai – gali buti tiesiog smilkstančio medžio gabalėlis, kuris primintų, kad visi esame kilę iš gamtos ir tik laikinai uždaryti sintetinėse miesto dėžutėse…

Jei jūsų draugai nusiminę, kaip juos paguodžiate, palaikote?

Labai paprastai – dalinuosi! Visada perduodu jiems savo būseną. Tai džiaugsmo būsena. Ir jei reikia rankomis išsklaidau susikaupusius juodus debesis virš jų (juokiasi).

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

Daug juoktis, džiaugtis viskuo – tiek gerais, tiek nelabai dalykais. Nieko nepriimti rimtai. Gyvenimas tėra žaidimas, kad ir koks rimtas jis galėtų jums atrodyti. Todėl būkite linksmais ir žingeidžiais kaip vaikai. Ir niekada nesustokite mokytis – tai stebina ir kelia nuostabą bei džiaugsmą.

Jūsų gardžiausias patiekalas namuose?

Aš apskritai labai mėgstu gaminti, todėl visi patiekalai gardūs man namuose ir viskas priklauso nuo nuotaikos. Pvz ryte įpratau gerti tirštus kokteilius – du bananai, šlakelis vandens, sauja šviežių špinatų ir pora datulių – visa tai į blenderį, gerai prasukti ir supylus į stiklinę pabarstyti mėgstamais riešutais ar užspausti šiek tiek laimo (geltonos citrinos nemėgstu).

O šiandien vakare greitai pasidariau lašišą su mažais pomidoriukais ir grybais. Viskas paprasta. Na, o jei yra sąlygos ir didelė kompanija – tada orkaitėje kepta riebi antis kimšta obuoliais ir laistyta kompotu.

Smagiausias priminimas iš vasaros?

Nida ir jos miškų magija. Vienareikšmiškai Lietuvoje tai yra numeris vienas. O vasaros vidury tradiciškai grįžęs į LT ten ir patraukiau. Ir tai buvo vientisas nesustojamas nuotykis su gamta ir savimi ir pasauliu.

Kur planuojate keliauti kitais metais ar šią žiemą jei leis aplinkybės?

Ten kur ir gyvenu didžiąją dalį laiko pastaruosius dešimt metų – Pietryčių Azija. Bet planuose ir Pietų Amerika ir šiaip vietos kurių dar nespėjo galutinai pakeisti viską savo kelyje šluojanti taip vadinama vakarietiška civilizacija.

Kokia paskutinė skaityta knyga ir kino filmas jums paliko stipriausią įspūdį, ką rekomenduotumėte?

Iki ašarų sujaudino animacinis pilnametražis filmas „Didžioji žuvis ir begonija“ (Big Fish and Begonia) Tikrai labai labai visiems rekomenduoju ypač dabar kai pasaulį apėmusi baimės pandemija. Tai filmas apie amžinąsias vertybes – labai labai graži istorija.

O paskaityti labai rekomenduočiau Dr Joe Dispenza knygą “ Jūs esate Placebas. Kaip sąmonė virsta materija“ – superinė knyga, labai tinkanti šiam keistam laikotarpiui. Ir tuo pačiu padėsianti jums suprasti kas vyksta ir kaip galėtumėte patys įtakoti procesus tiek savo viduje, tiek jus supančiame pasaulyje.

Kas jus labiausiai palaikė per pirmąjį karantiną?

Gamta, motociklai, draugai ir aktyvus laisvalaikio leidimas. Čia reikėtų paaiškinti, kad kol Lietuvoje visi buvo uždaryti, mes puikiai gyvenome Balyje ir ten po pirmosios panikos bangos, kai išsilakstė visi turistai, buvo labai gera ir smagu gyventi su vietiniais ir pamatyti visiskai kitoki Balį. Vienintelis dalykas kuris užkniso – tai, kad kuriam laikui pradžioje buvo uždaryti priėjimai prie pliažų. Bet su laiku radome kaip apeiti ir tuos draudimus.

Kokia veikla ar žaidimu, apvienijančiu visą šeimą, pasidalintumėte? 

Jenga kaladėlės! Kiek jo esam prižaidę!!! Labai smagu tiek šeimai, tiek su draugais pačiose įvairiausiose situacijose. Kartą Tailande festivalio metu net dėliojome milžinišką Jenga pasilipdami ant kopetelių (juokiasi)

Ką darote ar veikiate, kai jaučiatės labai prislėgtas ar liūdnas?

Kad nelabai toks būnu… Azijoj tai sėsdavau ant baiko ir pasileidęs muziką ausinėse prasilėkdavau su vėjeliu ryžių laukais ar nardydamas tarp transporto grūsčių. Lietuvoje išsitraukiu grotuvus ir pagroju. Pe muziką labai daug ką galima padaryti su emocijomis ir susikaupusiais mentaliniais blokais. O jei reikia supergreitai išeiti į „darbinę būseną“ tai pakvėpuoju Wim Hof techniką – beje, visiems ją rekomenduoju – labai efektyvi cepelininio dangaus ir amžino rudensžiemio sąlygomis kurios dažniausiai ir yra Lietuvoje.

Kaip palaikote socialinius santykius su kitais?

Gyvai. Ir visiems tai dar karta pabrėžiu – tik GYVAI. Mes žmonės esame socialios būtybės ir jokie kompiuteriai, telefonai, ekranai ar dar kokie soc tinklai niekada nepakeis gyvo bendravimo, apsikabinimų, bučinių, žvilgsnių. Ir netikėkite visais tais „gyvenimo perkėlimo į internetinę erdvę“ propaguotojais. Tai visiška apgaulė, kuri ardo žmogaus imuninę sistemą, sukelia, fobijas, depresijas ir visą krūvą kitų negalavimų. Bukite tikri ir stiprūs!

Kokiais bendravimo būdais be įprastinio pokalbio telefonu galite pasidalinti?

Telepatiniu. Viskas labai paprasta – tereikia tik truputi pasitreniruoti. Pabandykite tai su sau artimu žmogumi – sutarkite laiką, ir pradėkite nuo paprastų pratimų – ką pamatyti, ką atspėti. O su laiku nustebsite kokius įgūdžius galite išsiugdyti.

Teatrai ir kiti kultūriniai renginiai apriboti ar nėra galimybių kol kas juose saugiai

dalyvauti. Kaip palaikote savo dvasinį – kultūrinį gyvenimą?

Mano dvasinis gyvenimas jau daugelį metų susijęs su meditacijomis ir praktikomis. Ten tiek daug erdvės, kad net negaliu įsivaizduoti, kad tai galėtų atsibosti. Taip pat pokalbiai su bendraminčiais, realybių kūrimas (nereikia pamiršti, kad mano mylimiausias posakis yra #susikurksavorealybe #createyourownreality)

O kultūrinis gyvenimas man yra muzika su kuria gyvenu, kurią groju, kuri mane lydi visą gyvenimą.

Visą šią savaitę rytais darydamas pusryčius klausau  PHENOMENAL HANDCLAP BAND – SKYLINE superinis gabalas!

Asmeninio archyvo foto

Jums gali patikti