Naujienų portalas

Pozityvumo receptai su Agnė Klevienė: užsidarius sienoms atsivėrė durys kūrybai ir iniciatyvoms

Agnė Klevienė – prekės ženklo AGNE KLEVAS įkūrėja; Ekologinio dizaino asociacijos narė; universiteto „Women of Wonder“ studentė; Šiaurės ir Baltijos šalių moterų inovacijų sprinto (org. „Nordic-Baltic Women Innovation Sprint“) dalyvė; vienos didžiausios Lietuvoje NT vystymo bendrovės komandos narė, atsakinga už kokybės, pastatų priežiūros ir kūrybinius apdailos projektus. Karantinas nesustabdė, o tik atvėrė kelią kūrybai, naujoms studijoms ir savęs atradimui, suvedė su bendraminčiais ir pildė mano svajones. Kūrybinė ir darbinė veikla išsiplėtė nuo Vilniaus iki Lietuvos pajūrio, kur kartu su šalies kūrėjų komanda dirbu prie vieno gražiausių projektų mūsų pajūryje – „Šventosios vartai“. Naujakuriams ruošiame beveik šimtą apartamentų ant jūros kranto! Visuomet svajojau būti arti jūros, o pandemija svajonę išpildė su kaupu. Mano veikla mane “veža”!

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Bunant pajūrio projekte ankstų rytą vaikščioti tuščiu pajūriu. Namuose  Vilniuje neskubant gerti kavą ir valgyti blynus. Tiesiog mėgautis ryto gaiva be jokio plano.

Dabar ir žiemą daugiau leidžiame laiko namuose- koks jūsų namų jaukumo receptas?

Pirmiausia tai švara kvepiantys namai, knygos, kinas, ką tik iškepto pyrago kvapas, židinys, visa šeima ir šunytė Coco.

Jei jūsų draugai nusiminę, kaip juos paguodžiate, palaikote?

Didžiausia dovana turėti kas išklauso ir mokėti išklausyti. Kartais ir žodžių neprireikia, užtenka būti kartu, apsikabinti.

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

Humoro jausmas, be jo gyvenimas pilkas! Fizinė veikla, vaikščiojimas gryname ore.

Jūsų gardžiausias patiekalas namuose?

Vyro gaminta lazanija.

Smagiausias prisiminimas iš vasaros?

Kelione kemperiu Baltijos jūros pakrante, nakvynė ant jūros kranto užmiegant ir pabundant bangų mūšoje.

Kur planuojate keliauti kitais metais ar šią žiemą jei leis aplinkybės?

Svajojame apie trobelę kalnuose, labai pasiilgome sniego. Savaitgaliui į Paryžių su dukra. Ilgesniam laikui- Ispanija arba JAV kur derinsime ramų poilsį su aktyve veikla.

Kokia paskutinė skaityta knyga ir kino filmas jums paliko stipriausią įspūdį, ką rekomenduotumėte?

Knyga:  “Eiti kiauriai sienas” Marina Abramovič – garsios menininkės gyvenimo ir kūrybos istorija. Smalsumas, bendravimo troškulys ir balkaniškas humoro jausmas įsikūnijo kūryboje ir gyvenime.

Ar jau ruošiatės Kalėdoms, ir kaip planuojate jas sutikti?

Šiemet kuomet apribotas judėjimas ir kultūrinė veikla nusprendėme kalėdų nuotaiką kurti anksčiau nei įprastai. Išsiuntėme Kalėdų seniui laiškus dar spalio mėnesį. Jau turime advento kalendorius, artimiausią savaitgalį kabinsime kojines ant židinio ir žiebsime lempučių girliandas. Su draugų šeimomis kasmet turime tradiciją susiburti kalėdų pasitikimo vakarienei su tradicija tapusiu žaidimu.

Kas jus labiausiai palaikė per pirmąjį karantiną?

Prieš daugiau nei metus išgyvenau labai sunkų laikotarpį. Gero bičiulio vienuolio dėka supratau, kad esu ne savo kelyje, ne su tais žmonėmis ir tai ką veikiu visai ne apie mane. Uždariau duris ir išėjau atostogų su savimi. O pirmasis karantinas tik sustiprino mano pasirinkimą. Užsidarius sienoms atsivėrė durys kūrybai ir iniciatyvoms. Prisidėjau prie savanorių siuvant kaukes Lietuvos medikams, kunigams, maisto tiekėjams. Labai palaikė ir motyvavo bendraminčių subūrimas ir operatyvūs veiksmai organizuojant medžiagų gavimo, siuvimo ir kaukių pristatymo darbus. Prisijungiau prie vyro ir pradėjau žaisti golfą, o su tuo gimė pirmoji golfo drabužių kolekcija. Sulaukiau kvietimo dalintis žiniomis ir kalbėti apie išvaizdos kultūrą, atsakingą apsipirkimą ir vartojimą, bei tvarią madą su bendramintėmis. Mane veža tai ką veikiu!

Kokia veikla ar žaidimu, apvienijančiu visą šeimą, pasidalintumėte? 

Savaitės bėgyje esame pasinėrę kiekvienas savo veiklose, darbuose ir moksluose, tad su vyru ir dukra turime vieną savaitgalio dieną, kurią skiriame šeimai. O kokia tai veikla turi sugalvoti už tą savaitgalį atsakingas šeimos narys.

Darbo dienomis turime bendrą vakarienę be telefonų, TV ar kitų įrenginių. Dalinamės dienos įspūdžiais. Vyksta darbų pasiskirstymas – kas gamina, o kas tvarko stalą.

Ką darote ar veikiate, kai jaučiatės labai prislėgta ar liūdna?

Išliūdžiu ir leidžiu sau išgyventi tą jausmą, jokiu būdu neužgniaužiu. Kalbuosi su vyru, drauge ar dvasiniu mokytoju.  Ir valgau labai daug saldėsių 🙂

Kaip palaikote socialinius santykius su kitais?

Paskambinu, parašau žinutę be jokio reikalo, stengiuosi atrasti laiko pasiteirauti kaip sekasi.

Kokiais bendravimo būdais be įprastinio pokalbio telefonu galite pasidalinti?

Išvykos, ekskursijos, gyvi susitikimai draugų rate, pokalbiai tarp mergaičių, pasimatymas su vyru.

 

Pasidalinkite idėja, kuris teigiamai jus pakrauna visai dienai ir yra geros nuotaikos užtaisas?

Su vyru turime tradiciją aplankyti naują parodą ar galeriją, tad šiuo laikotarpiu ypač trūksta gyvo pasivaikščiojimo jose ir įspūdžių aptarimo su kavos puodeliu senamiesčio kavinukėje. Įkvepia Bendri projektai ir ryšių palaikymas su Lietuvos kūrėjais. Galimybė dalintis žiniomis ir patirtimi su dizaino ir moterų lyderių studijų bendramintėmis ir inovatorėmis.

Jums gali patikti