Naujienų portalas

Tikra istorija apie geresnį saves pažinimą ir tapimą savarankišku (I dalis)

Šalia sveikos gyvensenos principų vis garsiau yra kalbama ir apie emocinę (psichologinę) žmonių sveikatą, jos įtaką gyvenimo kokybei. Apie klientų (sutikusių pasidalinti savo istorijomis), pasikeitimus psichoterapijoje, dalinasi gyd. psichoterapeutė Gražina Sidorovienė. Klientų istorijos, siekiant išlaikyti konfidencialumą – anoniminės.

Dainiaus istorija (vardas pakeistas)

(Istorija apie geresnį saves pažinimą ir tapimą savarankišku verslininku.)

Dainius pas mane atėjo todėl, kad jo žmona jau buvo praėjusi psichoterapiją pas kitą psichoterapeutą ir ji jam pasakė, kad šiuo laikotarpiu jam tai yra reikalinga.

  • Kas per laikotarpis ? – paklausiau.
  • Prieš dvi savaites mane atleido iš pareigų…- atsakė.
  • Kiek laiko dirbote toje darbovietėje ? – vėl paklausiau.
  • Virš 10 metų. Buvau įmonės vadovas. Mane atleido akcininkų sprendimu, labai staigiai ir netikėtai…- atsakė.

Taip prasidėjo mano ir Dainiaus (brandaus, išsilavinusio, pareigingo žmogaus) bendravimas. Pirmiausia sutarėme, kad aktualiausi jam šiuo metu  – išgyvenami negatyvūs jausmai: didelė nuoskauda, neteisybės jausmas, kaltė ir pyktis. Nuoskauda ir neteisybės jausmai vyravo dėl to, kad Dainius, pradėjęs dirbti toje įmonėje, atidavė visą save – laiką, jėgas, kūrybingumą ir užaugino įmonę nuo labai mažos iki skaičiuojančios milijonus apyvartos, o atleido jį greitai ir paprastai, ir net nepadėkoję.

Gal pusmetį psichoterapijoje Dainius analizavo, kur buvo jo kaltė – kad nepamatė, jog nebesutaria su akcininkais? Kad aklai nepritarė akcininkų sprendimams ir nebijojo pareikšti savo nuomonės dėl įmonės valdymo? Kad nematė, jog yra suinteresuotų jį pakeisti? Ir labai ilgai Dainius nepripažino, jog pyksta….Miegas sutriko, tačiau alkoholio nesigriebė – turėjo hobį, kuris jį atpalaiduodavo, o taip pat atsipalaiduodavo ilgais vaikščiojimais su šuniu. Kadangi buvo darboholiškas, buvo nusprendęs kurį laiką tiesiog pailsėti ir nepulti karštligiškai ieškoti naujo darbo.

Maždaug po poros mėnesių terapijos, Dainius atėjo į sesiją abstulbęs. Paklausiau „Kas atsitiko?“. Jis atsakė, jog eidamas gatve sutiko gerą pažįstamą, kuris buvo girdėjęs apie Dainiaus atleidimą ir paklausė jo „Tu juk neieškai samdomo darbo?“. Kaip įdomu! – pasakiau. Dainius sako – nesuprantu, ką jis norėjo tuo pasakyti? Pradėjome kalbėtis, ką galėtų reikšti tie žodžiai? Kaip Dainių mato aplinkiniai (buvę bendradarbiai, klientai)? Ir kaip save mato pats Dainius?

Pamažu vėrėsi kitas vaizdas ir Dainius pradėjo kitaip save suvokti. Iš tiesų – buvusioje darbovietėje Dainius jau „seniai buvo visus praaugęs visa galva“, tik jis to nematė. Jo inovatyvumas, drąsa dideliems projektams, kvalifikacijos kėlimas tarptautiniuose seminaruose jį užaugino tiek, kad esamiems akcininkams jis pasidarė nebeparankus ir net gąsdinantis – jie visai nenorėjo augti, jie norėjo investuoti visai kitur ir kitaip, nei siūlė Dainius, jiems visai nereikėjo drąsių didelių projektų ir rizikos. O Dainiui reikėjo. Štai tada ir atsirado takoskyra.

Negatyvius jausmus pakeitė nuostaba ir naujas savęs pažinimas – ėmėmės analizuoti, ką gi Dainius norėtų ir galėtų veikti. Ilgai netrukus, Dainius savaime pradėjo kalbėti apie nuosavą verslą. Tik jam labai svarbu buvo nusistatyti savo vertybes, kurias jis norėtų diegti į įmonės valdymą. Tai – kūryba, laisvė ir atsakomybė.

Būdamas savo srities specialistu ir ekspertu, Dainius ėmėsi rinkos analizės, po jos – partnerių paieškos, o dar vėliau – rinkosi komandą. Važinėjo po Lietuvą ir kitas Europos šalis, lankė parodas. Maždaug pusmečiui praėjus, buvo įkurta jo įmonė. Tada dar pusmečiui praėjus, buvo suformuotas tarptautinis darbuotojų tinklas. O dar pusmečiui praėjus, pradėjo plaukti ir pirmieji užsakymai.

Dalyvaudamas konkursuose, Dainius sako nesutinkantis buvusios įmonės atstovų. Kažin kodėl ? – dar rūpi. Tačiau ne tiek, kiek idėjos, kurias jis drąsiai vardija kaip ateities perspektyvas.

Ir aš tikrai tikiu, kad jam seksis. Kad Dainius užaugins dar vieną įmonę. Tik šį kartą – savo.

Daugiau informacijos – „Pasirinkimas – būti“

Jums gali patikti