Naujienų portalas

Virš 20 metų laidą „Prieš srovę“ kurianti A. Kudabienė: „Suvokiu save kaip žurnalistę, kuri konfliktus sprendžia ne pykčiais“

Virš 20 metų laidą „Prieš srovę“ kurianti žurnalistė Audrė Kudabienė atvira – jausmas prieš kiekvieną naują televizijos sezoną panašus į tokį, kokį jaučia krepšininkas po gerų atostogų grįžęs į krepšinio aikštelę, medikas – į operacinę, o teisininkas – į teismo posėdžių salę. Naujajame TV3 sezone „skirtingai nuostabūs“ Audrė kartu su savo komanda ir vėl imsis spręsti tas problemas, kurios, nepaisant to, jog žmonėms labai rūpi, dėl kažkokių priežasčių ilgą laiką yra tiesiog ignoruojamos.

„Smagu žinoti, kad gali prisidėti prie to, jog prastų dalykų mūsų gyvenimuose būtų kuo įmanoma mažiau“, – pasitikdama naują sezoną šypteli A. Kudabienė.

Jau šiandien, antradienį, eteryje pasirodys pirmoji naujo sezono laida, kurios temos – seksualinis priekabiavimas darbo vietoje ir per visą Lietuvą garsiai nuaidėjusi, bet taip ir neišspręsta manekenės Dovilės Didžiūnaitytės byla. Anot žurnalistės, apie tai pirmosiose laidose ji pasirinko kalbėti neatsitiktinai – tai temos, kuriomis mes gyvename.

Kaip pastebi A. Kudabienė, net ir po 4 metų D. Didžiūnaitytės byla nėra išspręsta – vien rugsėjį numatyti keli posėdžiai, vis dar vyksta apklausos, trūksta kai kurių ekspertizių.

„Toks jausmas, kad šie 4 metai praskriejo tarsi savaitė, o juk per savaitę nieko nenuveiksi. Jau keturis metus nerandama teisybės ir ši kebeknė vyksta toliau. Manau, kad Dovilės byla – tarsi simbolis ir požymis to, kad mūsų teisinė sistema visgi neveikia taip tobulai, kad galėtume ja pasitikėti 100 proc. Tokio patikimumo pasiekti galbūt niekuomet nebus įmanoma, nes tai – nerealu. Tačiau dvejonių turime per daug, o tokios rezonansinės bylos kaip ši, yra tarsi to liudijimas“, – pastebi žurnalistė.

Laidos „Prieš srovę“ kūrėja pasakojo, kad ją nuo vaikystės ypatingai traukia detektyvai, o išpainioti istorijos, kuriose žmonės tampa sukčiavimo ar apgaulės aukomis, yra įdomiausia – noras išspręsti jų problemas ir pasiūlyti pagalbą nugali viską.

Ir nors tiesa ne visuomet būna maloni, A. Kudabienė teigia, kad į konfliktus su pašnekovais niekuomet nesivelia: „Bandau suvokti save kaip žurnalistę, kuri problemas bando spręsti su niekuo nesipykdama ir nekariaudama. Manau, kad būdų, kaip aptikti ir atsikovoti tiesą, yra ir daugiau.“

Tiesos paieškos dažnai užtrunka, tačiau rezultatas viską atperka. Ypatingai A. Kudabienei įsiminė viena laida praėjusį sezoną. Regą praradęs žmogus laukė savo operacijos, tačiau dėl koronaviruso ji vis būdavo atidedama – operacijos laukti teko netgi pusę metų.

„Galiausiai, kai atvyko operuotis, jo kraujo spaudimas buvo pakilęs – dėl to jį atsisakyta operuoti, tačiau ligoninėje jis taip pat nepaliktas – buvo išsiųstas atgal į namus. Dėl koronaviruso minėta operacija ir vėl nukelta pusmečiui. O žmogus juk nemato šiandien. Po tos laidos daug bendravome su medikais, aiškinomės tokios situacijos priežastis. Ir visgi šios istorijos finalas toks, kad žmogui operacija galiausiai atlikta – dabar ne jis vaikšto ne įsikabinęs žmonai į megztuką, o žmona įsikibusi į jo parankę“, – prisiminimais dalijosi ji.

Dėl to, kad kiekvieną istoriją išgyvena kartu su savo pašnekovais, A. Kudabienė nenustoja su jais ryšio palaikyti net ir tada, kai problema būna išspręsta: „O kaip gali nepalaikyti ryšio su žmonėmis, su kuriais jį jau turi? Kartais pašnekovus kalbinu netgi ne aš, tačiau būna, kad apie juos prisimenu, pagalvoju, kaip jie gyvena, kaip jiems sekasi. Norisi žmogiškai pasikalbėti, perduoti labų dienų.“

Vis dėlto labiausiai A. Kudabienę džiugina tai, kad žmonės vis dažniau išdrįsta kalbėti. Žurnalistė klausia – kas būtų, jei tokių, kurie kažkam nutikus tiesiog tylėtų?

„Žmonės dabar tapo drąsesni, pilietiškesni. Atsiranda vis daugiau tokių, kurie supranta, kad savo situacijos neatstatys ir laiko atgal neatsuks, bet nepaisant to, nori savo istorija pasidalinti su kitais, kad ir kitas žmogus neužliptų ant to paties grėblio. Vis dažniau atsiranda nesavanaudiškų žmonių, kurie drąsiai dalijasi net ir labai nesmagia savo patirtimi. Tuomet drąsiau gyventi tampa ir kitiems – suvoki, kad jei aplink ir sukiojasi koks sukčius, jo, tikėtina, greitai neliks“, – pozityvia nata pokalbį baigia A. Kudabienė.

Laida „Prieš srovę“ naujajame sezone „skirtingai nuostabūs“ – antradieniais, 19.30 val. per TV3!

 

 

Jums gali patikti