Pastaruoju metu Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje situacija išlieka stabili, tačiau tai nereiškia, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) gali atsipalaiduoti. Nors pastarąją parą nebuvo užfiksuota neteisėtų migrantų bandymų kirsti sieną, VSAT nuolat atnaujina savo strategijas ir technologijas, siekdama užtikrinti efektyvią sienos apsaugą.
Vienas iš svarbiausių aspektų, padedančių išlaikyti kontrolę pasienyje, yra modernių technologijų naudojimas. VSAT naudoja dronus, termovizorius ir kitą pažangią įrangą, leidžiančią efektyviai stebėti sienos ruožus net ir sunkiai prieinamose vietovėse. Be to, nuolat vykdomi patruliavimai ir bendradarbiavimas su vietos bendruomenėmis, siekiant gauti informaciją apie galimus neteisėtus veiksmus.
Svarbus vaidmuo tenka ir tarptautiniam bendradarbiavimui. Lietuva glaudžiai bendradarbiauja su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis ir Frontex agentūra, siekdama užtikrinti, kad sienos apsauga būtų efektyvi ir atitiktų tarptautinius standartus. Šis bendradarbiavimas apima ne tik informacijos mainus, bet ir bendras pratybas bei mokymus, kurie padeda gerinti sienos apsaugos pajėgumus.
Be to, Lietuva aktyviai dalyvauja diskusijose dėl migracijos politikos Europos Sąjungoje, siekdama rasti ilgalaikius sprendimus, kurie padėtų spręsti migracijos iššūkius. Tai apima ir pastangas stiprinti išorines ES sienas bei gerinti bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis, siekiant užkirsti kelią neteisėtai migracijai.
Nors dabartinė situacija pasienyje yra stabili, VSAT ir toliau išlieka budri, nes geopolitinė situacija gali greitai keistis. Todėl svarbu nuolat investuoti į sienos apsaugos stiprinimą ir užtikrinti, kad Lietuva būtų pasirengusi reaguoti į bet kokius iššūkius, susijusius su neteisėta migracija.