Naujienų portalas

Pulkininkas leitenantas Linas Idzelis: „Reikėtų stengtis per gyvenimą perskaityti bent kokius du tūkstančius knygų“

Apie knygas, sunkiojo metalo muziką ir gardžiausius šeštadienio pusryčius su galingu pozityvumo užtaisu pasakoja Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Linas Idzelis.

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Jau kokių 10 metų stengiuosi kiekvieną rytą bent 30-40 minučių skirti mankštai, labai padeda sportui skirtos gumos. Peržiūri YouTube įvairius pratimus ir pats prieš veidrodį atsistojęs kartoji. Žinau, kad prisiversti nelengva, bet pabandžius ir pastebėjus, kad pasikeitė dienos kokybė ir nieko nebeskauda, manau verta save įtikinti ir rytą pradėti ne nuo kavos puodelio, o nuo mankštos.

Kaip palaikote socialinius santykius su kitais?

Išmokome naudotis video telekoferencijomis (angl. VTC). Sutaupome daug laiko, nes nebereikia vykti į pasitarimus fiziškai. Anksčiau sugaišdavome septynias valandas kelionėje kursuodami tarp Vilniaus ir Klaipėdos. Mažiau pykstame ant savo vaikų, kurie susijungę į tinklą sėdi užsidėję ausines ir žaidžia bei tokiu būdu bendrauja su savo bendraamžiais. Priverstinai pasikeitus įpročiams manau ir ateityje daug darbinių  pasitarimų ir bendravimo su draugais vyks virtualioje erdvėje. Žinoma, gal bus kiek mažiau rankų paspaudimų, apsikabinimų, gyvo pasižiūrėjimo į akis, tačiau emociją perteikti galima ir matant pašnekovus per kamerą. Teks vasarą su kaupu atsigriebti. Žodžiu, tapome šiuolaikiniais žmonėmis.

Jūsų gardžiausias patiekalas namuose?

Esu tapęs priklausomas nuo kiaušinienės iš naminių kiaušinių. Ji labiausiai tinka šeštadienio vėlyvam rytui, kai jau esi pasimankštinęs ir visi namiškiai atsikėlę bei gerokai praalkę. Imi šaltai rūkytos šoninės, apkepini, įpjaustai svogūnų ar jų laiškų, dar šiek tiek pakepi ir galiausiai ant viršaus paleidi kiaušinius. Pabarstai druska, pipiriukais, pavartai, per daug nesukepini ir patieki. Prisikandi juoda namine duona, aptepta sviestu, jauti kaip apima sotumo jausmas, įsimeta tingulys ir supranti, kad prasidėjo savaitgalis.

Teatrai ir kiti kultūriniai renginiai apriboti ar nėra galimybių kol kas juose saugiai dalyvauti. Kaip palaikote savo dvasinį –kultūrinį gyvenimą?

Anksčiau stengdavausi nueiti į teatrą bent porą kartų į mėnesį. Labai patiko Klaipėdos dramos teatras, spektakliai pilni natūralumo, šilymos, tikroviškumo, bet deja, teks palaukti, kol vėl atsidarys. Iš dvasinės tuštybės ir nepasitenkinimo esama situacija pradėjau skaityti knygas. Jau seniai tiek daug skaičiau. Kolega užėjęs į kabinetą ir pamatęs, kad pas mane prikrauta ant stalo kalnas knygų patraukė per dantį. Sakė, na, kada tiek perskaitysi. Dabar ateina, pamato, kad kalnas mažėja, o aš vis pasakoju, kažkokią įdomią, iš vakaro perskaitytą istoriją, ir jau atsistojo į eilę skolintis knygų. Talentas bręsta tylumoje. Knygas reikia skaityti į jas pasinėrus, įsijautus, bent kokias tris valandas nepertraukiamai. Jeigu tik pripuolamai skaitysi po dešimt minučių, tai geriau tada YouTube pasižiūrėti per tokį trumpą laiką. Skaitant reikia išgyventi, kartu su siužetu ir dalyviais bėgti, kristi, slėptis, šaudyti, gal net ir susapnuoti kažką panašaus ką perskaitei. Visa tai indėlis į save, kad būtum geresnis žmogus. Reikėtų stengtis per gyvenimą perskaityti bent kokius du tūkstančius knygų. Be to, dar kartais po darbo kabinete kažką veikiu ir tuo pačiu žiūriu, klausau kokį nors „Black metal“ (liet. juodasis metalas) grupės, pavyzdžiui „ Immortal“ ar „Marduk“  koncertą per YouTube. Jau ilgokai nerasdavau laiko savo dūšios užtaisymui, nes „metalinė“ muzika nuo vaikystės duoda begalinio įkvėpimo. Žinoma, ką galvoja jaunoji karta, kai išgirsta tokią muziką iš vado kabineto, nežinau, bet ištižėlių muzikos niekada neklausiau ir neklausysiu.

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

Čia toks paprastas patarimas – palik namie snukį, užsidėk veidą ir pamatysi kaip žmonės pradės tave mylėti.

 

 

 

Jums gali patikti