Naujienų portalas

Žinomos moterys dalinsis savo suknelių istorijomis

Moters dienos išvakarėse Klaipėdoje vyks išskirtinis tvarios mados vakaras, kurio metu moterys pasakos savo suknelių istorijas. Šiai inovatyviai, perteklinį vartojimą stabdančiai idėjai, neliko abejingos ir žinomos moterys: kūrybininkė Julija Žižė, aktorė Justė Zinkevičiūtė, „Misis Lietuva 2019“ titulo laimėtoja Grėtė Brokienė ir kt.

Idėja surengti šį unikalų vakarą kilo žinomai klaipėdietei, renginių organizatorei Karolinai Petronienei. „Visada pasisakiau už saikingą, apgalvotą, sąmoningą vartojimą. Raginu moteris nesigėdyti pirkti drabužius iš antrų rankų, nes tikrai galima atrasti neįtikėtinai geros kokybės variantų. Arba tiesiog galima keistis, išmainyti nenešiojamus drabužius su draugėmis, kolegėmis, perpirkti juos iš kitų moterų internetinėje erdvėje“, – mano K. Petronienė, renginių organizavimo įmonės „Avietinis dangus“ įkūrėja, drauge su neseniai prie šios veiklos prisijungusia kolege Ernesta Uzniene, sumaniusios Moters dienos proga klaipėdietes pradžiuginti ne tik stilingu renginiu, bet kartu ir dalintis švietėjiškomis idėjomis.

Projekto esmė labai paprasta: visos moterys, nusipirkusios bilietą į kovo 7 d. vyksiantį renginį „Tavo suknelės istorija“ Klaipėdos kultūros fabrike, galės ateiti į vakarą, vilkėdamos suknelę, kurią sieks čia pat išmainyti į kitą. Šio mados renginio idėja, paremta mainų principu, kurios simboliu tapo suknelė – bene taikliausia moteriškumo išraiška.

Pasak K. Petronienės, šiais laikais ypatingai aktuali tvarios mados idėja, kadangi vartojimas tapo masiniu reiškiniu. „Tai ypač pasakytina apie pigių rūbų, kurie, kaip žinia, yra pasiūti darbuotojams atsilyginant sauja ryžių ar keliomis monetomis, rinką. Tai yra tikras žmonių išnaudojimas, – neabejoja veikli moteris. – Todėl apie tai reikia kalbėti drąsiai ir kuo daugiau: žmonės pagaliau turi suprasti, jog visa ko perteklius taip pat teršia ir mūsų aplinką, gamtą. Štai kodėl tvari mada tampa vis populiaresnė ir jau netrukus taps „ant bangos” ir Lietuvoje.”

Vakaro metu moterys viešai galės pasidalinti savo suknelių istorijomis. Tarp jų – ir žinomi veidai: kūrybininkė Julija Žižė, aktorė Justė Zinkevičiūtė, „Misis Lietuva 2019“ titulo laimėtoja Grėtė Brokienė bei kt.

Tituluota gražuolė G. Brokienė renginyje pasirodys su suknele, kurią ji yra perpirkusi iš savo draugės. Įdomu tai, kad ši įspūdinga suknelė keliavo Grėtės lagamine į konkursą „Mrs Globe“, kuriame moteris dalyvavo praėjusių metų pabaigoje ir sulaukė nemažai komisijos įvertinimų.

Pastaruoju metu kūrybininkė J. Žižė savo garderobą pildo tik apdarais iš antrųjų rankų. Įkvėpta tvarios mados idėjų ji keičia savo įpročius ir netgi kitoms moterims padeda atsinaujinti iš nuosavo vintažinio lobyno. Prieš keletą metų pati kūrusi drabužių prekių ženklą dabar J. Žižė ir vėl yra arti mados. Šiuo metu žinoma moteris antram gyvenimui prikelia išskirtinius, spintoje giliai paslėptus dėvėtus drabužius, pateikia jų derinius ir visa tai rodo platformoje „OldNew“.

Renginio „Tavo suknelės istorija“ metu J. Žižė pristatys jos pačios stilizuotus rūbų derinius, kuriuos bus galima įsigyti aukciono būdu. „Sutikau dalyvauti šiame renginyje, nes jis tobulai atspindi mano didžiulį norą skatinti moteris nebesigėdyti dalintis, mainytis, keistis! Parinksiu skirtingos stilistikos, nuo miesto iki šventinio derinius, kad įrodyti moterims, jog visko tiek yra prikurta, jog tikrai nereikia leisti šimtų ar net tūkstančių eurų savo garderobui papildyti. Tą galima padaryti ir už žymiai pigiau, ir jau kažkieno mylėtą derinį įsigyti už itin protingą kainą“, – stileivoms pataria J. Žižė.

Vakaro metu stilistė Dovilė Jablonskienė išgrynins visoms moterims rūpimą klausimą: „Kaip atrasti savo asmeninį stilių?“ Scenoje pasirodys ir ką tik vykusio projekto „Make Over. Svajonių pokytis“ nugalėtoja, kuriai stilių yra visiškai pakeitusi ši stilistė.

Publiką dainomis džiugins atlikėja Indrė Juodeikienė, skambės smuiko ir fortepijono muzika.

Jums gali patikti