Naujienų portalas

Prisiminkite laiškų rašymo būdą! Pozityvo receptais dalinasi Ugnė Dilkevičienė

Laisvalaikio studijos “Today studija” įkūrėja Ugnė Dilkevičienė:

Patyriminių kelionių į Graikiją organizatorė, laisvalaikio studijos “Today studija” įkūrėja šiuo metu turi neįprastai daug laisvo laiko, mat pandemija palietė visas kuruojamas jos veiklas. Kalbiname Ugnė Dilkevičienė, kaip jai pavyksta išlaikyti pozityvumą šiomis dienomis. 

Gyvenam žemėje tik kartą – tad mėgaukimės juo, šypsokimės, galvokime apie dabartį, o ne praeitį ir ateitį. Jei šios dienos aktualijos kiek sulėtino gyvenimą – priimkime ir tai kaip teigiamą gyvenimo duotybę. Nes visą laiką skrieti 6 bėgiu autostradoje, nepastebint šalikelėje krentančių medžio lapų ar kylančių gandrų iš lizdo, sekina. Sekina fiziškai ir morališkai. Tad šis laikas tinkamiausias – bėgti lėčiau. Taip lėčiau, kad pajustumėte šios akimirkos džiaugsmą, užfiksuotumėte šios minutės vaizdą, pasimėgautumėte kylančiu jausmu, emocijomis. Buvimu čia ir dabar.

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Esu pelėda, rytas man sunkiausias paros metas, keltis sulig žadintuvo skambučiu 7 ryto yra dramblio dydžio problema. Bet nesenai atradau, kad klasikinė muzika, kuri pradeda skambėti vietoje žadintuvo, kitame kambaryje, nesukelia streso ir jau po 5 minučių, sulig J.Strauss muzika aš ant kojų. Rytą pradėti su muzika, be telefono ir naršymo soc. tinkluose, o kas naujo nutiko per naktį…, šviežia kava, mylimo bučiniu ir vaikų garsiu pranešimu – “mama aš tave myliu” – geriausias dienos įkrovimo receptas.

Dabar ir žiemą daugiau leidžiame laiko namuose- koks jūsų namu jaukumo receptas?

Jau pirmas karantinas parodė kiek mes turime savyje ir galime sugeneruoti puikių idėjų, kaip save realizuoti ir jaustis konfortabiliai sėdint ilgesnį laiką namuose. Man ilgi žiemos vakarai – puikus metas prisėsti prie rankdarbių, perkraustyti stalčius ir radus ten nenaudojamų daiktų, juos paversti į kažką naujo, suteikti jiems naują funkciją, naują gyvenimą. Vyno kamščiai gulintys vazoje gali virsti į raktų pakabukus; senos žvakės ar jų likučiai –  naujai perdarytas žvakes į sunaudotų uogienių indelius; apelsinų, obuolių perteklius – į džiovintus kalėdinius eglutės papuošimus. Ir kaip tai užkrečiama – visa šeima, darniai sėdasi kūrybiškai darbuotis ir namuose vietoje TV skleidžiamo triukšmo įsivyrauja kūrybinė dvasia ir jaukumas. Auginu dvi dukras, jaunesnioji labai mėgsta suktis virtuvėje ir gaminti desertus – tad šis laikotarpis pyragų, keksiukų, sausainių metas. Galite tik įsivaizduoti, koks skanus, šiltas, jaukus kvapas tvyro namuose. Štai jums ir namų jaukumo receptas – bendra kūrybinė veikla, pačių pasigaminti patiekalai, mėgstama muzika fone ir požiūris, kad tai ką ir kiek turiu yra pakankama.

Jūsų gardžiausias patiekalas namuose?

Vienas mėgiamiausių užkandžių, kuris daug nekainuoja tai – kepti obuoliai. O dievai, kiek galima skirtingų skonių prigalvoti. Kepti obuoliai su cinamonu ir ruduoju cukrumi, su bruknių uogiene, su šaldytomis braškėmis, su juoduoju šokoladu, su ledais. Artėja kalėdos, daugelis kepsim žąsį ar antį, nepamirškit šio skanaus priedo J. O kur jau vitaminas C, ir pektino nauda, kurių apstu obuoliuose.

Kur planuojate keliauti kitais metais ar šią žiemą jei leis aplinkybės?

Negaliu be jūros ir saulės, labiau be saulės, čia man energijos šaltinis, tad dažnai keliauju į Graikiją pas savo sesę, pakrauti savo energijos resursus, tačiau šią žiemą priėmiau iššūkį – atsistoti ant sniego slidžių, pramokti jas valdyti ir nučiuožti nuo kalno negriuvusi. Kaip man tai seksis, nežinau, nes kolei kas slidinėjimo pamokos tik Youtube kanalu vyksta, bet svarbu, kad slidės, kombinezonas ir bilietas į Prancūzijos slidinėjimo kurortą jau nupirkti. Gal taip ir būsiu, slides pasimatavusi tik namuose, peržiūrėjusi visas Alpine pamokėles per ekraną, bet be realaus slidinėjimo pojūčio. Pamatysime.

Ar jau ruošiatės Kalėdoms, ir kaip planuojate jas sutikti?

