Naujienų portalas

Pozityvumo receptai su tango ambasadoriumi Lietuvoje Eduardo Gimenez: “Dainavimas „pašalina liūdesį“, – sakydavo mano mama, aš patvirtinu tai šimtu procentų”

Atviras ir nuoširdus interviu su garsiu Argentinos lietuviu, kuris jau daug metų gyvena Lietuvoje. Eduardo Gimenez visada pilnas kūrybinės energijos žmogus. Jam puikiai sekasi įveikti sunkumus. Kokie gi tie pozityvumo receptai.

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Lėtai geriu kavą lovoje su savo drauge, pakalbame apie sapnus, bandome juos analizuoti, o jeigu neprisimename sapnų, tai tiesiog kalbame. Po to padarome fizinius pratimus, tokius, kaip „lenta“, klausomės klasikinės muzikos.

Dabar ir žiemą daugiau leidžiame laiko namuose – koks jūsų namų jaukumo receptas?

Pirmiausia nestresuoti, neskubėti, nebijoti nieko nedaryti ir pakalbėti su savimi, išsiaiškinti blogas mintis. O po to daryti, ką tu mėgsti, pavyzdžiui man patinka sėdėti prie pianino ir vokalizuoti, dainuoti R.Šumano, J.S.  Bacho ar Vagnerio dainas. Taip pat šokam tango su drauge bent 30 minučių. Viskas turi būti lėtai be spaudimo.

Jei jūsų draugai nusiminę, kaip juos paguodžiate, palaikote?

Rekomenduoju turėti hobį, susijusį su kūryba. Tada mintys atsipalaiduoja, nes tampi kūreju. Po kūrybinės terapijos jautiesi geriau.

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

Dainuoti, groti, pasivaikščioti, turėti žmogų šalia. Padėti kitiems.

Jūsų gardžiausias patiekalas namuose?

Pasta su krevetėmis arba lašiša.

Smagiausias prisiminimas iš vasaros?

Kai su artimais draugais ir dukra šventėme mano 50 metų jubiliejų. Buvo nuostabu ir labai jautru. Nors buvome tik 7 žmonės, gavau daug meilės.

Kur planuojate keliauti kitais metais ar šią žiemą, jei leis aplinkybės?

Norėčiau keliauti į Argentiną pas savo mamą ir sesę, visą mano šeimą.

Kokia paskutinė skaityta knyga ir kino filmas jums paliko stipriausią įspūdį, ką rekomenduotumėte?

Rekomenduočiau José Rodrigues Dos Santos knygą „Dievo formulė“, apie Dievą ir jo metafiziką. Išskirčiau Martino Scorsese’o filmą „Tyla”, apie Portugalijos katalikų misionierius, kurie bando evangelizuoti Japoniją ir kenčia nuo japonų inkvizicijos.

Ar jau ruošiatės Kalėdoms, ir kaip planuojate jas sutikti?

Taip, tikiuosi per Kalėdas būti su savo drauge ir dukra.

Kas jus labiausiai palaikė per pirmąjį karantiną?

Dainavimas, turėjau dainavimo pamokas online su Agne Sabulyte, daug dirbome, jos mokymas ne tik padėjo mano dainavimo kokybei, bet ir atpalaidavo mintis bei kūną. Dainavimas „pašalina liūdesį“, – sakydavo mano mama, aš patvirtinu tai šimtu procentų.

Kokia veikla ar žaidimu, apvienijančiu visą šeimą, pasidalintumėte ?

Šokame tango, kuriame figūras, analizuojame techniką. Aš padedu draugei mokytis ispanų kalbos,  o ji man – vokiečių. Kai aplanko dukra, būna šventė, gaminame maistą, grojame pianinu, žiūrime įvairius filmus, juos analizuojame, komentuojame. Didžiausias malonumas yra filosofuoti su savo dukra, ji labai jautri, protinga, labai giliai mąsto, paviršutiniški dalykai mano dukrai nepatinka…ačiū Dievui.

Ką darote ar veikiate, kai jaučiatės labai prislėgtas ar liūdnas?

Galvoju, kad praeis, kaip ir laimė praeina, ir liūdesys praeis. Jeigu žinai šitą tiesą, tai tikrai nepanikuosi. Viskas praeina, esame iš įvairiausių spalvų…reikia išbūti emocijoje bet kokioje.

Kaip palaikote socialinius santykius su kitais?

Nauduoju nuotolinius socialinius įrankius, mokinu tango online, tai man pakelia nuotaiką, nes jaučiu kad kažką gero darau, jaučiu, kad suteikiu laimę žmonėms.

Kokiais bendravimo būdais be įprastinio pokalbio telefonu galite pasidalinti?

Kurti tekstus, rašyti tikrus laiškus, piešti, kurti dainas.

Teatrai ir kiti kultūriniai renginiai apriboti ar nėra galimybių kolkas juose saugiai dalyvauti. Kaip palaikote savo dvasinį – kultūrinį gyvenimą?

Klausykite klasikinės muzikos, žiūrėkite dvasinius filmus, išmokite naują kalbą arba mokykitės groti instrumentu. Tą darau aš, tą rekomenduoju ir skaitytojui.

Jums gali patikti