Naujienų portalas

Tomas Krivickas su grupe “Requiem” pristato naują dainą “Beržas” ir skelbia apie būsimą albumą

Gerai žinomas atlikėjas Tomas Krivickas ir grupė “Requiem” pristato dar vieną vasarišką ir  visų laukiamą kūrinį “Beržas” ir pažada, kad  šį rudenį grupės gerbėjai sulauks naujo albumo. Šių metų vasario mėnesį klausytojai galėjo mėgautis Lietuvos nepriklausomybės proga išleista daina “Didvyris”, kuri nuo pirmųjų akordų pavergė jų širdis.

Dainos “Beržas” muziką sukūrė grupės lyderis Tomas Krivickas, o teksto autorius – visiems puikiai pažįstamas lietuvių poetas Paulius Širvys. Tai trečiasis grupės “Requiem” singlas.

“Vienu metu buvau labai pasinėręs į lietuvišką poeziją ir iš naujo atradau keletą jos perlų, vienas jų – Pauliaus Širvio eilėraštis “Aš Beržas”. Jame telpa begalė jausmų ir gili audringo gyvenimo patirtis. Manau daugeliui klausytojų Širvio žodžiai įstrigs giliai širdyje, nes juose atskleidžiami tikri, nesumeluoti jausmai. Manau daugelis iš mūsų, tuos jausmus esame išgyvenę. Taip pat labai svarbu, kad eilėraštis pilnas optimizmo, būtent jo, šiuo permainingu metu reikia  – atviravo Tomas Krivickas

“Labai džiaugiuosi, kad viskas vyksta pagal planą ir kūrinys išvydo dienos šviesą birželį, nes daina labai vasariška ir sentimentali. Ir labai tikiuosi kad šią, kitą ir dar daug vasarų po to “Beržas” skambės vakarais prie kiekvieno laužo!

Beje tai ne paskutinis kūrinys, kuriame skamba Lietuvos poetų žodžiai, albume bus ir daugiau tokių dainų” – kalbėjo Tomas Krivickas.

Daina “Beržas” buvo sukurta 2019 metais, ilgai brandinta ir tobulinta, pagaliau išvydo dienos šviesą.

“Pauliaus Širvio kūrybos autorinės teisės vis dar saugomos, todėl turėjome malonumą asmeniškai pabendrauti su jo dukra Dange Širvyte, kuri jau ilgą laiką gyvena Jungtinėse Valstijose. Dangė apsidžiaugė sulaukusi mūsų skambučio, ji buvo neseniai grįžusi iš Lietuvos. Vizito metu ji su savo vyru Aliumi Vilniuje Vokiečių g. 11 name, kur 1971 – 1975 m. gyveno Paulius Širvys, atidengė poetui skirtą memorialinę lentą” – pasakojo Tomas Krivickas.

“Gavę dukros sutikimą naudoti Pauliaus Širvio “Aš beržas” tekstą nusiuntėme demo versiją, netrukus sulaukėme atsakymo: “Mums labai patiko, Širviui irgi tikrai būtų patikę. Alius ir Dangė”, – tada supratau, kad einu teisingu keliu, tikiuosi “Beržas” nepaliks abejingų…  – džiaugėsi Tomas.

Jau nuo liepos pradžios grupė “Requiem”  aktyviai dirbs “Rockmergės” įrašų studijoje, kur planuoja įrašyti ir iki rudens išleisti naują albumą. Albumą sudarys 12 dainų, kurių teksto ir muzikos autorius – Tomas Krivickas, tačiau bus ir kūrinių, kur “Requiem” grupės stiliumi dainuojamos žinomų Lietuvos klasikų tokių kaip Maironis, Kristijonas Donelaitis, Paulius Širvys eilės. Taip grupė “Requiem” nori atkreipti dėmesį į šiek tiek primirštą, bet vis dar svarbią lietuvių poeziją.

Autorius kol kas neatskleidė, kur vyks albumo pristatymo koncertas, bet pažadėjo, kad bus ne tik jis, bet ir turas po Lietuvą!

 

 

Jums gali patikti