Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, komentuodamas JAV prezidento Donaldo Trumpo pareiškimus dėl galimo Grenlandijos įsigijimo, ragina neskubėti su apokaliptinėmis išvadomis. Pasak ministro, tokie pareiškimai gali būti interpretuojami įvairiai, tačiau svarbu išlaikyti ramybę ir nepervertinti situacijos. Linkevičius pabrėžė, kad tarptautinėje politikoje dažnai pasitaiko netikėtų pareiškimų, kurie vėliau nepasitvirtina arba įgauna kitokią prasmę. Ministras taip pat pažymėjo, kad svarbu stebėti, kaip situacija vystysis toliau, ir tik tada daryti išvadas.
Grenlandijos įsigijimo idėja, kurią iškėlė Donaldas Trumpas, sukėlė nemažai diskusijų tiek JAV, tiek tarptautinėje bendruomenėje. Grenlandija, didžiausia pasaulio sala, yra autonominė Danijos teritorija, turinti strateginę reikšmę dėl savo geografinės padėties ir gamtinių išteklių. Trumpo pasiūlymas buvo sutiktas su skepticizmu ir netgi humoru tiek Danijoje, tiek Grenlandijoje, kur vietos valdžia aiškiai pareiškė, kad sala nėra parduodama.
Istoriškai JAV jau yra bandžiusios įsigyti Grenlandiją. Po Antrojo pasaulinio karo, 1946 metais, JAV pasiūlė Danijai 100 milijonų dolerių už salą, tačiau pasiūlymas buvo atmestas. Šiandien, Grenlandija yra svarbi dėl savo strateginės padėties Arkties regione, kuris tampa vis aktualesnis dėl klimato kaitos ir naujų laivybos maršrutų atsiradimo.
Linas Linkevičius, kaip patyręs diplomatas, supranta, kad tokie pareiškimai gali būti dalis platesnės strategijos arba tiesiog politinis manevras. Jis pabrėžia, kad svarbu išlaikyti diplomatiją ir dialogą, o ne pasiduoti emocijoms ar spekuliacijoms. Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad tarptautinė bendruomenė turi būti pasirengusi reaguoti į tokius netikėtus pareiškimus, tačiau tuo pačiu metu išlaikyti racionalų požiūrį ir siekti taikaus sprendimo būdų.
Be to, Linkevičius pabrėžia, kad tokie įvykiai rodo, kaip svarbu yra stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą ir dialogą, siekiant spręsti globalius iššūkius. Jis ragina Europos Sąjungą ir kitas tarptautines organizacijas aktyviai dalyvauti diskusijose ir ieškoti bendrų sprendimų, kurie užtikrintų stabilumą ir saugumą regione.