Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius išreiškė susirūpinimą dėl to, kad naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos kalboje nebuvo paminėtas karas Ukrainoje kaip vienas iš pagrindinių globalių iššūkių. Šis konfliktas, prasidėjęs 2014 metais po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir prorusiškų separatistų veiksmų Rytų Ukrainoje, išlieka vienu iš svarbiausių saugumo iššūkių Europoje.
Pasak Auštrevičiaus, JAV administracijos dėmesio sumažėjimas Ukrainos klausimui gali turėti rimtų pasekmių ne tik Ukrainai, bet ir visam regionui. Jis pabrėžė, kad Ukrainos klausimas turėtų išlikti prioritetu tarptautinėje darbotvarkėje, nes tai susiję su tarptautinės teisės pažeidimais ir teritoriniu vientisumu. Be to, šis konfliktas turi platesnį geopolitinį kontekstą, nes jis yra dalis didesnės Rusijos ir Vakarų įtampos.
Auštrevičius taip pat išreiškė viltį, kad Europos Sąjunga ir toliau rems Ukrainą ir sieks taikos sprendimo. ES jau yra įvedusi sankcijas Rusijai dėl jos veiksmų Ukrainoje ir teikia finansinę bei techninę pagalbą Ukrainai. Be to, ES dalyvauja Minsko susitarimų įgyvendinimo procese, kuris siekia rasti taikų sprendimą konfliktui.
Svarbu paminėti, kad tarptautinė bendruomenė, įskaitant NATO ir Jungtines Tautas, taip pat išreiškė paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui. Tačiau, kaip pažymi Auštrevičius, nuolatinis dėmesys ir parama yra būtini, kad būtų užtikrintas ilgalaikis taikos ir stabilumo užtikrinimas regione.
Be to, pastaraisiais metais Ukraina siekia stiprinti savo ryšius su Vakarais, įskaitant siekį tapti ES ir NATO nare, kas dar labiau pabrėžia šio klausimo svarbą Europos saugumo architektūrai. Todėl, kaip teigia Auštrevičius, būtina, kad tiek JAV, tiek ES išlaikytų tvirtą poziciją ir toliau remtų Ukrainą jos kelyje į demokratiją ir stabilumą.