Naujienų portalas

Pozityvūs receptai su aktore Valda Bičkute: “Svarbiausia – neleisti protui regzti nesibaigiančio minčių tinklo“

Aktorė Valda Bičkutė su vyru dramaturgu, poetu Mindaugu Valiuku, šių metų pradžioje susilaukusi pirmagimės,mėgaujasi motinyste savo vaikystės namuose ir naujomis galimybės tobulėti, kurias sąlygojo karantino situacijos.

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Mūsų šeimoje karantino visai nesijaučia, nes auga dvi mažylės, mano ir sesės, tai tik spėjam suktis! Ryte džiaugiuosi, jei kas pasiima dukrytę pažaisti, o aš gaunu dar valandėlę pamiegoti. Džiaukitės tie, kurie galite išsimiegoti iki soties ! Tai jau visai didelis karantino pliusas. Atsikėlusi greitutėliai nusiprausiu, išgeriu arbatos, jei pavyksta ir čiumpu į glėbį savo mažają. Tada pirmyn žaisti, ropinėti, dainuoti, čiauškėti … Liūdėti nėra kada!

Kokia paskutinė skaityta knyga ar kino filmas jums paliko stipriausią įspūdį, ką rekomenduotumėte?

 Netikėtai atrandu kiek senesnius kino šedevrus, pavyzdžiui režisieriaus Mike’o Nicholso “Absolventas”  su Dustinu Hoffmanu.

Kokia veikla ar žaidimu, apvienijančiu visą šeimą, pasidalintumėte ?

Šis laikas pats tinkamiausias mokytis. Visomis prasmėmis. Mokytis būti “čia ir dabar”, mokytis rūpintis savo kūnu, mokytis palaikyti šiltus tarpusavio santykius. Tikiu, kad šis laikas moko mus labiau vertinti bendrystę. Šiuo metu aš pati mokausi pas vieną geriausių pasaulyje aktorystės meno mokytojų. Esu nusipirkusi kursą metams, ten aktoriai iš įvairiausių šalių mokomės naujausių vaidybos technikų, repetuojame. Tai nuostabu!!! Šita situacija išprovokavo ir puikių dalykų – su mažu vaikeliu apie tokius mokymus nebūčiau galėjusi net pasvajoti, o dabar štai – nereikia kelti kojos iš namų, mokymai vyksta zoom’e ! Ir dukrytę pamaitinu, ir mokausi tuo pat metu, ir patenkinu socializacijos bei profesinio tobulėjimo poreikius.

Kaip palaikote socialinius santykius su kitais?

Kad šiuo metu tėveliams nereikėtų keliauti – patys atvažiavome į tėviškę. Čia visiems kartu labai gera. Smagiai ir jaukiai leidžiame dienas dideliame name. Žinoma, labiausiai džiugina mažosios mergytės. Namuose tvyro keptų naminių obuolių kvapas, išeiname pasivaikščioti ir grynu oru pakvėpuoti prie ežero.

Pasidalinkite muzikos kūriniu, trumpu skaitiniu, vaizdu, video, kuris teigiamai Jus pakrauna visai dienai ir yra geros nuotaikos užtaisas?

Svarbiausia – neleisti protui regzti nesibaigiančio minčių tinklo. Proto “maistas” – kančia ir skausmas, tad jis būtinai tik ten jus ir ves. Klausykime širdies, vertinkime kiekvieną akimirką, dėkokime už tai, ką turime.

Aš rekomenduoju turėti savo ritualus, kasdien bent penkis dalykus, kurie pakylėja, įkvepia ir suteikia laimės jausmą. Tai gali būti visai paprasti, jums mieli dalykai: muzika, gamta, meditacija, knyga, veido masažas sau, mėgstamas kvapas, malda ir taip toliau.

Dar labai geras dalykas – būti kūne, nes tik kūnas yra čia ir dabar, o mintys visada klaidžioja praeity arba ateity, vadinasi, mes lyg ir negyvename. O gyvenimas yra visada tik dabar. Ir tai „moka“ mūsų kūnas: laikyti dėmesį kūne, jausti jį, būtų šioje akimirkoje. Pati išbandžiau. Patikrinta. Garantuota.

Jums gali patikti