Naujienų portalas

Pozityvumo receptai su “JCDecaux Lietuva” generaline direktore Žaneta Fomova: “Viskas praeis! Ir tai praeis…”

Šiuo metu kai pasaulis išgyvena pandemiją, vyrauja liūdnos nuotaikos, kalbiname stiprias asmenybes ir žinomus žmones. Kas juos įkvepia ir kokie gi tie pozityvo receptai. JCDecaux Lietuva” generalinė direktorė Žaneta Fomova- visuomet energinga ir labai veikli moteris.

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Neskubant. Kai gali ramiai atsikelti, išgerti kavos lovoje, paskaityti gerą knygą, pamedituoti, pasidaryti jogą ir skirti laiko sau.

Dabar ir žiemą daugiau leidžiame laiko namuose – koks jūsų namų jaukumo receptas?

Ruošiame advento kalendorių prieš šv. Kalėdas. Ant židinio kabiname kojinę, kurioje kiekvieną vakarą vaikai randa skirtingas staigmenas nuo nykštukų. Vakarais jaukiai vakarojame prie židinio, daug kalbames, svajojame ir dalinamės geromis emocijomis.

Jei jūsų draugai nusiminę, kaip juos paguodžiate, palaikote?

Gyveno kartą karalius garsėjantis savo išmintimi, bet nepaisant visos jo išminties gyvenimas nebuvo ramus. Sugalvojo jis kreiptis į pavaldinius, kad kas nors patartų būdą, kaip jam išmokti nusiraminti. Buvo įvairių pasiūlymų, bet niekas netiko. Karalius šėlo. Pastatęs visą dvarą ant ausų jis grąsino pradėsiantis kapoti galvas. Nežinia kuo visa tai būtų pasibaigę…Vieną dieną rūmuose pasirodė niekam nežinomas klajūnas teigiantis, kad girdėjo apie bėdą ir galintis pagelbėti. “Begalės dalykų gali išvesti mane iš pusiausvyros ir tai labai trukdo”, – kreipėsi į klajūną karalius. “Žinau, kaip tau padėti. Užsimauk šį žiedą – ant jo matosi įrašas „Viskas praeis!“. Kai tave užvaldys stiprus pyktis ar neviltis, pažvelk į užrašą ir tai padės tau atsipeikėti”, – pasakė klajūnas. Ėjo laikas, karalius vadovavosi išminčiaus patarimais ir tai suteikė jam ramybę. Sykį, atėjo toks momentas, kai jis susinervinęs pažvelgė į žiedą ir tai jo nebenuramino, priešingai – dar labiau suerzino.Nurovęs žiedą nuo piršto jau norėjo švystelti jį kur toliau, bet staiga žiedo viduje pamatė dar vieną įrašą. Pažvelgęs atidžiau perskaitė: „ir tai praeis…“ Man labai patinka ši istorija apie Karalių, dažnai dalinuosi ja su savo draugais. Iš tiesu bet kokie įvykiai mūsų gyvenime turi tiek prasmės, kiek mes patys įprasminame juos.

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

Man geriausios nuotaikos receptas yra žinojimas kad mano artimieji yra sveiki ir gyvi. Gal tai nuskambės banaliai, tačiau tai yra mano varomoji jėga. Kai žinai, kad esi sveika, turi sveikas kojas, rankas ir kad tavo artimieji yra sveiki, užplūsta tokios geros nuotaikos ir energijos banga, kad atrodo kalnus galėtum nuversti.

Kur planuojate keliauti kitais metais ar šią žiemą, jei leis aplinkybės?

Jeigu tik leis aplinkybės keliausime į kalnus. Neįsivaizduoju savęs be slidinėjimo. Abu mano vaikai pradėjo slidineti gan anksti, gal nuo 5 metų. Jie labai laukia ir pasiilgo šių kelionių. Aš dar labai pasiilgau Azijos. Mielai nukeliaučiau po karantino  bent mėnesiui į Aziją, vėliau į Himalajus. Ir dar su draugais planuojame kelionę į Japoniją.

Kokia paskutinė skaityta knyga ir kino filmas jums paliko stipriausią įspūdį, ką rekomenduotumėte?

Filmas – vienareikšmiškai Frida, tikiu kad daugelis jau jį matė, tačiau man jis paliko didelį įspūdį, tiek savo scenografija, ryškiomis spalvomis, tiek vaidyba ir nuostabiais aktoriais. Be abejo pati Fridos istorija yra be galo dramatiška ir spalvinga, o dar visas veiksmas vyksta Meksikoje. Žiūrėjau šį filmą kelis kartus, manau, kad šią žiemą žiūrėsime dar kartą. Šiuo metu skaitau Zbigniew Kuchowicz Barboros Radvilaitės biografiją. Reikia pripažinti, kad Barbora yra viena garsiausių, žinomiausių istorinių asmenybių, nors ir nevadovavo mūšiams, tačiau yra ryški asmenybė, kuri kelia ne tik susidomėjimą, bet ir simpatiją. Dar nepabaigiau skaityti, tik galiu pasakyti, kad knygą tikrai verta perskaityti.

Ar jau ruošiatės Kalėdoms, ir kaip planuojate jas sutikti?

Taip. Šį savaitgalį planuojame puošti eglutę lauke, mūsų užmiesčio name. Kieme turime labai gražią eglę, kuri matosi pro visus langus. Planuojame puošti ją baltos spalvos žaisliukais ir gražiomis girliandomis, kurios sutemus suteiks jaukumo ir šviesos kieme bei gražiai atsispindės languose. Man patinka naturalios eglutės kvapas namuose. Toks vaikystės, kalėdu kvapas. Na, o jeigu žiemą pasnigs, tai organizuosime lygumos slidinėjimo čempionatus. Jau turime išbandytą 19km trasą aplink ežerą su nuostabiais vaizdais ir trasomis. Laukiame tik sniego.

 

Jums gali patikti