Naujienų portalas

„Suliko“ ansamblio solistas Levan Makaridze: „Klausymas muzikos ir dainavimas operų arijų padeda man palaikyti gerą nuotaiką ir formą kiekvieną dieną“

Apie nuostabiausią Lietuvos publiką, meilę operai ir dainavimą, kaip vieną efektyviausių pozityvumo receptų, pasakojo Tbilisio valstybinio operos ir baleto teatro solistas, ansamblio „Suliko“ narys Levan Makaridze.

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Mano rytas prasideda nuo mankštos ir bėgimo. Po sporto esu labai energingas ir geros nuotaikos.

Dabar ir žiemą daugiau leidžiame laiko namuose – koks Jūsų namų jaukumo receptas?

 Kai esu namie, labai dažnai skaitau knygas ir man tai kuria jaukumą.

Jei jūsų draugai nusiminę, kaip juos paguodžiate, palaikote?

 Aš savo draugams visada sakau, – viskas bus gerai. Ir tai iš tikrųjų veikia.

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

 Muzika ir dainavimas yra mano darbas ir mano gyvenimas. Klausymas muzikos ir dainavimas operų arijų padeda man palaikyti gerą nuotaiką ir formą kiekvieną dieną. Mano receptas būtų labai paprastas: pradėti dieną mankšta, pozityviomis mintimis ir dainavimu.

Jūsų gardžiausias patiekalas namuose?

 Galvoju, kad moku labai gerai gaminti ir man patinka tai daryti. Vienas gardžiausių patiekalų, ką gaminu namuose – tai tradiciniai gruziniški šašlykai su bulvėmis. Žinau, Lietuvoje šis patiekalas taip pat labai mėgstamas.

Smagiausias prisiminimas iš vasaros?

 Pandemija viską pakeitė. Daugybę koncertų buvo atšaukta. Esu dėkingas, kad šį rugsėjį turėjau galimybę aplankyti Lietuvą. Kartu su ansambliu „Suliko“ dalyvavome XVII tarptautiniame Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalyje. Tai buvo nepamirštamos dienos.

Kur planuojate keliauti kitais metais ar šią žiemą jei leis aplinkybės?

Kai pasibaigs pandemija, aš vėl būtinai aplankysiu Lietuvą, turiu čia gerų draugų, jų pasiilgstu. Smagu, kad mūsų ansamblis „Suliko“ yra gerai žinomas Lietuvoje. Mes mylime Lietuvą, čia kaip mūsų antri namai. Lietuvos publika yra nuostabi. Taip pat yra suplanuoti tiek „Suliko“, tiek mano asmeniniai koncertai Europoje, Kinijoje, Saudo Arabijoje, labai tikiuosi, kad nereikės jų atšaukti ir kad greit grįšime į normalų gyvenimą.

Ar jau ruošiatės Kalėdoms, ir kaip planuojate jas sutikti?

Paprastai Kalėdas sutinkame su šeima namuose. Tikiuosi šiais metais visi būsime sveiki ir galėsime būti kartu. Sveikata yra svarbiausia šiandien.

Kas Jus labiausiai palaikė per pirmąjį karantiną?

Bendravimas su draugais ir šeima yra pagrindinis palaikymo šaltinis. Žinoma, kaip jau minėjau, mankšta, dainavimas, skaitymas, filmų žiūrėjimas padeda mintims ir kūnui būti geroje formoje.

Ką darote ar veikiate, kai jaučiatės labai prislėgtas ar liūdnas?

 Stengiuosi nepasiduoti depresijai, bet jei ateina toks periodas, kalbuosi su draugais ir bandome vieni kitiems padėti. Visada draugams ir sau sakau, kad viskas bus gerai.

Kaip palaikote socialinius santykius su kitais?

Dažnai bendraujame telefonu, jei yra galimybė, susitinkame su artimiausiais. Tikiuosi, kad viskas greitai baigsis ir galėsime bendrauti normaliai.

Teatrai ir kiti kultūriniai renginiai apriboti ar nėra galimybių kol kas juose saugiai

dalyvauti. Kaip palaikote savo dvasinį – kultūrinį gyvenimą?

Namuose studijuoju naujas operų partijas. Jei yra galimybė, kartais nueina į operos teatrą parepetuoti su pianistu. Žinoma, ilgiuosi scenos, publikos, ir laukiu tos dienos, kai kultūra grįš į aktyvų gyvenimą.

Pasidalinkite muzikos kūriniu, trumpu skaitiniu, video, kuris teigiamai Jus pakrauna visai dienai ir yra geros nuotaikos užtaisas?

Daugybė muzikos man padeda kurti gerą nuotaiką. Labiausiai opera. Mylimiausi kompozitoriai: G. Verdi, G. Puccini, W.A. Mozart.

 

Jums gali patikti