Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius išreiškė susirūpinimą dėl situacijos Sakartvele, kur, pasak jo, bandoma susidoroti su opozicijos lyderiu Nika Gvaramia. Auštrevičius teigia, kad šiuo atveju buvo peržengtos visos raudonos linijos, o tai kelia grėsmę demokratijai ir teisinės valstybės principams šalyje. Jis pabrėžė, kad tokie veiksmai yra nepriimtini ir ragina tarptautinę bendruomenę atkreipti dėmesį į šią situaciją. Europarlamentaras taip pat paragino Sakartvelo valdžią gerbti demokratines vertybes ir užtikrinti, kad opozicijos lyderiai galėtų laisvai vykdyti savo veiklą be baimės dėl represijų.

Sakartvelas pastaraisiais metais susiduria su politine įtampa, kurią dar labiau paaštrino opozicijos lyderių persekiojimas ir teisinės sistemos nepriklausomumo klausimai. Nika Gvaramia, buvęs televizijos kanalo „Rustavi 2” vadovas ir žinomas opozicijos veikėjas, tapo vienu iš pagrindinių valdžios taikinių. Jo atvejis sulaukė tarptautinio dėmesio, nes daugelis mano, kad kaltinimai jam yra politiškai motyvuoti.

Europos Sąjunga ir kitos tarptautinės organizacijos jau anksčiau išreiškė susirūpinimą dėl demokratijos ir žmogaus teisių padėties Sakartvele. ES yra svarbi Sakartvelo partnerė, teikianti finansinę ir techninę pagalbą, siekiant stiprinti demokratines institucijas ir teisinę valstybę. Todėl tokie incidentai gali turėti įtakos Sakartvelo santykiams su ES ir kitomis Vakarų šalimis.

Be to, Sakartvelo visuomenė taip pat aktyviai reaguoja į šiuos įvykius. Šalyje vyksta protestai, kuriuose reikalaujama teisingumo ir demokratijos principų laikymosi. Tai rodo, kad visuomenė yra pasirengusi kovoti už savo teises ir laisves, nepaisant valdžios spaudimo.

Tarptautinė bendruomenė, įskaitant Europos Parlamentą, toliau stebi situaciją Sakartvele ir ragina šalies valdžią laikytis demokratinių standartų. Tai yra svarbus signalas, kad demokratijos ir žmogaus teisių pažeidimai nebus toleruojami, o Sakartvelo žmonės gali tikėtis tarptautinės paramos savo kovoje už teisingumą.