Lietuvos Seimo narys Andrius Kondratovičius teigia, kad šiuo metu nėra svarstoma galimybė pripažinti Baltarusijos opozicijos išduodamus pasus. Pasak jo, tam nėra matomo pagrindo, nes tokie dokumentai neturi teisinės galios ir nėra pripažįstami tarptautiniu mastu. Kondratovičius pabrėžė, kad Lietuva remia Baltarusijos opoziciją kitais būdais, tačiau pasų pripažinimas nėra tarp svarstomų priemonių. Jis taip pat pažymėjo, kad tokie klausimai turi būti sprendžiami tarptautiniu lygiu, o ne vienos šalies iniciatyva. Lietuvos valdžia ir toliau stebi situaciją Baltarusijoje ir siekia padėti demokratiniams procesams šioje šalyje.
Lietuva jau seniai yra viena iš aktyviausių Baltarusijos opozicijos rėmėjų Europos Sąjungoje. Po 2020 metų Baltarusijos prezidento rinkimų, kurie buvo plačiai laikomi nesąžiningais ir sukėlė masines protestų bangas, Lietuva suteikė prieglobstį daugeliui opozicijos lyderių, įskaitant Sviatlaną Cichanouskają, kuri laikoma pagrindine opozicijos lydere. Lietuva taip pat aktyviai dalyvauja tarptautinėse diskusijose dėl sankcijų Baltarusijos režimui ir siekia stiprinti spaudimą Aliaksandro Lukašenkos valdžiai.
Be to, Lietuva bendradarbiauja su kitomis Europos Sąjungos šalimis ir tarptautinėmis organizacijomis, siekdama užtikrinti, kad Baltarusijos piliečiai, kurie patiria represijas, galėtų gauti humanitarinę pagalbą ir prieglobstį. Lietuvos nevyriausybinės organizacijos taip pat aktyviai dirba su Baltarusijos pilietine visuomene, teikdamos paramą ir mokymus demokratijos ir žmogaus teisių srityse.
Nors pasų pripažinimas šiuo metu nėra svarstomas, Lietuva ir toliau ieško būdų, kaip padėti Baltarusijos žmonėms siekti demokratinių pokyčių. Tai apima ir ekonominę paramą, ir švietimo programas, skirtas jaunimui, siekiant ugdyti naują demokratinių lyderių kartą. Lietuvos pozicija yra aiški: demokratiniai procesai Baltarusijoje turi būti skatinami ir remiami, tačiau tai turi būti daroma koordinuotai su tarptautine bendruomene.