Naujienų portalas

Vilma Leonavičienė: gyvenimas nesustoja, net jeigu karantinas

VDU Tarptautinių ryšių departamento Švietimo akademijos Tarptautinių ryšių grupės vadovė Vilma Leonavičienė, jau 20 metų organizuojanti lietuvių kalbos ir kultūros kursus. Šiemet rengti nuotolinius vasaros ir žiemos lietuvių kalbos ir kultūros kursus užsieniečiams vienas didžiausių iššūkių gyvenime.

Kaip geriausiai pradėti rytą?

Pats geriausias rytas – ankstyvas rytas. Man patinka rytiniai ritualai:  muzika, rytinė  joga, kava, žiūrėti pro langą į Vilnių, senamiesčio kiemą.  Kad atsiras mano gyvenime joga – niekada net neįtariau. Sutvarkė mano mintis ir išvalė galvą. Labai gera neskubėti. Saulėti rytai vasarą ir ruduo gražus, todėl rytinė saulė yra nuostabu. Galima mintimis keliauti, apkeliauti, nukeliauti… Dažniausiai rytais kalbu su dukra. Moteriškai pasijuokiame. Aptariame makiažą, aprangą, orą, rinkimus ir  COVIDĄ. Drąsiname viena kitą.

Geros nuotaikos receptas, ar pasidalintumėte su skaitytojais?

Gera nuotaika mane lydi gan dažnai. Labai patinka juokauti ir juoktis; žaisti žodžiu, kurti  istorijas. Nemėgstu sureikšminti situacijų. Visada sakau, kad ,,tai tik gyvenimas ir jis mano – ir čia mano diena. Darysiu, ką galėsiu”. Geras suvalkietiškas pasakymas ,,čiadabar”. Viskas visada čia ir dabar. Ir nuo to priklauso, kaip bus paskui.

Kur planuojate keliauti kitais metais ar šią žiemą, jei leis aplinkybės?

Planavau keliauti į Čikagą ir kitus miestus. O dabar virtualiai 3 valandą nakties keliuosi ir mokau JAV lituanistinių mokyklų mokytojus arba anksti ryte sakau įkvepiančią kalbą Australijos  lituanistiniam sambūriui arba įrašinėju 20 minučių pranešimą Latvijos Švietimo ir mokslo organizuojamai Baltijos regiono konferencijai… Skamba iškilmingai, bet virtuali erdvė supaprastina viską.

Visada keliauju į savo Gražučių kaimą Suvalkijoje. Ten lygumų kraštas. Iš mano tėvų vienkiemio – Vilkinyčios  – akys užmato apie 15 kilometrų. Niekas nesutrukdo – lygumos iki pat Prienų. Labai geras jausmas. Išvedi sielą pasivaikščioti, palekioti po laukus. Prisivalgai vyšnių, obuolių, pomidorų… tarp ąžuolų pabūni, ir jau kelionė. Planuoju ir daugiau tokių.

Kas jus labiausiai palaikė per pirmąjį karantiną?

Gyvenimas nesustoja, net jeigu karantinas.  Mokiausi, daug dirbau ir dirbu. Kūrybinis ir rutininis procesas įsuka kaip vijurkas. Pagydo nuo liūdesio.  Įveikiau nuotolinio mokymo platformas. Sužinojau, kas Slack, Teams ir visi kiti 12 socialinių kanalų.   Juokiausi. Išvaikščiojau Vilniaus kiemus, auginau gėles – paverčiau senamiesčio kiemą nuostabiu gėlių kampeliu – prireikė kaimynų pagalbos… taip susipažinau artimiau. Staiga vieni kitus pamatėme, atpažinome, padėjome vieni kitiems, gelbėjom. Stebinau pati save. Sutikau naujų žmonių socialinėse erdvėse ir netyčiomis gatvėje.

Teatrai ir kiti kultūriniai renginiai apriboti ar nėra galimybių kol kas juose saugiai dalyvauti. Kaip palaikote savo dvasinį – kultūrinį gyvenimą?

Labai man pasisekė, nes pati organizuoju įvairias veiklas, kurios kompensuotų teatrų ar kitų kultūrinių renginių lankymą. Virtualiai galima aplankyti muziejus, klausytis įvairių tinklalaidžių ir išbandyti pačiai. Organizuodama intensyvius lietuvių kalbos ir kultūros kursus, supratau, kad  su 116 studentų iš 37 šalių galima virtualiai rengti draugystės vakarėlius, piešti akvareles, mokytis tautinių šokių, dainuoti, žiūrėti filmus, rengti forumus, juoktis, susipažinti ir susidraugauti, dalintis.  Bet labai svarbu prieš pradedant virtualias keliones  visų paklausti: ar girdite mane? Ar matote mane?  Ir nesvarbi laiko juosta: galima rasti tinkamą laiką Lietuvoje visiems pasaulio Žemynams. Tai mane žavi ir stebina. Visada svarbu gera komanda, tada galima daug įveikti.

Pasidalinkite muzikos kūriniu, kuris teigiamai jus pakrauna visai dienai ir yra geros nuotaikos užtaisas?

Galima keliauti po Lietuvą virtualiai. Galima skaityti, žiūrėti filmus. Visada galima mylėti. Ir visada kantrybės semtis. Galima suklysti, verkti, gali nepavykti, bet visada galima vėl bandyti.

Muzika mane vaduoja ir išlaisvina.

https://turai.limis.lt/pilys-en/

 

 

Jums gali patikti