Pas mane Kalėdos visuomet ateina balai anksti. Šiemet jos vizualiai atkeliavo jau Spalio viduryje. Today studijoje įrengėme kalėdinius kampelius fotosesijoms. Planavome ir Kalėdines dirbtuves, edukacinius užsiėmimus visai šeimai organizuoti (kepti meduolius, kūčiukus, pinti vainikus, gaminti žaisliukus, lieti soju vaško žvakes, bet … Tad Kalėdoms ruošiuosi labai aktyviai, jų skleidžiama dvasia artima man, mano vertybėm. Kalbu ne iš komercinės pusės, o iš dvasinės, jausminės.

Pati gaminu eglutės papuošimus, jie šiais metais tampa labai populiarūs – džiovinti apelsinai ir kankorėžiai. Tai mano meditacija, pjaustyti apelsinus, juos džiovinti, mėgautis skleidžiamu apelsino gaivos kvapu patalpoje, vėliau drauge su dukromis juos raišioti, pakuoti; Rinkti kankorėžius miške, džiovinti, drauge su dukromis karštų klijų pagalba gaminti pakabinimus. Ateikit saugiai į Today studiją, pajausite ir Jūs kalėdinę dvasią.

Kokia veikla ar žaidimu, apvienijančiu visą šeimą, pasidalintumėte ? 

Oi laba aktuali tema mano namuose, šiomis dienomis. Mane gerai supras, vaikus turinčios šeimos – jei tai nesukontroliuosi – žiūrėjimas į mėlynąjį ekraną – taps pačiu smagiausiu užsiėmimu, kad ir visa parą. Tad, dar pernai pradėjau taikyti metodą – veikla su nauda. Su dukromis sutarėme, užsiimti rankdarbiais, kuriuos parduodame ir surinktus pinigus skiriame kelionei. Tai pasiteisino – užsidegimas ilgai neblėsta, noriai visi užsiimame vienijančia veikla, mat keliauti mums patinka. Pernai rinkome pinigėlius kelionei į Laplandiją, aišku pinigėlių pakako tik kelionei į Londoną, bet kiek mes gavome naudos ir veiklos kartu – pokalbiai, rankų mankšta, poilsis nuo ekranų, minčių išvalymas,geros emocijos kelionėje…

Ką darote ar veikiate, kai jaučiatės labai prislėgta ar liūdna?

Labai sveikintina nebėgti nuo liūdnos emocijos ar prislėgtos nuotaikos. Vadinasi atėjo laikas, kažkam, kas sėdi viduje ir kelia liūdesio minutes, iškeliauti iš mūsų minčių ir kūno. Aš leidžiu sau liūdėti, prievartiniu būdu nekeliu sau nuotaikos. Dažniausiai sulėtinu veiksmų apsukas, būnu namuose, valgau man patinkantį maistą (kitaip sakant – lepinu save), žiūriu filmus, klausau muzikos, šoku viena sau ir aišku rašau dienoraštį. Gal labiau minčių srauto išrašymo terapiją naudoju, kad visa tai kas man kelia liūdesį sugultų į popieriaus lapą. Be cenzūros ir pagražinimų, visa tai kas guli negero, išlieju raštu. Man pagerėja – žiūrėk ir sprendimas ateina, nuotaika pagerėja, nebelieka vidinių nuotaikos svyravimų, noro verkšlenti ir vienkartines nosines naudoti. O tada su vėjeliu į lauką pasivaikščioti ar pabėgioti paupiu. Štai ir liūdnai nuotaikai VISO GERO.

Kokiais bendravimo būdais be įprastinio pokalbio telefonu galite pasidalinti?

Šiai dienai telefoninis skambutis, audio žinutė, video skambutis, tekstinė žinutė be lietuviškų ženklų kasdieninis veiksmas, kuris mus pačius taip stipriai, atsiprašau už tą išsireiškimą „bukina“. Taip tai daro mus inovatoriškesniais, bet dvasiškai skurdesniais. Prisiminkite laiškų rašymo būdą. Pamėginkite parašyti laišką mylimam/-ai, draugui, giminaičiui ir išsiųsti jį paštu. Ar numanai kiek gausi Tu ir gavėjas gerų emocijų? Tu rašydamas tekstą, rinkdamas popierių ant kurio rašai, laukdamas kol laiškas pasieks adresatą. O gavėjas džiaugsis skaitydamas. Tikiu, kad jis laišką skaitys ne vieną kartą.  Artėja šventės, esam truputį sulėtintame ritme, puiki proga prisiminti šį bendravimo būdą ir prisiminti mums svarbius žmones.

Pasidalinkite muzikos kūriniu, trumpu skaitiniu, vaidu, video, kuris teigiamai jus pakrauna visai dienai ir yra geros nuotaikos užtaisas?

Pakrauna stiklinė šilto vandens su citrina, priklijuotas pats juokingiausias pačios atvaizdas ant šaldytuvo ir 50 pritūpimų. Suprantu, kad be vitamino C, humoro jausmo ir judėjimo – pozityvas gali mane apleisti, tad draugauju su juo ir puoselėju. Čia kaip ir su santykiais, nedirbsi-neturėsi.

 

 

 

 

 

 

 

Jums gali patikti