Rekordinė paieškos operacija baigėsi be rezultatų
Šiandien baigėsi septynias dienas trukusi precedento neturinti paieškos operacija, kuri buvo vykdoma siekiant surasti dingusį asmenį. Operacijoje dalyvavo gausios policijos pajėgos, savanoriai bei specialiai apmokyti šunys. Paieškos buvo vykdomos tiek miškuose, tiek gyvenvietėse, pasitelkiant modernias technologijas, tokias kaip dronai ir termovizoriai.
Pasak Policijos departamento atstovo spaudai Ramūno Matonio, operacijoje dalyvavo virš 200 pareigūnų iš įvairių Lietuvos regionų. „Tokio masto paieškos operacija yra reta – paskutinį kartą panašaus masto veiksmai buvo vykdomi 2018 metais ieškant dingusio vaiko Šiaulių rajone,” – teigė R. Matonis.
Paieškose aktyviai talkino ir Lietuvos dronų pilotų asociacijos nariai, kurie nemokamai skyrė savo laiką ir techniką. Jų valdomi dronai, aprūpinti aukštos raiškos kameromis ir termovizoriais, padengė daugiau nei 50 kvadratinių kilometrų teritoriją. Paieškai buvo pasitelkti ir specialiai apmokyti šunys iš Kinologijos centro bei Latvijos pasieniečių tarnybos.
Operacijos metu buvo apklausta daugybė liudininkų, peržiūrėta vaizdo stebėjimo kamerų medžiaga, o socialiniuose tinkluose buvo platinami pranešimai su prašymu padėti surasti dingusįjį. Nors paieškos buvo intensyvios ir į jas įdėta daug pastangų, deja, jos baigėsi be rezultatų.
Prie paieškų prisijungė ir „Missing Persons Information Center” organizacijos nariai, kurie koordinavo savanorių darbą ir teikė psichologinę pagalbą dingusiojo artimiesiems. Organizacijos vadovė Eglė Radzevičienė pabrėžė, kad pirmosios 48 valandos yra kritiškai svarbios ieškant dingusių asmenų, tačiau net ir praėjus savaitei vilties nereikėtų prarasti.
Policija dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie paieškos, ir ragina visuomenę išlikti budriems bei pranešti apie bet kokią informaciją, kuri galėtų padėti surasti dingusį asmenį. Ši operacija parodė, kaip svarbu yra bendradarbiauti ir veikti kartu, siekiant bendro tikslo.
Viltis neblėsta: bendruomenės jėga
Nors oficialioji paieškos operacija nutraukta, daugelis savanorių žada tęsti paieškas savomis jėgomis. Statistika rodo, kad Lietuvoje kasmet dingsta apie 4000 žmonių, iš kurių didžioji dauguma surandami per pirmąsias dienas. Tačiau kiekvienas neišaiškintas dingimo atvejis palieka skaudžią žymę ne tik artimųjų širdyse, bet ir visoje bendruomenėje. Šios paieškos atskleidė nepaprastą žmonių solidarumą – nuo kaimynų, dalinusių karštą arbatą ieškotojams šaltomis naktimis, iki verslininkų, skyrusių lėšas operacijos logistikai. Tai primena, kad net sunkiausiomis akimirkomis bendruomenės susitelkimas tampa galingiausiu įrankiu prieš neviltį. Kol egzistuoja bent menkiausia galimybė, kad dingęs asmuo bus surastas, tol ir paieškos, kad ir neoficialios, bus tęsiamos.