Baltarusijos opozicijos atstovai, tarp kurių yra ir žymiausia opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja, nuolat siekia tarptautinės paramos, kad atkreiptų dėmesį į sudėtingą situaciją savo šalyje. Po 2020 metų prezidento rinkimų, kurie, kaip teigiama, buvo suklastoti, Baltarusijoje kilo masiniai protestai, kuriuos valdžia žiauriai numalšino. Tūkstančiai žmonių buvo sulaikyti, daugelis patyrė smurtą, o opozicijos lyderiai buvo priversti palikti šalį arba buvo įkalinti.
Lietuva, kaip viena iš artimiausių Baltarusijos kaimynių, tapo svarbia opozicijos rėmėja. Vilnius suteikė prieglobstį daugeliui baltarusių, bėgančių nuo represijų, ir aktyviai remia demokratinius judėjimus. Lietuvos vyriausybė taip pat pasisako už griežtesnes Europos Sąjungos sankcijas prieš Baltarusijos režimą, siekdama daryti spaudimą Aliaksandro Lukašenkos valdžiai.
Europos Sąjunga jau įvedė kelias sankcijų bangas, nukreiptas prieš Baltarusijos pareigūnus ir įmones, susijusias su režimu. Tačiau opozicija ragina imtis dar griežtesnių priemonių, įskaitant ekonomines sankcijas, kurios galėtų paveikti režimo finansinius šaltinius.
Tarptautinė bendruomenė, įskaitant Jungtines Tautas ir įvairias žmogaus teisių organizacijas, taip pat išreiškė susirūpinimą dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje. Vis dėlto, opozicija pabrėžia, kad būtina nuolatinė ir stipri parama, kad būtų pasiektas realus pokytis.
Be to, Baltarusijos opozicija siekia stiprinti ryšius su kitomis šalimis, kurios patyrė panašias situacijas, pavyzdžiui, Ukraina, siekdama pasidalinti patirtimi ir strategijomis kovoje už demokratiją. Jie taip pat skatina tarptautinę bendruomenę ne tik taikyti sankcijas, bet ir aktyviai remti pilietinės visuomenės iniciatyvas, kurios skatina demokratinius procesus Baltarusijoje.
Ši situacija išlieka vienu iš svarbiausių iššūkių Europos saugumui ir stabilumui, todėl tarptautinės bendruomenės dėmesys ir veiksmai yra esminiai siekiant užtikrinti, kad Baltarusijos žmonės galėtų gyventi laisvoje ir demokratinėje šalyje.