Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė susirūpinimą dėl situacijos Sakartvele, atkreipdamas dėmesį į pastaruoju metu šalyje vykstančius politinius neramumus ir demokratijos iššūkius. Sakartvelas, kuris siekia glaudesnių ryšių su Europos Sąjunga ir NATO, pastaraisiais metais susidūrė su politine įtampa, kurią sukėlė opozicijos ir valdančiosios partijos nesutarimai, taip pat Rusijos įtaka regione.

Prezidentas Nausėda pabrėžė, kad vien tik susirūpinimo išreiškimas nėra pakankamas, ir ragino imtis konkrečių veiksmų, siekiant padėti Sakartvelui išlaikyti demokratijos kelią. Jis teigė, kad Europos Sąjunga ir kitos tarptautinės organizacijos turi aktyviau įsitraukti į situacijos sprendimą. Tai galėtų apimti diplomatines pastangas, ekonominę paramą ir techninę pagalbą, siekiant stiprinti Sakartvelo demokratines institucijas ir užtikrinti stabilumą regione.

Nausėda taip pat akcentavo, kad Sakartvelo žmonės nusipelno gyventi demokratinėje ir stabilioje valstybėje. Jis pabrėžė, kad tarptautinė bendruomenė turi parodyti solidarumą ir paramą, siekiant užkirsti kelią galimiems konfliktams ir užtikrinti taiką. Prezidentas ragino ES ir NATO partnerius stiprinti bendradarbiavimą su Sakartvelu, siekiant užtikrinti, kad šalis galėtų tęsti savo europinę ir euroatlantinę integraciją.

Be to, Nausėda išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos įtakos regione, kuri gali kelti grėsmę Sakartvelo suverenitetui ir teritoriniam vientisumui. Jis pabrėžė, kad būtina stiprinti regioninį saugumą ir bendradarbiavimą, siekiant užkirsti kelią galimoms destabilizacijos grėsmėms.

Lietuvos Prezidento pozicija atspindi platesnį Baltijos šalių ir kitų Vidurio bei Rytų Europos valstybių susirūpinimą dėl demokratijos ir saugumo iššūkių Rytų Europoje. Šios šalys dažnai pasisako už stipresnę ES ir NATO paramą regiono valstybėms, siekiančioms demokratinių reformų ir integracijos į Vakarų struktūras.

Parašykite komentarą