Naujienų portalas

Pozityvumo receptai su kompozitoriumi Šarūnu Naku: “Manau, humoras ir ironija ten, kur to mažiausiai tikimasi, yra vieni geriausių būdų tonizuoti save ir kitus”

Koks receptas gelbėja, kai būna nuliūdęs, kas niekada nenusibosta ir kokį serialą mėgsta  kompozitorius Šarūnas Nakas – visa tai ir dar daugiau skaitykite gera nuotaika paženklintame interviu. 

Kaip geriausiai pradėti rytą? 

Kai įmanoma, pradedu spontaniškai, net negalvodamas, ką ir kaip darau. Tai įdomiausia ir netikėčiausia, nes kartais net miegodamas kažką galvoji, ir vos pabudęs dar nesi išėjęs iš tos būsenos. Tokie dalykai gali pakrauti visai dienai. 

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

Manau, humoras ir ironija ten, kur to mažiausiai tikimasi, yra vieni geriausių būdų tonizuoti save ir kitus. Tiesiog improvizuoji, dažnai absurdiškai ir nieko nestabdydamas, ir kas iš to išeina, pamatai tik viskam įvykus. Kartais puikiai pavyksta! 

Smagiausias prisiminimas iš vasaros? 

Kaip visada: Nidos karštis, smėlis, jūra, visiškas užsimiršimas. 

Kokia paskutinė skaityta knyga ir kino filmas Jums paliko stipriausią įspūdį, ką rekomenduotumėte? 

Tas sąrašas būtų beprotiškai ilgas ir nuobodus, nes skaitymas, o gal ir žiūrėjimas man yra nelyg viena iš profesijų. Amerikietiško serialo „Fargo“ pirmasis sezonas, kurį pamačiau sirgdamas ankstyvą pavasarį – nuostabus siaubo, humoro, ironijos ir rimtumo lydinys. 

Ką darote ar veikiate, kai jaučiatės labai prislėgtas ar liūdnas?

Mėginu mesti, bent laikinai, tai, ką darau, ir staigiai nerti į visiškai kitą veiklą ar būklę. Tai gali būti susitikimai su draugais, pasivaikščiojimai, filmų žiūrėjimas, fizinė ūkinė veikla, bet visų geriausia – dūkimas su vaikais: šitas dalykas niekada nenusibosta. 

Kaip palaikote socialinius santykius su kitais? 

Labai vertinu Facebook, kitaip negu daugelis davatkiškų jo kritikų, nesugebančių skirti juoda nuo balta ir neturinčių reikiamo humoro jausmo. Tai leidžia jaustis begalinio man įdomių žmonių klubo nariu, su jais pasikalbėti, pajuokauti ar net rimtai pasiginčyti. Tai vienas genialiausių mūsų gana nuobodžios epochos išradimų. 

Teatrai ir kiti kultūriniai renginiai apriboti ar nėra galimybių kolkas juose saugiai dalyvauti. Kaip palaikote savo dvasinį–kultūrinį gyvenimą? 

Tiesą sakant, man daug reikšmingesni internete gyvuojantys dalykai, jau seniai iki tos nelemtos pandemijos. Šiemet pasižiūrėjau nesuskaitomą galybę puikių operų ir teatro spektaklių, net nekalbant apie visokiausius filmus, pokalbius ir kitką, ką absoliučiai lengvai gali susirasti internete. Žmonės dar niekada negyveno taip gerai. 

Pasidalinkite muzikos kūriniu, trumpu skaitiniu, vaizdu, video, kuris teigiamai Jus pakrauna visai dienai ir yra geros nuotaikos užtaisas? 

Reikalavimas beveik neįveikiamas, bet siūlau rimčiau pasidomėti veikėju, prisidengusiu “Šventinio Bankucheno” pseudonimu. Tas vyrukas turi parako!

Jums gali patikti