Lietuvos muitinė stiprina kontrolę ir įspėja apie padidėjusią klastočių riziką. Atsižvelgiant į pastaruoju metu išaugusį netikrų prekių srautą, muitinės pareigūnai nusprendė atidžiau tikrinti siuntas, ypač tas, kurios atkeliauja iš trečiųjų šalių. Šis sprendimas priimtas siekiant apsaugoti vartotojus nuo nekokybiškų ir potencialiai pavojingų produktų, kurie gali kelti grėsmę sveikatai ir saugumui.
Muitinės atstovai pabrėžia, kad klastotės dažnai būna prastesnės kokybės nei originalūs gaminiai, o jų naudojimas gali sukelti įvairių problemų. Be to, netikros prekės dažnai pažeidžia intelektinės nuosavybės teises, todėl jų platinimas yra neteisėtas. Pavyzdžiui, klastotės gali apimti įvairias prekių kategorijas, tokias kaip drabužiai, elektronika, kosmetika ir net vaistai, kurie gali būti ypač pavojingi sveikatai.
Siekiant efektyviau kovoti su šia problema, muitinė bendradarbiauja su kitomis institucijomis ir verslo atstovais. Tai apima bendradarbiavimą su policija, Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir tarptautinėmis organizacijomis, tokiomis kaip Pasaulio muitinių organizacija. Taip pat raginama visuomenė būti budri ir pranešti apie įtartinas prekes ar siuntas. Muitinės pareigūnai tikisi, kad sustiprinta kontrolė padės sumažinti klastočių srautą ir apsaugoti vartotojus nuo galimų pavojų.
Be to, Lietuvos muitinė planuoja įdiegti naujas technologijas, kurios padės efektyviau identifikuoti klastotes. Tai apima rentgeno aparatus, kurie gali greitai ir tiksliai patikrinti siuntų turinį, bei specializuotą programinę įrangą, skirtą analizuoti prekių kilmę ir autentiškumą. Šios priemonės leis greičiau ir tiksliau nustatyti netikras prekes, taip sumažinant jų patekimą į rinką.
Galiausiai, Lietuvos muitinė taip pat siekia didinti visuomenės informuotumą apie klastočių keliamus pavojus. Organizuojamos informacinės kampanijos, kurių metu vartotojai mokomi atpažinti netikras prekes ir suprasti jų naudojimo riziką. Tikimasi, kad šios iniciatyvos padės formuoti atsakingesnį vartotojų požiūrį ir sumažins klastočių paklausą.